Bos Pumpa

Ako varira i dalje onda sipaš sae 90 u regulator... Pisao sam negde već o tome....
 
nesme u kućište pumpe ići sae 90,sipa se ono ulje koje ide i u motor,ali bolje i tako nego nikako,mada ako nema ulja obično bude nafta jer propusti semering i onda se dešava da "nafiluje"više od vizir šarafa,da je pumpa puna.pa to tek nije dobro jer stvara pritisak tako da regulator nemože pravilno da radi.u stvari propuste i elementi i tada pumpa mora da ide na remont i reglažu
 
miroslavjovanovic78@gmail je napisao(la):
nesme u kućište pumpe ići sae 90,sipa se ono ulje koje ide i u motor,ali bolje i tako nego nikako,mada ako nema ulja obično bude nafta jer propusti semering i onda se dešava da "nafiluje"više od vizir šarafa,da je pumpa puna.pa to tek nije dobro jer stvara pritisak tako da regulator nemože pravilno da radi.u stvari propuste i elementi i tada pumpa mora da ide na remont i reglažu
Ako na Zetoru zaleće boš pumpa na leru, onda sipaj SAE 90 u regulator! Provereno i isprobano! I neće mu ništa faliti, ima gde radi već pet godina traktor tako i još mu ništa ne fali!
 
a dali podmazuje dok ga nerazbije i kako :ppozdrav: :ppozdrav:meni lično na novom traktoru gde je ulje 15-40 u pumpi se zaleće regulator nekih dva-tri minuta dok netazbije ulje(zimi).a tek da je sae 90
 
Kod starih se zaleće zato što ima lufta u čaurama i pokretnim spojevima, pa sae 90 bolje uspe da se zadrži i da podmazuje... Kod mene se zaletao samo kad se motor ugrejao!
 
@Zorane pogledaj filter vazduha i leptir na usisnoj grani tu ima dizna odnosno venturi koji pomocu vakuma daje gas mozda je zapusio.
 
jednom mi je pre 10 god jedan lik za dug dao neku pumpu. izgledala je kao za belorusa pa sam je uzeo
bila je remontovana i konzervirana .
tek sam kasnije uvideo da ta pumpa ide sa desne strane motora a kod mog tada novog rusa je bila sa leve
nisam nikad saznao˙(nisam se ni trudio) za koji je to traktor pumpa a izgleda identicno kao od nekog rusa
uslikaću je pa možda neko provali
 
I moj cale je kupio p.v.p od rusa koji su dolazili sa delovima i kad su otisli video je da je pumpa sa desne strane motora a izgleda kao ,,prava". Posle sam cuo da postoje neki ruski motori koji pokrecu pumpe za navodnjavanje i agregate za struju, na koje idu te pumpe sa desne strane.
 
Nazad
Vrh