Burska koza - dobre i loše osobine

da te slike sto sam ja stavio to je americki masivniji tip :cao: baneveliki to jako lepo izgleda kod tebe,mozes reci i koliko si platio na pp
 
16actw1.jpg
 
s obzirom da sam nov clan sve vas pozdravljam i obavestavam da dugo pratim bur kozu a konacno sam i nabavio 6zenki i 1 jarca i odusevljen sam

evo mojih devojcica,stare su oko 5 ipo meseci.
img0286wwv.jpg

11qixbl.jpg


img0286wwv.jpg
11qixbl.jpg

img0286wwv.jpg


orrz95.jpg

nqpkdy.jpg


mjuus4.jpg
 
Lepe su i sigurno mesnate, samo je pitanje ima li tržišta za njih i isplati li se držati kozu samo za jariće. Sem naravno ako neko ne planira za svoje potrebe?
 
probao sam meso izvanredno je

a ova mala u jaslama je redkalahari posebna vrsta( p0gledaj na google redkalahari)
 
Vi oko Vrsca izgleda samo stoku za meso držite :osmeh: te hereforda, pa angusa pa sad ovu bursku i kalahari kozu, ima da postanete srpski teksas jos kada se sve to zalije vašim vinom onda neće da bude krize :)
Koja je bila cena za podmladak?
 
Evo jednog takvog grla:

Ja ne vidim neku razliku između Kalahari Red i Burskih koza u crvenoj varijanti. :sta: Ali net kaže sledeće:

Kalahari Red's are a distinct and separate breed of Goat (as verified by DNA testing for SA Stud Book). They are not related to the Boer Goat (don't believe anyone that tells you so) and have additional advantages to the original boer goat breed - they can enhance the tenderness of the meat, the hardiness of the animal and the camouflage and hence the survival of their kids...

Malac koji obećava:
 
Poslednja izmena:
@ futurefarming. Zaista prelepo,Jaka konstrukcija,svaki misic igra na njima,jednom recju~mesa ko' drva(a o kvalitetu da i ne govorimo).Jos kada bi nasa mesna industrija imala "sluha" zasve ovo...
 
Nazad
Vrh