Case

То је серија 51хх, где су модели 20,30,40 и 50 у распону снаге 90, 100, 110 и 125кс. Док је Про серија била само код модела 5140 и 5150 где им је, као што сам већ рекао, незнато повећана снага мотора. И мене су буниле када смо их гледали, јер смо мислили да 5130 иам снаг од 130кс, а овај 5150 150, међутим, када сам погледао спецификације тих модела видео сам да ти бројеви немају везе са снагом уопште, а поготово јер су се у САД продавали ови 5140 и 5150 под изнаком 5240 и 5250....
 
Минђушар, браћала, разликују се и плус верзије по опреми ко небо и земља. овај мој има додатне цилиндре на задњим полугама, како би подизао веће терете, има уређај за проклизавање, а није про...бем ли га знам само да се ПРО правио од краја 1996 до 1997 године и да је био последња серија макусма 5100
 
про верзија која их нема...нису једини већ су додатна опрема...мислим ан спољне цилиндре...


7a50ea6697bc415de51cd6b037e0b81e_0x0.jpg

kако ни овај обичан плус...
a2f81c3c8eef4bd376c0f7bcaf0fd6bd_0x0.jpg
 
Код тебе да, али код ове серије максума НИСУ. Већ су додатна опрема, како би дизао веће терете. Без тих цилиндата диже око 5,5тона тежине , са њима додатних 1800кг. Мада не видим шта ћему уопште то јер је и ово више него довољно.....Про је модернизација самог трактора, са неким новим додацима, попут електро мењања брзина на павршифт мењачу (преко дугмета плусм минис) уместо механичког мењача и још по нека ситница везана за боље електроинсталације...

- - - - - - - - - -


Хвала браћала....
 
evo da napisem koju rec u vezi opravke mog case jxu 105 (cisto da podelim informacije ako neko bude imao slicnih problema)
kvar je bio u menjacu,sve je krenulo sa nekim malim lezajem i to se nije saniralo na vreme (razlog je jer je sve radilo kako treba,nista nije ukazivalo na probleme)
e od tog malog lezaja je nastao velik problem,otisli su neki veci lezajevi,neki zupcanici i neka osovina (traktor nije bio u voznom stanju)
odnesen je na servis 01.11 (prevoz 300 evra)
bio je kod njih mesec dana,doteran 02.12 (cena popravke oko 567000 din. rok uplate 15 dana)
kada sam stigao kuci konstatovao sam par nekih problemcica,pozvan servis
serviseri su danas bili i otklonili te probleme,traktor spreman za rad 08.12
inace traktor ima oko 3300 rh i 5 godina
 
najbolji pogled sa fruske gore sam imao kod stare bigule,bio je lep dan pa se videlo daleko
 
То је ту близу. С десне стране нешто више горе је пут за Стару Бингулу. Иначе овај брег са путем се зове растик...Страшан брег, многи су овде гинули и превртали тракторе јер се ето чини да успон није толико велики....

- - - - - - - - - -

да је боља камера лепши би био снимак и даље би се видело, следеће године ћу снимати са GoPro камером коју сам ових дана набавио....
 
Nešto škripi unutra, ma ti zapadni traktori ništa ne valjaju....:haha:

Galicije opet slusaš 202-ku. :osmeh:
Što ideš ovako sporo, je l' vučeš nešto? Jeste nizbdrica ali je prava i pregledna. Lepo je širok ovaj traktor, čitavu traku plus ivičnjak zauzima.
 
да спушао сам тај дан преко 12 тона соје..није за зајебанцију јер трактор нема ваздушне кочнице, а и први пут сам спуштао тако нешто овим путем, па нисам хтео да искушавам срећу. касније сам пребацивао полако у веће брзине и видео да је могао глат да спусти много већом брзином него што сам почео ово спуштање...Боље је ићи и спорије и дуже него завршити поред пута сав здробљен....

То што свируцка, је заштитна пластика са инструмент табле, случајно сам откинуо један носач, па у место три има два, сад малко вибрира и понекад дохвати стакло....ништа страшно, малко понекад иритира, ал заболе ме битно да клима ради, није велика бука, прашине нема унутра...за разлику од седмице ово је спесјшатл....

- - - - - - - - - -

202. увек....
 
зато сам и рекао, да је боље се вући као пуж голаћ и спуштати који минут дуже, него изгубити контролу и погинути. Многи су на то мрастику, а долазили су са стране грешили, јер су мислили мали је то брег, леп прегелдан пут. Има он дужине преко 1,2 км...скроз до села иде низбрдица и најгора је после прве кривине, ту почиње спуст и то какав. Е ту се трактори залете, људи изгубе контролу и онда их после ваде ватрогасци из олупина...
 
Nazad
Vrh