Budućnost sela u ovoj državi.

Da Darko.

Postiji samo jedna i isključivo jedna podela među ljudima na planeti. Na potlačene i tlačitelje.

Na radničku klasu i klasu kapitalista.

- Zadovoljstva bogataša stvaraju se suzama siromaha. Lav Tolstoj
 
Po mišljenju našeg člana postoje samo potlačeni i tlačitelji. On je verovatno ovaj prvi, čim se krsti i "petokrači" na pojam reči "gazda".

A bojim se kad bi i sam bio gazda da bi bio gori od najgoreg tlačitelja.


Ово је отприлике суштина „ангажмана“ тог лика са демонским знаком на челу. Чини се да ништа у животу није стекао па би сада да мазне некоме.

Основно питање је следеће: где си ти био до сада са својим социјалистичким талентом, јер твоји владају (пљачкају) ову државу последњих 30 година (раде то „династички“ као нпр. династија „Крка“ – био деда комуЉарски чимбеник, па његов син и сада и мали крка подпреседник коморе пре тога неко мудо у државној фирми).

Над просутим млеком не вреди плакати. Имамо стање какво имамо (којем су комуЉаре кумовале) и треба решења. Ево, опет Социјалистичка партија је у власти. Па што не решава социјалне проблеме у фирмама где се ништа не поштује када су радници у питању. У ствари ради супротно: саучесник је у поробљавању јер учествује у доношењу закона који су на штету радника. Или не врши контролу тамо где зверски експлоатишу те запослене.

Довели сте ову земљу у стање ропства и сада као кукате.

Ово ме подсећа на стање после 2000-те, када сам у обреновачки дом културе сврати да попијем кафу, пре неког пчеларског састанка. Кад тамо, партијски слет Јула и СПС-а. Питам, да ли је то неки конгрес КПЈ, кажу није ово су синдикалци. Добили задатак да се одједном састану и решавају „радничка питања. Ма каква радничка потања: добили задатак да сада има ћара у новим партијама, и хитно сви прешли у новонастале партије јер тамо има „мрса“ за њих.



Али сам ипак убеђен да овде запева јер се није омрсио као његови. Мисли да је за ово довољно залепити петокраку на чело и биће опет као '45 када су његови пљачкали по Србији.
 
брате леви опет грешиш како то ЕМБРИОН или ти људско биће нема право избора зар абортус није убиство а убицама је место знаш где А ово да је село увек пунило град то је чињеница кристално јасна кад већ стално филозофираш онда сигурно знаш шта је пре 2300 година рекао аристотел град узима,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,чито си то и шта фали николају бион је велики беседник а видим да је теби то жеља
 
Aj ti lepo prijateju drsole na pcelarski forum tamo su sve demagozi kao ti, osecaces se kao kod kuce. Tema je buducnost sela....
 
Хвала на "добродошлици":). Ако ме администратор упозори да сам претерао, уважићу то свакако. С тим да би и друге требало упозорити да се потпуно држе теме и не изазивају реакције.

Врло је лепо отерати некога са чијим се мишљењем не слажеш. Занима ме зашто ниси друге упозорио када си толики чистунац по питању теме (да ли за то што постављам линкове да поткрепим своје расуђивање или је превише слова у мојим порукама и то те плаши).
 
...Cena rada trenuto u odnosu na pre 5g je duplo (pricamo o radnicima u poljoprivredi) a za to vreme voce/povrce i dalje ima istu cenu...

Ali je i činjenica da ljudi neće da rade za taj novac, odnosno sve je manji broj grešnika koji moraju pristati na te, i više nego ponižavajuće, uslove.

U isto vreme su isti ti poslovi van granica Serbije zemlje neuporedivi bolje plaćeni i roblje njižnje ide tamo.

I onda se postavlja pitanje, ili poljoprivredni proizvođači nemaju dovoljno menadžerskih sposobnosti, ili su bezgranično alavi, ili radnici traže nemoguće.

Prvi kažu. kako smo nesposobni, po istim cenama plasiramo kao i švabo, poljak, ugar, slovak, pa i čileanac. Drugi kažu: švabo i ugarin plaćaju bolje idemo tamo.

Ovo je ozbiljno pitanje i zato ga i postavljam da mi stoji pred očima...

Kompleksan je odgovor, društvene traume ogromne...

***

@kišo

Ja te opet pitam, ceo svet mož ide napred, a selo i seljak treba ostanu mašina za proizvodnju priraštaja ljudskog mesa ???

Svi ostali mogu da uživaju blagodati potrošačkog društva, a seljak ima da rađa i crnči od jutra do sutra ???

Svi drugi mogu biti pacifisti, ali seljak mora decu za topovsko meso proizvoditi i davati ???

