Breskva i Nektarina

Caldesi 2000
 
Pozdrav svima. Kako se krecu cene breskve (kaldezi) u vasim krajevima? Kod nas u Sidu trenutno 40 din,a neke hladnjace cak nece ni da primaju od malih proizvodjaca ni po toj ceni,kazu nemaju mesta
 
Jeste,u pravu si Wajbul,nego ostala navika,kod nas uglavnom kazu breskva za sve sorte za,pa tek onda koja tacno sorta posle podpitanja:osmeh:. Mislim na Sid i okolinu
 
Kolege, može savjet ?
Koje rane i kasne sorte bresaka preporučujete.
Na jesen planiram posaditi 20 kom
 
Mozete li mi reci koja je ova stetocina kod breskve, i prosle i ovu godinu pojavila se na tri stabla.
awt15s.jpg


ve7oud.jpg
[/IMG]
 
Planiram saditi breskvu u narednom periodu 600-700 stabala, jos ucim o njoj, citam..savjet starih breskvara je pozeljan, koje sorte, koji broj sorti u zasadu, razmak. Interesuje me cuvanje jer zavrsavam hladnjacu, koliko se moze cuvati..
Radite li hemijsko proredjivanje ili samo rucno


Sent from my SM-N920P using Tapatalk
 
alex.bundalo@ ako misliš podizati bresku, preporuka je iz okulnata. Pošto smo na istom kraju rane sorte izbjegavaj, ja sam sve počupao jer je mraz problem. Od sorti kod mene su se dobro pokazale uglavnom stari soriment, novi nije za naše klime. Jedino nije loš Royal Glory ostalo standardno Red Heven, Maja ili Marija Marta, Sankrest, Crest Heven i Fajet. Proreda isključivo ručno.
 
Ma da, u Srbiji sam gledao zasade i preporuka je na nesto sire. I sorte koje podnose transport

Sent from my SM-N920P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh