Burska koza - dobre i loše osobine

milantina

Član
Učlanjen(a)
16 Jul 2011
Poruka
306
kod nas maltene da prestaje potraznja za jaricima, prodao sam ove godine 4 jareta zive vage oko 30 kg po ceni od 170 dinara i to pred uskrs, ovo ostalo dao rodbini i nesto za svoje potrebe. Niti ko pita za jarice a i oni sto pitaju kazu skupo. Ja im lepo kazem dodjite vi pa ih proizvedite jeftinije, i ovo je u bescenje... :)

Petrovo

Član
Učlanjen(a)
2 Feb 2011
Poruka
2.489
kod mene u kraju je srednja potraznja za jaricima ako neko kolje pa prodaje peceno nije problem a i koze se kupuju
ove burske su stvarno super iznenadio sam se kad sam u prolazi u mom kraju vidio nekoliko burski sa jaricima:ppozdrav:

Petrovo

Član
Učlanjen(a)
2 Feb 2011
Poruka
2.489
crni tekir nisam upuce ali ova grla sto sam vidio covjek bi vjerovatno dao po amlo vecoj ili istoj cijeni kao i ostalih koza a cijena po kg zive vage 250 din mozdo koji jos vise :ppozdrav:

cvarak54

Novajlija
Učlanjen(a)
29 Jul 2011
Poruka
24
evo da se ukljucim videcemo na prolece kad mala poraste sta je iako nikola sneberger dobar poznavalac bur koza kaze da je posebna vrsta

inace meni se najvise svidja SAVANA iz juzne afrike potpuno bela

nju-viliđ

Član
Učlanjen(a)
19 Maj 2010
Poruka
863
Vidim da se dugo nije pisalo u temi.

Imam u planu nabaviti zensko jare burske koze.
Bas su ljepa pasmina i sto je meni bitno da se ne moraju musti. Fino jedu,debljaju se ,razmnozavaju i onda mi jedemo

Ima jos netko slika da postavi? :osmeh:

baneveliki

Novajlija
Učlanjen(a)
12 Mar 2011
Poruka
15

Прoчитао сам неке постове на теми, па да и ја кажем коју. Први комшија до мене парио је своју козу са мојим јарце (бурским). За ђурђиц, мушко јаре - мешанац, завршило је на ражњу. Сви који су пробали кажу да је изврсног укуса. Мислим да Бурског јарца треба укрштати са домаћим и другим расама искључиво ради меса и бољег прираста. У то сам се лично уверио, а пробајте и ви.

Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
5 Feb 2009
Poruka
1.340
Jeste li primetili smestaj na jednoj gornjoj slici, Mislim na onaj boks u obliku tunela. em jeftino em moze da se premesti :)
nego jelk moguce da su ove koze malo vise selekcionisane na plodnost, na gornjim slikama vidim sve po dva pa i vise komada sa kozama

Učlanjen(a)
21 Avg 2010
Poruka
4.096
Preko bare to tako rade, ovo je čak luksuznija varijanta, Tar je to jednom objasnio, hrana je dobro uskladištena a njima kako bude. Po izgledu ovih kozica izgleda da je bilo nekog meleženja ali su zato jarići bombona.

Vesko B

Član
Učlanjen(a)
25 Apr 2011
Poruka
179
obavezno i ja se pridruzujem,ovako treba da se razmislja kao cvarak54 a ne ko ja to nemoze kod nas itd moze i mora

Vrh