I ništa drugo bez to ??? A za dan bezbednosti ako ga se sete, sete, to je uostalom njegova seljačka dužnost ??? I obaveza, naravno...
 
Poslednja izmena:
брате леви сви шетају кучиће а ти седиш на клупи а око тебепеторо шесторо маседморо клинаца играју се а теби срце расте замисли па и ти у потрошачком друштву раде био у бремену раде швабе не кажем раде већином боље послове од нас али нису ленштине чињеница које пацифиста ај не лупај сви се наоружавају ради своје безбедностимало озбиљности ипак си ти пунолетан и замисли гомилу срећне деце у ТВОМдворишту а ти растеш а не као лупаш по тастатури
 
Vrlo je jednostavan odgovor je na tvoju konstataciju. Zapadna trzista su izuzetno zatvorena. Mi probali za Svedsku za izvezemo jabuku, odustali kada sam sagledali sve. Dakle oni se stite od jeftinije robe sa trecih trzista. Sledece je iznos subvencija ja imam 5200din/ha ili oko 0.1din/kg a Italijan ima 30ec cca 35rsd po kili prve klase. Potom tamo je nepojmljivo nekom ne platiti robu, a kod nas verujem da 99% vocara je ojadjeno barem jednom u zivotu. Dolazimo do mehanizacije 80% na vocarski traktor i opremu u It. Pricam zs Italiju jer najvise imam kontakata tamo verujem da je slicno i Poljska, Francuska itd.
Cene industrije u Madjarskoj 14ec kod nas 8-9 centi. 5 centi je OGROMNA razlika. I sve tako dalje tako blize.
A najveci bezobrazluk su nasi trgovci. Zlatni delises su hladnjace placale 40din+-2din da bi ista ta jabuka u Maxi/Idea kostala 100-120 dinara. Kako to da 3x cena poraste u odnosu na proizvodjaca?
 
Ponekad je abortus i dobar , za trenutno neznam ,nisam razmisljao , ali poneki abortus u nekoj proslosti u 20.vijeku bi mozda i dobrodosao ,sad se vidi.
 
Бојчетић, тржишна политика једне земље је изнад појединца и његовог интереса. Примера колико хоћеш. Код нас сушта суптротност. Кад би нама био интерес да продамо житарице, воће и поврће на светском тржишту у великој количини. И да нема тог ссп-а имате откупљиваче који даве. Не постоји слободно тржиште и док се све не сруши и не стане производња неће бити ни промена. Или је то управо некоме и циљ. Слушао сам радуловића неки дан није ми његова политика блиска али оно што говори тера на употребу можданих вијуга. Углавном кад тржиште и производња стану ето пара из иностранства. И неких закона који ће омогућити странцима куповину земљишта небитна намена. Е онда натраг у феудални систем па опет нека буна, кука и мотика. Ако неко остане.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Vrlo je jednostavan odgovor je na tvoju konstataciju. Zapadna trzista su izuzetno zatvorena. Mi probali za Svedsku za izvezemo jabuku, odustali kada sam sagledali sve. Dakle oni se stite od jeftinije robe sa trecih trzista. Sledece je iznos subvencija ja imam 5200din/ha ili oko 0.1din/kg a Italijan ima 30ec cca 35rsd po kili prve klase. Potom tamo je nepojmljivo nekom ne platiti robu, a kod nas verujem da 99% vocara je ojadjeno barem jednom u zivotu. Dolazimo do mehanizacije 80% na vocarski traktor i opremu u It. Pricam zs Italiju jer najvise imam kontakata tamo verujem da je slicno i Poljska, Francuska itd.
Cene industrije u Madjarskoj 14ec kod nas 8-9 centi. 5 centi je OGROMNA razlika. I sve tako dalje tako blize.
A najveci bezobrazluk su nasi trgovci. Zlatni delises su hladnjace placale 40din+-2din da bi ista ta jabuka u Maxi/Idea kostala 100-120 dinara. Kako to da 3x cena poraste u odnosu na proizvodjaca?


О томе сам већ негде написао да нема слободног тржишта баш код оних који нама намећу „слободан проток робе...“ и осталог. Ево у последњој емисији Агро ТВ има о томе како су то Кинези лепо решили (баш на покварени западњачки начин). Нашли људи лепо корона вирус у месу и забрана.

Код нас је мало другачије. Овај наш шљам дозвољава увоз меса који није за џукеле и то једу наша деца. Зато нама сточарство пропада.

Други ударац сточарству може бити повећана цена сточне хране. Не би ме чудило да је пораст цене кукуруза у функцији даљег отежавања стања у сточарству, али и склањању конкуренције.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh