Case

Зато што их добију повољно од дилера, одраде посао и продају их за исте паре, за које су га и купили. (то важи само за стару клијенетелу, која је дуги низ година клијент тог дилера-титана вероватно). Нешто слично је и мој деда уја радио са мерцедесиам током 80тих година, био је њихов радник. Значи добијао га је јефтиније од фабрике, возио је до првог великог сервиса и потом га препродао у Аустрији или фрнцуској по нешто мало већој цени од оне које му је фабрика дала. Значи возиш нова ауто, продаш га после 5-6 месеци и опет нов ауто и тако је радио све док није отишао у пензију.. А онај ко купује, њему значи да га плати пар хиљада марака у то време мање а ауто ко нов, са једва пређених 2-3000 км, можда и мање......Исти је случаји са тракторима. Причао ми шваба, са којим сам пикао WoT у клану. Његов матори ради преко 500Ха земље. Раде само са Џон Дировима, имају огромне попусте на нове машине, терају их две, три године, па следи замена за новији модел.....
 
Zanimljivo a nezz meni se lično dopada onaj od 90 konja .
Sad u buducnosti trebat ce jos jedan ako budemo isli na vise jer ima ko da radi .
Case mi se cini kao dobar traktor gledao sam 4230 mislim bere mi kukuruz zvuk ima odličan .
Veli covjek da je super ne kvari se imao je zetora turbaka prije veli fala bogu da se rješio.
 
Има га наш пријатељ из суседног села. Колико сам из приче сазнао досад није имао неки озбиљан квар, а ради са њим око 7 година, ако не и више...Све зависи на каквог налетиш трактор, тј. какав је газда био према њему. А веруј ми на реч да их не штеде ни мало и да су то све израубоване машине...
 
Kakva je razlika sem ks izmedju tih 4230 i 5120 ili 5150. Kanda je to neka laksa varijanta. Vidim po oglasima ista godista pa da pitam. Mozda neka i kupim Case mada bi ja m seriju.
 
4230 је мали трактор у класи ИМТ 577, док су 5120 и 5150 већи трактори од њега. Разлиак је у тежини, 4230 има свега 3450кг, док 5120 је за тону тежи од њега, а 5150 је за цирка опет тону тежи од 5120...

- - - - - - - - - -

наравн поред разлика у снази мотора... У суштини серија 4000 кејс трактора је рађена у распону снаге од 45-90кс.
 
Jesi li siguran da 4000 ima powershift? Meni deluje da je to preteca JX serije. Lagan, okretan traktor.
 
pozdrav forumasi dal neko zna nesto o modelu case 956 kakav je menjac motor neke osobine ili mozda ga je neko imao
 
956xl има мој ујак. одличан трактор, код њега је већ више од 10 година. чиста механика, колико једуго код њега ни један једини квар за сада није имао и да се разумемо није баш неко ко чува машине....

мењачи су им одлични, али све зависи каквог купиш, јер су то углавном све машине које су доста радиле....
 
Hteo bi nesto da pitam u vezi ovih traktora(a u za sve ostale iz uvoza)koja je cena rezervnih delova tipa brava za vrata,kraj spone,remont kocnica,prekidac migavaca,kontakt brava,farovi,itd ne motor i menjac samo te sitnice koje su od prilike cene i dali ih ima kod nas na trzistu?
 
Спона за 5150, кошта око 150 евра не цела (комплет за једну страну је око 280 евра-састоји се из два дела), ручна кочница има три ламеле и оне коштају ту око 125 евра комад (цео кит кошта око 650 евра-спадај утри ламеле, затим челични дискови, сајла, заптивне гуме и још по која ситница), ламела на мењачу кошта око 340 евра, затим брава кошта око 50 евра, прекидач мигаваца нема већ има мали џојстик и мислим да он кошта око 25 евра, ту је рецимо и џојстик за хидраулику, кошта око 55 евра, пар радних светала кошта око 60 евра, ако поручујеш оригинал наравно. Браве на вратима нећеш тако лако покидати, сем ако ниси неко рмпало...Имаш све да поручиш код нас у Титану, да ли су скупи или не стварно не знам, што се тиче делов, али си сигуран јер су оригинал...око 15 евра су прекидач за предњу вучу, радна светла, блокаду, четири мигавца, ротацију...такође дискови за главне кочнице су му око 150 евра комад....


Ако оћеш да тераш страни трактор и цене одржавања су му стране....
 
cena prekidaca na rusu (nebitno za sta) je 100 din a vredi jedva 5. kvalitet nenormalno los. Zapad je zapad. uvek cu to govoriti.
 
Nazad
Vrh