Breskva i Nektarina

Jedna mala pomoć......
Da li znate mozda koja je sorta nektarine sa slike,na preseku izrazito žuto/narandžaste boje ima aromu koja mi malo vuče na kajsiju....??
Inače prvi put sam se sreo s njom pre dosta godina u Grčkoj ako se dobro sećam bio uvoz iz Italije.
Cepača izuzetne arome....
 
Pozdrav ljudi
Da li su popucali pupoljci kod vas?
Malo sam čitao temu i odlućio sam da na desetak ari u bašti posadim breskve ili nektarine.
Pa bih vas zamolio za predlog sortimenta. Pribojavam se mrazeva,ravnica je i uglavnom manje ili više duva.
Takođe bih voleo da to bud ranije sorte. Ako postoji uopšte nešto što ispunjava te uslove.
 
Imam uz kuću tri breskve koje su nikle iz koštice. sorte su nepoznate. Dvije su crvenkastog i debljeg ploda, a jedna je zelenksato-žutog sitnijeg ploda (kod nas ih zovemo vinogradarske breskve).

Prošle godine je bio jak mraz u vrijeme pune cvatnje. Mislio sam da neće biti nijednog ploda, ali bio sam u krivu. Bilo je poprilično. Zaključujem da breskve nisu posebno osjetljive na mraz. S nektarinama nemam iskustva.
 
Na sadnicama nektarine SVE su mi prevremene grančice,nema slobodnih pupoljaka.Koliko grančica da ostavim za kotlastu krunu i na koliko da skratim, na dva pupoljka ili jedan pupoljak ?
 
Par dana do svečanog otvaranja.

IMG-20220324-130653885.jpg
 
Ranije sorte su dobre, kasnije sorte su podbacile. Biće brzo gotovo proređivanje.
 
Golden krest, Spring krest, Spring gold, Merli džem, Kardinal, Diksired, Redheven, Maja, Monspilan, Šifer, Maria lučia, Venus, Fantazija, Gloheven i Haleova.
 
Septembarskih nemate nista?

Послато са SM-A325F помоћу Тапатока
 
Koja vam je prva breskva gold crest?

Послато са SM-A325F помоћу Тапатока
 
A nektarina marija lucija?

Послато са SM-A325F помоћу Тапатока
 
Mozes li mi napisati po redu zrenja bresku i nektarinu ,kod mene je ovako
Breskva
Gold crest
May crest
Spring leydi
Glorija
Sifra
Glo heven
Haleova
Samerset
Nektarina
Mayfaer
Bigbang
Caldezi
Amiga
Marija aurelija
Morsijani
Caldezi 84



Послато са SM-A325F помоћу Тапатока
 
Da,stize rano ali je kvalitet nula,nema ukusa,puca kospica, i vrlo brzo omeksa na vrhu tako da mora brza berba,mnogo bolja je may crest ona je -29 sto je 7 dana posle nje,a da nepricam o sprng lejdi -22 koja je bas dobra
 
Spring ledi,amiga,caldezi 2000
a58e6ad6b1c4516e0332b323bbf31b83.jpg
830c6cf914a103d916c9765a6f5fd795.jpg
d7ec77031943952f5f48e873a8e310e7.jpg
315fe160682072a4ff9f1cf8d91d08bd.jpg
77b26b5bed0a54047abbef1d40e4affa.jpg


Послато са SM-A325F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh