Case

aca74

Član
Učlanjen(a)
30 Jan 2009
Poruka
4.135
Pratim i ja ovaj oglas, ali ga videh tek pre par dana, nisam ni znao da je tu godinu dana. Na prvi pogled mi se svideo, ali to što nema orginalno sedište (ili je presvučeno) mi se ne svidja, i po mom mišljenju neshvatljivo sa spoljašnjim izgledom i satima. Sem da ga nije vozio neko sa preko 150 kg, ili namerno skinuo orginalno sedište. A verujem da su opravke paprene, a očigledno da je tamo normalno da traktori od 100 ili manje ks imaju utovarivače. Pa i kod nas je to postalo uobičajeno. E sad što kao i kod vozila, trgovcima su najzanimljiviji očuvani traktori sa dooosta radnih sati.
Za sada, kao i grunt, samo pratim oglase :kisa:, a radim sa belorusom.

Goran G.

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
2 Nov 2009
Poruka
5.606
Običan sihronizovani Ztf sa Torpeda od 120 ks. jos niko nije sastavio a da je on posle remonta sastavio vise od 500motocasova. :ppozdrav:

ratatatui

Član
Učlanjen(a)
30 Mar 2018
Poruka
2.705
Floyd koji traktor i ko ti je radio taj menjač? Poznajem čoveka koji te menjače zna u dušu ,samo zf radi i kad ih on sklopi nema tu više priče.

floyd

Član
Učlanjen(a)
27 Okt 2013
Poruka
637
Prodao sam tog Torpeda 2015-e godine i kupio JD, od tad nikakav kvar na traktoru. Torpedo RX120 je bio, a radilo ga je nekoliko majstora... Taj traktor je bio odličan dok mu prvi put menjač nije stradao, posle toga sedi i plači... Kolega worm je imao Torpeda 90ku, isti problem... Mada mislim da tu nije problem do majstora, problem je naći kvalitetne delove, u stvari nemoguće je...
No, da ne bi dalje išli u off, što se kejsa tiče i servisera, isto je to kao i kod JDa i svih ostalih, naravno da ima servisera koji znaju svoj posao ali to mora da se plati. Pošto ih nema mnogo mogu da dižu cene do neba, a da li se to nekom isplati da plati to treba sam da proceni...

ratatatui

Član
Učlanjen(a)
30 Mar 2018
Poruka
2.705
E vidiš upravo taj čovek koga poznajem se ogradjuje i neće da radi Torpeda ni jednog, čak ni one male bicikle 45,55,60, upravo iz tog razloga kojeg si naveo.

Goran G.

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
2 Nov 2009
Poruka
5.606
E vidiš upravo taj čovek koga poznajem se ogradjuje i neće da radi Torpeda ni jednog, čak ni one male bicikle 45,55,60, upravo iz tog razloga kojeg si naveo.
rx ima zf menjac a zamenski delovi iz Ade i slicnih radionica su mekani kao od repe :ppozdrav:
originalni delovi su preskupi,pa dobar remont menjaca i diferencijala prevazilazi cenu traktora.Uglavnom cena tog polovnjaka+remont mogu da budu skuplji od novog
samo set kvacila za tog kejsa sa gornjeg linka je skuplji nego neki 577 stari tip :ppozdrav:

ratatatui

Član
Učlanjen(a)
30 Mar 2018
Poruka
2.705
Poznati su mi ti cirkusi sa cenama zapadnjaka,imao sam prilike rasklapati i kupovati delove za te traktore .

Goran G.

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
2 Nov 2009
Poruka
5.606
skrenuli sma sa teme,taj kejs iz oglasa je previse umoran i neisplati se kupovina.Ponekad vozim Manitua u jednoj firmi,prebacio je 14.000 sati a sediste i kabina su jos uvek u fabrickom stanju.Na ovom je neko menjao tapacirung sica,bolje bi mu bilo da je kupio originalno jer ga ne bi sad ovde kudili na netu :haha:

galicije83

Član
Učlanjen(a)
15 Sep 2013
Poruka
4.207
Јуче цео дан радио транспорт кукуруза, па се после обављеног посла наша шклипоција наместила за фоткање онако не плански....

Stipki

Član
Učlanjen(a)
17 Okt 2018
Poruka
47
Sve to stoji ali ako je oglas (pošten)onda je Ok jer znate i sami da Mtz nakuca po 5 000-6 000rh:osmeh:

Ima kod nas u šumarskom poduzeću par mtz-a sa 14 000 do preko 16 000 sati bez otvaranja.Naravno sve je održavano od vlastitog servisera i onako kako tvornica kaže.Tako da su radni sati relativan pojam,ovisno od održavanja neki sa 10 000 sati može biti u boljem stanju od drugog istog traktora sa 3000 sati.Ovisi o gazdi sve...Ima kod mene case-a sa oko 10 000 sati a sjedišta su kao nova i ni blizu presvlačenju.Ovo presvačenje priznam sa tim radnim satima jedino ako je posredi neka nezgoda sa sjedištem.Ili da su ga pacovi izjeli,u suprotnom je po meni vraćan sat

markotiki

Član
Učlanjen(a)
7 Mar 2011
Poruka
34
Imam problem na 5140, kad spustim poluge dole i vratim dzojstik u neutral onda se poluge same polako podizu na gore. Sta je problem?

Vrh