Breskva i Nektarina

@zile
meni je prodavac rekao da je to stara vinogradarka vrsta(dlakava)ja se slabo razumem u vocke e sad,meni nije toliko bitno koja je vrsta koliko mi je bitno da se vocke prime i da ih posle znam odrzavati,pa tako mi je svaki savet dobrodosao!
 
Te grančice koje pominješ,jesu li prevremene skeletne grančice pri vrhu sadnice ili nešto pri dnu,kolik gusto si to sadio?Jako je nezahvalno davati bilo kakve savete bez slike,napamet.Jedno je sigurno ako si gusto sadio 2-3m,ne radi kao na slici gore vazu. Formiraj kao piramidu sa centralnom vodjicom ili u V poprečno,kao krnju vazu sa dve ramene.

Pročitaj temu o breskvi,celu,pa onda o rezidbi koštičavog voća,ima i video klipova,zaintesuj se malo više.Ima sve što te zanima i što ti treba.To je mislim i neki cilj svih forumaša da stvorimo neku vrstu žive enciklopedije praktičnih iskustava,itd.pozz.
 
Danas prošao kroz Topolu breskva počela da cveta, kakvo je stanje u Smederevskom kraju
 
Kod mene u nedelju su bili beli baloni al ne može da se meri pošto imam par stabala a i u ravnici sam. Javiće se već kolega sa 'visine'.
 
Na breskvi i nektarini ima otvoreno 10 % cvetova,evo tablice sa oštećenjima od mraza
z2DkZwB.gif
 
U zajecaru je bio zesci minus, ali ipak breskva prezivela... Tu i tamo po neki kojio se ranije otvorio je potkacio
 
Је ли могуће да су већ сада видљиви знакови коврџавости лишћа на нектарини?
Имам доста црвеног лишћа на једној нектарини. Досад сам коврџавост примјећивао тек почетком маја.
 
Код ове сам закаснио јер креће раније. Прошле године није имала ни један уковрџан лист, а редхевен јесте. Плaшим се да ми је даконил измрзао.
 
Naopaka godina,ima i kod mene u zasadima kovrdzavosti iako sam radio tri puta protiv nje i na vreme :zli::zli:
 
Kako bre ljudi, ja sam ove godine JEDNOM tretirao, 10.02. Pomešao Diziram (4kg/ha) i Neoram (3kg/ha) i NIGDE nemam ni jedan ukovrdžan list. Ranijih godina ih je bilo, sam se čudim...

A najinteresantnije je to da su mi tih par hektara nektarina na 5 različitih parcela, neke su udaljene jedna od druge skoro 10km (po 5km od kuće, ali u različitim smerovima) i sorte su u rasponu od My Fire do Nectaros. Jako čudno.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh