Case

postavicu i slike unutrasnjosti naravno ali malo kasnije kad ga isteram napolje i sve lepo uslikam a cici vidi ovako gume prednje ima 13.6.24 a zadnje 16.9.34 obe tubeless GOOD YEAR i stvarno su dobre mada me cudi da kad sam merio sirinu traktora izaslo je ovako da zadnji kraj sa tockovim je sirok 195cm a prednji 203cm neznam zasto sta vi mislite?prednji kraj mi je siri od zadnjeg dali je to dobro? :bravo:
 
To je malo tesno za spartanje! 203... a treba da stane u 210! Ispadne da tocak ide na 3 cm od mesta gde je posejana semenka - debljina stabljike......= nije dobar za medjurednu obradu!
 
pa ja ga necu koristiti za spartanje i prskanje vec samo za oranje spremanje i teze poslove i transport naravno a kad mi nekad kasnije bude trebao za spartanje moracu staviti uske tockove,
ali za sada su tockovi ok,
i jedine zamerke na case su mi sto ide samo 30 i sto nema kompresor ali ok kompresor samo trosi gorivo i onako mi za sada nece trebati a gledam da i nema mesta na z njega ali sve je ok ja sam zadovoljan :D
 
pa vidi ovako prednje gume malo vise vire od zadnjih ali samo 3 cm tako da to nebi trebalo smetati u oranju?i ako bi ih suzio udaralli bi mi o nosace tegova i u rezervoar kad bi skrenuo maximalno ali valjda ce i ovako biti dobro videcemo :D
_________________________________________________Post je spojen: [time]1243501947[/time]_________________________________________________
evo sad sam tacno izmerio tockove i prednje su sirine(znaci od kraja do kraja tocka) i iznosi tacno 202cm a zadnje 200cm i razlika je samo 2cm sto se gotovo i neprimecuje i ja mislim da je to ok a unutrasnje dimenzije prednjih tockova tocka su 130cm prednje i 110cm zadnje i mislim da je to ok i da to nece smetati pri oranju :D
 
Čestitam na kupovini novog stroja. Unutrašnji razmak prednjih i zadnjih točkova treba korigirati za oranje.

Dobro su te zajebali za 40 km/h. :haha:

Jel volan podesiv ili nije? Jel imaš klimu u njemu?
 
ja milim da je razmak tockova koji sam naveo u redu a ovo za menjac me nisu zajebali jer nisu imali modele jx 95 koji idu 40 pa sam uzeo ovog sto ide 30 i sto fali menjacu koji ide 30kmh ja mislim da je ti u redu i ima dobre vucne osobine sa tim menjacem a ovaj sto kazu ide 40 on ide 36 a moj 30 tako da razlika nije velika a razlika je u konustom zupcaniku koji je na tom sto ide 30 ima 9 zuba a na onom sto ide 40 ima 11 zuba pa tolko o tome
sve u svemu ja sam zadovoljan i naravno imam podesivi volan po visini i udobno pilot podesavajuce sediste KLIMU naravno i tihu i udobnu kabinu :D
 
Geza zasto mislis da unutrasnji razmak prednjih i zadnjih guma pri oranju mora da je isti. Negde sam procitao da u zavisnosti od sirine radnog zahvata pluga bas treba da je prednji deo siri za nekoliko cm. I kod mene i kod Paora je isti slucaj . Moj je mf , a njegov case.
 
meni je unutrasnja sirina zadnjih guma 107cm a prednjih 130cm dali je to dobro iako je traktor sa zadnje strane sirok 199cm a napred 203cm? :sta: :bravo: sta mislite o tome dali su dobro podesene?a merio sam razlika izmedju zadnjeg i prednjeg tocka je 12cm u razmaku?
 
Sad sam gledao katalog MTZ.Razlika za modele 820-1221 ide od 50-120mm, za sirinu prednih i zadnjih tockova.Tako da je moguce da je to ssto si izmerio u redu....
 
Nazad
Vrh