Bušenje bunara na njivama

Kod mene je upravo taj slučaj, ali nisam imao sačun da kopam metar prečnika na dubinu 8 m.
Ovako imam svakih pola sata po 40l i meni dovoljno za potrepštine i hlađenje piva.
Voda kao led.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Naravno, ako mu odgovara tako mala količina onda to pije vodu. Kod mene, i ostalih komšija, bunar služi za kućne potrebe, pojenje stoke, zalivanje bašte i punjenje prskalica, tako da moramo imati neku rezervu od kubik dva, plus što u međuvremenu dotekne kada se bunar prazni.
 
Mirosti to je već druga priča. Tako nešto bi mi bilo idealno.
Kako je taj čovek određivao gde da se buši, ima instrumente ili rašlje?
Može li neki kontakt telefon i od čoveka koji određuje položaj i od toga što buši.
Pozdrav i hvala unapred
Za plitke bunare uglavnom koriste rašlje, ima kod nas jedan koji se bavi time, mogu da se raspitam dal je voljan da dodje u tvoj kraj,znam da radi za "bakšiš" tj ko mu koliko da.

Mi kad smo iskopali voda bila na 6m,kopano do 9m i bilo je nekih 50ak L,pre jedno 15 godina se aktiviralo klizište,moj bunar skroz presuši, a oni koji su vazdušnom linijom nekih 2km počeli da prelivaju,jednom je u dvorištu ceo santrač potonuo u zemlju koliko je vode bilo,ali nakon toga voda više ni u jednom nije za piće,nosili ljudi na analizu.

Planiram toplotnu pumpu,arteski bunar, dolazila firma koja se profesionalno bavi,našli vodu na 106m za koju garantuju da će da zadovoljava potrebe, a tamo gde je nekad bio bunar vode ni u tragovima nema više.
 
Bolje da se greješ na struju nego da ispumpavaš sa te dubine za toplotnu pumpu.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Sve to ide na sopstveni solarni sistem,postajemo potpuno nezavisni :D Al naravno Srbija i brdo papirologije,još čekam gradjevinsku za bunar, jer se ne isplati kačiti solarne na postojeću mrežu da bi iskoristio mogućnost da budem prozujmer, jer je na postojećem priključuju i kuća i radionica, ovako se ide na nezavistan sistem.
 
Da,ali što kaže kolega proveri bušenje bunara sa cenom postavljanja geosondi za toplotnu pumpu.Onda ti ne treba voda za toplotnu pumpu i ne moraš brinuti o kvalitetu vode i naravno postoji mogućnost u budućnosti da ti država postavi vodomer na bunar.
 
Već je pre dve godine plaćeno 870€ za istraživanje i prošle godine predato za dozvolu, tako da nema nazad, a tad je priča bila jeftinija od geosonde.Dal je trenutno tako ko će ga znati.Dali su procenu da će voda da ostane ista kao prvog dana narednih 70+ godina, a tad će odavno i mene da posade u tu istu zemlju :ROFLMAO:

Za bušenje ide kompezacija tako da tu prolazim jeftino. Do sad otišlo 1470€ na istraživanje i gradjevinsku.855€ će da bude nov priključak 1155€ je pumpa za bunar.

Podno već razvedeno pre par godina, tu nema ulaganja tako da se sve uklapa u planiranih 10.000€ nek bude +-2.000.
 
Struje, naravno.Ne isplati se da bude čisto solarno samo za to,ovako se ide na to da budem prozujmer, a na postojeću mrežu da kačim se opet ne isplati željeni solarni sistem jer će da bude male snage, a već je taj priključak dobrano opterećen kućom i radionicom.A stručnjaci savetovali da se uzme 30% jači od potrebnog za rezervu, a što da bacamo proizvedeni višak.Svakako ako neko od naslednika odluči da pravi svoje ne mora da juri nov priključak :D

Ovako taj sistem bi trebao da bude bez ikakve potrošnje, osim naravno početnog ulaganja koje nije jeftino,al komfor uvek koštao.
 
Seljak iz grada ako može broj tog rašljara bio bih ti zahvalan.
Meni ne trebaju velike količine vode, i bilo kakav protok vode bi mi zadovoljio sve potrebe.
Nemam nameru da uvodim struju na plac. Ne vidim ekonomsku opravdanost za tako nešto, u ovom momentu.
Naravno raspitaću se da li ima neko i u okolini Bg ko zna da nađe vodu. Ali za sada nisam našao nikoga.
 
Nazad
Vrh