Bušenje bunara na njivama

Za šta ćeš koristiti bunar i zašto fi 160? Kod nas je fi 90 sa 12 m sita oko 800 e, dubina između 20 i 30 m.
Taj bunar će mi biti u kućnom placu. Znači,koristiće se ta voda za baštu, cveće,stoku,prskanje... A imam tu i parcelu od oko 55-60 ari,pa ako bude vode,možda je zalivam,ne mora odjednom,može u etapama.
Cevi 160-pa ako bude dobra voda,da može jača pumpa.
Koga si zvao za busenje? Otišle su cene gore za sve pa i za busenje fi 160 je prava mera, imam takav bunar kod mene 24m
Zvao sam nekog iz moje okoline (Obrenovac) selo Mladost. Je l imaš potapajuću pumpu u tom bunaru?
 
Nemam potapajuću pumpu. Kod nas je nivo vode na par metara. Obične male honde i njihove kopije rade posao za kap po kap i cevi sa rasprskivačima, naravno i dmb. Za tifone idu pumpe većeg kapaciteta i pritiska.
 
Brankovicu to je ta cena, drugar je juce zavrsio busenje bunara, 118 metara dubok po 70€/m
Inace on je na bas nezgodnom terenu gde nema mnogo vode, dobio je u ovom bunaru oko 60l u minutu.
Koristi ga za kucu, do sada nije imao nikako vode.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Kupio sam DMB pumpu stim da je kod mene voda na par metara 4-5 metara treba nadam se da će završavati poso dobro . Videćemo za dubinu biće zalivanje topovima za početak . Imate li neke preporuke šta je bolje i lakše ( cevi creva 9 . Da li je bolje sa više raspršivača mwnjih ili sa manje većih.
 
Taj bunar će mi biti u kućnom placu. Znači,koristiće se ta voda za baštu, cveće,stoku,prskanje... A imam tu i parcelu od oko 55-60 ari,pa ako bude vode,možda je zalivam,ne mora odjednom,može u etapama.
Cevi 160-pa ako bude dobra voda,da može jača pumpa.

Zvao sam nekog iz moje okoline (Obrenovac) selo Mladost. Je l imaš potapajuću pumpu u tom bunaru?
Npr.grad Šabac finansira izradu dubinskih bunara sa 50 %.Nephodan je racun izvodjača,proveri mozda Obrenovac daje nešto slično.
 
Само пазите на те њихове навлакуше око финансирања бунара. Код нас су исто финансирали па после те опорезују за бунар, а било је и да стављају водомере па плаћаш воду као градску.
 
Koju pumpu za 8 metra bunara dubine.Vode ima oko 3 metra?Pumpa da stoji gore na zemlji da nije potapajuca.Da li mi je potrebna samousisna, centrifugalne, normirane ...

Ima ih svakojakih pumpe pedrolo ?

Da moze da izbaci vodu na visinu od 20m za punenje cisterne(bidona).
 
Poslednja izmena:
Само пазите на те њихове навлакуше око финансирања бунара. Код нас су исто финансирали па после те опорезују за бунар, а било је и да стављају водомере па плаћаш воду као градску.
Ovo za vodu je zanimljivo .
Šta kaže zakon , da li je voda ( podzemna ) koju pronađeš ( i finansiras kopanje bunara ) na svom placu tvoja i samim tim besplatna za korišćenje ?
 
Naravno da nije. Tvoje je 25-30cm dalje je sve rudno(državno) bogadatvo.

Poznanik je hteo pre par godina da buši bunar na 60ha u komadu za voće i kao dobije povraćaj od države za bunar 10000e.... A posle da plaća 1m³ vode samo 60dinara.
 
Onda ipak da ne pitam za "pomoć" :osmeh:
Znači,dobiješ povraćaj i posle nekog vremena,sve im to (i više) vratiš preko vodomera. Lepo. ::jako_besan::
 
Pa i da ne kopate bunar sa subvencijama,kad tad ce uvesti zakon da se na svaki bunar montira vodomer ,ima da idu po atarima i traze ko ima bunare,videcete.Nece dozvoliti da ko ima bunare ostvaruje extra profit,to mogu samo tajkuni i ovi veliki muljatori,jeb.. im mater svima.
 
Koju pumpu za 8 metra bunara dubine.Vode ima oko 3 metra?Pumpa da stoji gore na zemlji da nije potapajuca.Da li mi je potrebna samousisna, centrifugalne, normirane ...

Ima ih svakojakih pumpe pedrolo ?

Da moze da izbaci vodu na visinu od 20m za punenje cisterne(bidona).
Al se razume neko u ove pumpe, gledao juce za brata?

Ova je oko 20k pqm 80 model .

Bitno je samo da moze da vuce vodu iz 8m bunara i da izabaci tu vodu na jedno 15m visine da puni bidon.Nemora brzo da ga puni.Samo je vazno da moze da savlada visinu, mada po ovoj tablici bi trebala da izbaci vodu bez problema na tu visinu.
 
Jel zna neko onako ugrubo,koliko bi bunar fi 400 sa sitom fi 200 mogao imati litara u minuti ?.Dubina busenja 80-100m.
 
To mislim da ti ne moze niko reci, sve zavisi kakav je teren kod tebe sa vodom.
Kod mene je bunar fi110 dubina 101 metar i receno mi je da imam 600l u minutu, trenutno je ubacena pumpa od 150.
Drugar 2km vazdusnom linijom od mene isti precnik, dubina 120m receno mu da ima svega 100l u minutu...

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh