Burska koza - dobre i loše osobine

Pozdrav svima..

Ja sam Dejan, iz okoline Krusevca, imam 38 godina, i pored ozbiljne proizvodnje paprike, voleo bih da krenem u intezivno gajenje burskih koza, pa me iskreno zanima ima li za prodaju mlade jarice.Procitao sam i ovde i na netu dosta o njima, i zelim da cujem jos neka iskustva, pa ako neko zeli iskreno da mi napise veliko hvala.
 
Sobzirom da je tema Bur koza mogu vam reci da je izvanredna majka, iveoma plodna.Evo kod mene od 5 koza 9 jarica 4koze su prvojarke i stare su oko13 meseci sto znaci da su primile Jarca sa 7 meseci starosti jer su mi jarici stari mesec dana . Inace jarici su prilicno teski i veoma nestasni . POZDRAV Ako neko ima neko pitanje o Bur kozi neka napise
 
Voleo bih da za nas pocetnike, koji jos nismo krenuli u sve to, napises, sta je najjbolja varijanta za prvu kupovinu. Ja sam ozbiljno resio da krenem u sve oko Burskih koza, pa me i sve zanima.
Pozdrav
 
Zavisi kolioko prostora,svoje hrane,novca za kupovinu mladih,radne snage i td . Kada to sve spois toliko komada treba kupiti,mada mislim da ih u Srbiji ima jako malo pa treba ici na uvoz, a to je najteza i najskuplja varijanta,pogotovo sa ovom nasom BIROKRATIJOM
 
Јуче је моје стадо бурских коза постало бројније за две женке, једна је на рођењу била тешка 3,6 килограма, а друга импозантних 4,4 килограма. На квалитетним фармама у Немачкој просек је око 4,1 кг, што значи да сам на добром путу.
 
Zanima me posto imam dve alpinke sta bi dobio ako ih ukrstim sa Bur jarcem .Jarici bi bi bili krupniji i kvalitetniji sa te strane to mi je jasno ali sta sa mlecnoscu ,dali bi te koze isto presusivale posto jarici prestanu da doje jel ima neko iskustvo u vezi ove problematike
 
procitaj na netu USPESNO OPLEMENJIVANJE KOZE autor je ISTVAN KOVAC ivideces da ima smisla to raditi

---------- Poruka napisana 13-04-12 u 20:02 ---------- Prethodna poruka je 10-04-12 at 17:56 ----------


Evo mojih vragolana u akciji
 
Pozdrav za sve,interesuje me dali ima neko da prodaje ovu rasu koza.Interesuje me i cena.Možda jeste glupo što sve ovo odjednom pitam,ali zainteresovan sam,pa se raspitujem,dali ovu ili onu rasu,gledam neke karakteristike,te ovo,te ono i tako. Bio bih svima zahvalan ako biste mogli da odgovorite.
Pozdrav
 
Nazad
Vrh