Case

E ovoga puta nažalost loša procena prešlo te onih 1%, nije kod Race već se trenutno nalazi od juče na placu Naftagasa na kompleksu, treba da dođu serviseri da ga puste u pogon i pošto je ovo traktor sa opremom prilagođen poljoprivredi treba mu ugraditi vitla sa sajlama i još po nešto kako bih funkciski služio nameni koja je potrbna Naftagasu za obavljanje poslova koji su do sada radili Kirovci.
 
Zna se...


1493159_587384234670876_668504272_n.jpg
 
Juče sam video onog velikog Case sa Panonove slike.Točio gorivo u Zrenjaninu.Nisam očekivao da je toliko velik.
 
Требао би да је ИХЦ мотор, јер су каминс моторе почели уграђивати тек са почетка 90тих у своје тркторе...али ови мимци тврде супротно...коме веровати?!

- - - - - - - - - -

а ово би требо да је ЦДЦ мотор....

 
Na sta trebam da obratim paznju kada probam Case 5140?
Ovo sam napisao pre nego sto sam otisao da vidim ovaj traktor....probudio je neke leptirice u stomaku...ili kako da kazem :pecanje: sam..
Tek sada imam dilemu izmedju MF i Case...mozda Same!
 
Poslednja izmena:
Na sta trebam da obratim paznju kada probam Case 5140?
Ovo sam napisao pre nego sto sam otisao da vidim ovaj traktor....probudio je neke leptirice u stomaku...ili kako da kazem :pecanje: sam..
Tek sada imam dilemu izmedju MF i Case...mozda Same!

Imam obe pomenute marke i oba su posebna na svoj nacin,koji god da izaberes neces se pokajati................

zj7bwg.jpg
 
Требао би да обратиш пажњу на притисак у пумпи, она му тера павршифт мењач, као и покретање трактора помоћи реверзера. Када је хладан све на њему ради ко швајцарси сар, међутим када се угреје и ако му је пумпа слаба одмах му се на инструмент табли пали жуто светло са зупчаником нацртаним у средини, што означава да има проблем на павршифт мењачу. Јер неће моћи да ти узупчи брзине и покрене трактор. Такође се пали и црвена лампа, са цилиндром који означава пумпу. Мени се ето дешавало да се црвена сијалица за пумпу није палила, али да се палила она жута, па смо мислили да је у питању проблем био са мењачем. Међутим, када је мајстор дошао и измерио му притисак на пумпу, он је био око 50-60 бара загрејан, а треба минимално да буде око 180-190 бара..ПА се ето мени дешавало кад хоћу да кренем у било којој брзини, трактор за тренутак крене и стане. Једино решење је да станеш на квачило и да га убациш на Х мењачу у неку другу брзину и он ће да крене... Наравно при промени брзина на павршифт мењачу обрати пажњу на затрзавање приликом мењања истих, оно не би требало да буде велико. Ја сам контактирао доста амера, пре куповине 5150, и нико није никада имао проблем са Х мењаче, а имали су преко 10000 и више хиљда сати на њиховим. Углавном је проблем правио павршифт, јер има неко прстење, које гура уље и које је од неке пластике и кад се временом потроши уље крз њих пролази и мењач или остане заглавњен у некој од павршифт брзина или једноставно ти у току вожње искочи из брзине...

Провери и хидраулику, да ли ради лепо онај точак за дубину, као и мали џојстик за постављање полуга у радну дубину, као и она ручица за фино подешавање дубине, помоћу које можеш да дижеш и спушташ плуг и прикључне машине, не дирајуи џојстик...Обрати пажњу на цурење уља испод кабине, јер му ту пролази једно 15 цеви које све гурају...углавном се све решава са дотезањем...


Мотори колико год да имају сати, а немају мање од 6000, су одлични. И служиће те још толико минимум....


Заборавих, ручна кочница, јер не кочи уопште мењачем, кад трактор не ради...замена ламела кошта око 1000 евра, са све рукама...

- - - - - - - - - -

ратко

јел ово дејвид браун кејс трактор?

Није он исти као ови 5100 серије...
 
Pametno razmisljate, neka on ostane ne kaoradni konj, vec rezerva, ako neki od ova dva, za koji god da se odlucite stane u sezoni...

Moja blaga prednost je na strani amerikanca...da li sam pogresio sto sam uzeo njega umesto mf ili neke druge marke, vreme ce pokazati. Sto bi neki rekli bila je to ljubav na prvi pogled.



Obavezno Marko povedite majstora ako se odlucite za bilo koji od ova dva. Da ga on valjano pogleda i da kaze da li traktor vredi te pare ili ni.
 
Dali je neka cena paprena ili ne na kraju odredjuje kupac. Meni je paprena cena i za IMT539 jer mi kao prvo ne treba a kao drugo ni za njega nemam para. Nema veze. Ono što nismo znali prilikom poručivanja ovog traktora je to da je u osnovi Steyr4115 pa mu je i zbog tog cena značajnija u odnosu na recimo Farmall A. Nije kompletna oprema fali mu menjač 16x16. To je profi varijanta i značajno je skuplja. Ali razlika nije 20.000,00 evra. Kakav traktor i kakvu opremu moram na taj traktor da stavimo zavisi od trzista iskljucivo. Jer kod nas na kraju uvek pobedi cena. Naprimer mogu da dam čoveka koji je kupio JD od 125 ks sa 4 cilindra za 3000 eura jeftinijeg od mog 140 ks sa 6 cilindara i ne uporedivomm opremom. Siguran sam da taj isti nebi kupio Skodu zato sto je 500 eura jeftinija od Audija (primer nema veze sa izjednacavanjem kvaliteta).
Jedino bih zamolio na trenutak paznje vezano za Panonstiba. Izuzetan je covek i izuzetan strucnjak zaista je cast poznavati ga, ti koji ga napadaju bolje bi bilo da nesto nauce od njega, a postoji mnogo stvari koje se od njega mogu nauciti. I sto je naj vaznije deli ih besplatno i dostupne su na ovom forumu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh