Breskva i Nektarina

Onda neznas da li je to ispravno ili ne.
 
Baš tako, šta funkcioniše - ne menjaj!
Ja sam ranije išao odvojeno bakar, pa posle nedelju dana Ciram i bilo je dobro. Godinama već idem zajedno i uvek je dobro. Tako da, ne menjam. Štedim vreme i gorivo.
 
Ides samo jednom ciramom zajedno sa bakrom ili imas jos jedno prskanje samo ciramom ?
 
evo sta kaze uputstvo, pa ne vidim razlog ne pridrzavati ga... ovo je za upotretbu 1000l vode po hektaru, ako bi se manje vode koristilo, ond verovatno treba povecati koncentraciju da se dobije izmedju 2.5 i 3.5kg po hektaru sredstva..
https://www.agromarketsrbija.rs/srb/proizvod/49/Fungicidi/AGROCIRAM-80-WG

s druge strane, u americi npr preporucuju 6-8 funti na acre (40 ari), sto mu okvirno dodje od 15 do 20 funti po hektaru, iliti 7 do 9 kg po hektaru, sto je vise nego duplo veca kolicina od nase.. treba uzeti u obzir da je to sve za mnogo veca stabla (i vecu "povrsinu" za prskanje) tako da mislim za nase zasade gde je drvece priblizno duplo manje, da je sasvim ok 2.5 do 3.5kg/ha i da nema potrebe ici sa vecom kolicinom, najverovatnije treba ici i sa manjo ako je mlad zasad..

Imaju oni neki volumenski metod za racun, i kad sma to radio za moje breskve (vitko vreteno, 4x2m rastojanje) kad tako sracunam, 800-1200l po hektaru je potrebna voda po tim njihovim preporukama, tako da se sve skoro idealno uklapa izmedju nasih i njihovih preporuka i za kolicinu vode, i za utrosak sredstva..
 
1000 lit vode po hektaru?

Послато са SM-A325F помоћу Тапатока
 
Ja koristim 650 lit vode i 3kg cirama,nevidim potrebu za vecom kolicinom vode jer dolazi do kapljanja ,a to znaci uzaludno bacanje novca

Послато са SM-A325F помоћу Тапатока
 
18 bari, 4,5 km/h 650 lit

Послато са SM-A325F помоћу Тапатока
 
Ciram radite samo do pojave zelene tacke na vrsnim pupoljcima?

Послато са SM-A325F помоћу Тапатока
 
18 bari, 4,5 km/h 650 lit

Послато са SM-A325F помоћу Тапатока
Ja to radim ,15 bari pumpa,1 brzohodna i 1300/1400 obrtaja na traktoru.
Ciram radite samo do pojave zelene tacke na vrsnim pupoljcima?

Послато са SM-A325F помоћу Тапатока
Ja sam uradio ovo prvo prskanje cinimi se u utorak,i uglavnom drugo 7-10 dana posle prvog.Sad i ovo hladno vreme ce da zaustavi malo pupoljke tako da sacekacemo jos malo dok ne otopli.
 
Mora da su ti velike dizne kada na tom pritisku i toj brzini potrosis 750 lit rastvora po hektaru
 
Nazad
Vrh