Bos Pumpa

Da li neko zna gde moze da se nadju delovi za rotacionu pumpu Stanadyne.Treba mi odmeravajuci ventil .Kad posle celog dana rada ugasim traktor ujutru nece da upali ,te moram da skinem poklopac pumpe razadim taj ventil i tada upali i radi .
 
kiraj je napisao(la):
Da li neko zna gde moze da se nadju delovi za rotacionu pumpu Stanadyne.Treba mi odmeravajuci ventil .Kad posle celog dana rada ugasim traktor ujutru nece da upali ,te moram da skinem poklopac pumpe razadim taj ventil i tada upali i radi .
I ja sam imao takav problem, pre nego sto pocnes da palis ujutro napumpaj na AC pumpi dok ne osetis otpor i onda nema problema ,kod mene je bilo problema da je vracao gorivo u rezervoar i bosh pumpa je ostajala suva, i radio je bosista ali je i dalje pravila problem kad ostavim ugrejan traktor. Sada jos nisam sredio nego samo napumpam i pali kao zmaj.
Post je spojen: [time]1257021805[/time]
_________________________________________________
A na koliko se steluje bosh pumpa za masseya 3065 turbo ?
 
Nece kod mene tako da upali,probao sam i to.Skratio sam malo oprugu sto vraca tu polugicu sto zakrece ventil ,te vec 2 dana funkcionise.
 
Kad zaverglas vec je kasno , moras pre nego sto pokusas da upalis da nadrukas pritisak , mislim da imamo slican traktor a i problem je slican , zato mislim da ce da to funkcionise probaj ujutro.
 
Opet necu znati,posto ovo sa skracenom oprugom 2 dana funkcionise ali cu probati radi sigurnosti.
 
Ume on to da odkloni ali mi se neskida sada pumpa kad ima jos da se ore.Skinucu je kad zavrsimo oranje.
 
Danas je mladji sin petljao oko pumpe i izvadio je odmeravajuci ventil.Nema korozije vec kaze da je bilo nesto kao vlas kose pa moguce da je to kocilo .Taj deo izgleda ovako
15cc8iu.jpg
.Posle poliranj i ugradje 2-3 puta smo palili bez problema.Videcemo kasnije kako ce da se ponasa.
 
posle puuuno bošista koje sam upoznao
samo jednom sam bio zadovoljan sa radom pumpe
kada sam je menjao staro za novo tj remontovano u preciznoj mehanici
doplata 10 000 plus garancija plus exra rad masine plus nema sekiracije stavi i teraj
 
E,za ovu pumpu majstori kazu da se teško kvari a kad se pokvari bolje da odma kupiš novu
imhxte.jpg
 
pozdravljam,vidim niko odavno nije pisao na ovu temu a ja sada imam problem sa svojim traktorom zetorom 4718 variraju mi obrtaju,kada je u leru ili pod malim gasom,kažu mi pojedinci da je do bošpumpe neko kaže da je do dizni,još ništa nisam pipao dok ne pozavršavam poslove,morao bi to nositi majstoru jer nemam poima oko mehanike,pa ako neko ima kakav savjet dobro bi mi došao,hvala svima
 
encho je napisao(la):
pozdravljam,vidim niko odavno nije pisao na ovu temu a ja sada imam problem sa svojim traktorom zetorom 4718 variraju mi obrtaju,kada je u leru ili pod malim gasom,kažu mi pojedinci da je do bošpumpe neko kaže da je do dizni,još ništa nisam pipao dok ne pozavršavam poslove,morao bi to nositi majstoru jer nemam poima oko mehanike,pa ako neko ima kakav savjet dobro bi mi došao,hvala svima
naspi ulja i nista nediraj eventualno proveri dizne :cao:
 
Ja sam na svome Zetoru 4718 jučer stavio novo ulje u boš pumpu i sada radi kao švicarski sat. Nisam mogo vjerovati da ulje u boš pumpi-regulatoru toliko utječe na rad motora, vjerovatno mu je falilo ulja u boš pumpi.
 
LJudi dragi mnogo vam hvala,nasuo sam sam novo ulje i radi ko švicarski sat,ja umalo nisam pumpu odnio na reparaciju,ipak su dvoica uvijek pametniji od jednog,hvala još jednom :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh