Burska koza - dobre i loše osobine

kod nas maltene da prestaje potraznja za jaricima, prodao sam ove godine 4 jareta zive vage oko 30 kg po ceni od 170 dinara i to pred uskrs, ovo ostalo dao rodbini i nesto za svoje potrebe. Niti ko pita za jarice a i oni sto pitaju kazu skupo. Ja im lepo kazem dodjite vi pa ih proizvedite jeftinije, i ovo je u bescenje... :)
 
kod mene u kraju je srednja potraznja za jaricima ako neko kolje pa prodaje peceno nije problem a i koze se kupuju
ove burske su stvarno super iznenadio sam se kad sam u prolazi u mom kraju vidio nekoliko burski sa jaricima:ppozdrav:
 
crni tekir nisam upuce ali ova grla sto sam vidio covjek bi vjerovatno dao po amlo vecoj ili istoj cijeni kao i ostalih koza a cijena po kg zive vage 250 din mozdo koji jos vise :ppozdrav:
 
evo da se ukljucim videcemo na prolece kad mala poraste sta je iako nikola sneberger dobar poznavalac bur koza kaze da je posebna vrsta

inace meni se najvise svidja SAVANA iz juzne afrike potpuno bela
 
Vidim da se dugo nije pisalo u temi.

Imam u planu nabaviti zensko jare burske koze.
Bas su ljepa pasmina i sto je meni bitno da se ne moraju musti. Fino jedu,debljaju se ,razmnozavaju i onda mi jedemo


Ima jos netko slika da postavi? :osmeh:
 

Прoчитао сам неке постове на теми, па да и ја кажем коју. Први комшија до мене парио је своју козу са мојим јарце (бурским). За ђурђиц, мушко јаре - мешанац, завршило је на ражњу. Сви који су пробали кажу да је изврсног укуса. Мислим да Бурског јарца треба укрштати са домаћим и другим расама искључиво ради меса и бољег прираста. У то сам се лично уверио, а пробајте и ви.
 
Poslednja izmena od urednika:
25atcfk.jpg

14m74o1.jpg

2rcrixg.jpg

fa7srl.jpg


---------- Poruka napisana u 05:09 ---------- Prethodna poruka je at 05:06 ----------

ezgxf4.jpg

1547d02.jpg

1547d02.jpg

wk00lf.jpg

28sy3io.jpg
 
Jeste li primetili smestaj na jednoj gornjoj slici, Mislim na onaj boks u obliku tunela. em jeftino em moze da se premesti :)
nego jelk moguce da su ove koze malo vise selekcionisane na plodnost, na gornjim slikama vidim sve po dva pa i vise komada sa kozama
 
Preko bare to tako rade, ovo je čak luksuznija varijanta, Tar je to jednom objasnio, hrana je dobro uskladištena a njima kako bude. Po izgledu ovih kozica izgleda da je bilo nekog meleženja ali su zato jarići bombona.
 
obavezno i ja se pridruzujem,ovako treba da se razmislja kao cvarak54 a ne ko ja to nemoze kod nas itd moze i mora
 
Nazad
Vrh