Borovnica

Odg: Borovnice

sa ulogom od 150 eur mozes samo da se slikas.jer nemas pravo nikakvog ucesca u toj org vec samo da dajes pare i to samo jednom coveku(tom manipulantu koji se potpisao kao prima borovnica) .bice javnost vrlo brzo upoznata sa svim i posto su sadnice i to dokumentovano sa skeniranim racunom i slikom sadnice.a to kome ce ta zadruga izvesti plodove to ce pokazati mesec jun , zivi bili pa videli.da ima obraza ne bi trebalo ni da se obraca javnosti jer za njegovu proslost se dobro zna.pozzzz
Post je spojen: [time]1291409851[/time]
_________________________________________________
sto se tice treseta najbolji je litvanski i tu nema price jer jer ph i cistoca naj naj a vlasinski nije bas , on je dobar samo sto je jeftinji.pozzzz
 
Odg: Borovnice

provac@

Ja nesto ne razumem u toj celoj prici ?

Ako su zadrugu osnovali nekoliko ljudi , oni su izabrali direktora ili upravni odbor ili slicno. Ti isti ljudi imaju pravo na sastanku da smene direktora ili upravnika,ako se skupi vecina clanova koja ima pravo glasa , to mi nekako zvuci logicno . Ili je ta zdruga napravljena po komunistickom rezimu i vlada se po partijskom kljucu ?
 
Odg: Borovnice

Sta onda reci , treba postupati civilizovano i po zakonu . Skupe se clanovi ZZ smene direktora , napravi se zapisnik i izabere se novi direktor . Zapsinik se preda sudu ili komori neznam ko je zaduzen i kraj. Onda se proveri poslovanje prethodnog direktora , ako je nesavesno i na stetu zadruge radio ide krivicna prijava i sud ! Postoje i zakoni u nasoj drzavi i advokati koji za to dobijaju novac .
 
Odg: Borovnice

Ovde je sada mnogo toga postalo jasno. Direktor zadruge se krije iza imena Prima Borovnica i sa njemu znanim razlogom se nije ni predstavio nego krenuo odmah sa napadima na clana ili bivseg clana zadruge Provca!! Bas lepo i 'zadrugarski'. Iz mnogih tekstova se vidi da je ovaj direktor optuzivan za lazi i prevare nad zadrugarima a sada optuzuje clanove ovog foruma za iznosenje istine koju izbegava da komentarise. Ovo ponasanje je karakteristicno za neka prosla vremena i samo ljude koji jos nemaju borovnicu upucuje da trazimo resenja na nekoj drugoj strani i sto dalje od ovakvih 'namazanih' rukovodilaca.
Prima-borovnica je napisao(la):
ZZ Prima-borovnica nema nameru da odgovara na obmane i lazi koje su plasirane od odredjenog broja ljudi protiv kojih je bio poveden postupak za iskljucenje a oni su posle toga istupili iz zadruge. Zadruga Prima-borovnica nikada nije komunicirala na tako prizemnom nivou niti ce to ikada ciniti.
Svi dobronamerni koji zele pravu istinitu informaciju o gajenju borovnice, nabavci sadnica i izvozu svezih plodova mogu je dobiti kod nas, i kao i uvek, ona ce biti prava i korektna kako i prilici najboljoj, najvecoj i najuspesnijoj organizaciji koja se bavi borovnicom u Srbiji.
Sa ovim je za nas svaka polemika zavrsena i necemo vise odgovarati na bilo kakve optuzbe ljudi ciji su nam metodi jako dobro poznati.

Za ZZ Prima-borovnica
Sa postovanjem
direktor Djuknic Ivan
Prima-borovnica je napisao(la):
ZZ Prima-borovnica nema nameru da odgovara na obmane i lazi koje su plasirane od odredjenog broja ljudi protiv kojih je bio poveden postupak za iskljucenje a oni su posle toga istupili iz zadruge. Zadruga Prima-borovnica nikada nije komunicirala na tako prizemnom nivou niti ce to ikada ciniti.
Svi dobronamerni koji zele pravu istinitu informaciju o gajenju borovnice, nabavci sadnica i izvozu svezih plodova mogu je dobiti kod nas, i kao i uvek, ona ce biti prava i korektna kako i prilici najboljoj, najvecoj i najuspesnijoj organizaciji koja se bavi borovnicom u Srbiji.
Sa ovim je za nas svaka polemika zavrsena i necemo vise odgovarati na bilo kakve optuzbe ljudi ciji su nam metodi jako dobro poznati.

Za ZZ Prima-borovnica
Sa postovanjem
direktor Djuknic Ivan
Post je spojen: [time]1291398492[/time]
_________________________________________________
Dobro zboris ali!! Od clana zadruge sam cuo da ovaj direktor ima pozamasni dosije tamo gde treba i da je dva puta bio na izletima tamo gde se ide bez familije. Kazao mi je da su neki clanovi isli u Zadruzni Savez Srbije koji je obavezan da uradi reviziju poslovanja pa su i tu oduglovacili itd, duga prica, i onda su odlucili da izadju i napuste tog lopova i prevaranta (autenticne reci).
Jedini oprez je raspitati se ko je ko u nekoj zadruzi pre nego sto se postane clan i onda otvoriti siroko oci.
markodanube je napisao(la):
Sta onda reci , treba postupati civilizovano i po zakonu . Skupe se clanovi ZZ smene direktora , napravi se zapisnik i izabere se novi direktor . Zapsinik se preda sudu ili komori neznam ko je zaduzen i kraj. Onda se proveri poslovanje prethodnog direktora , ako je nesavesno i na stetu zadruge radio ide krivicna prijava i sud ! Postoje i zakoni u nasoj drzavi i advokati koji za to dobijaju novac .
Post je spojen: [time]1291424198[/time]
_________________________________________________
Dejane hvala na pojasnjenjima i potvrdi o zbivanjima u toj 'privatnoj' zadruzi. Sama cinjenica da je i tvoj otac izasao iz Prima Borovnice govori da se tamo radi na necastan nacin. Podrzavam da treba govoriti o bitnim stvarima oko uzgoja borovnice a to je narocito vazno za nas koji se spremamo da zasadimo borovnicu.
dejantmitrovic je napisao(la):
Posto se i ja malo osecam prozvanim ja niujednom slucaju nisam nikoga ubedjivao da sadi borovnicu , jer to je stvar pojedinca znaci ja mogu pomoci ono sto znam i to je to,takodje ja sam izjavljivao i to je istina da sam u drugoj godini nabaro oko 150 kg sa 600 biljaka(polovinu sam prodao po pijacam u bgd a drugo polovinu dao zadruzi u belanovici to je islo maksiju i bilo je problema oko placanja pisao o tome), u trecoj godini sa istih 600 biljaka samo 60 kg jer si mi srne tokom zime oopasle pa su sa prosecne metar visine spala na pola metara to sam dao delti agrar u udovicama kojki otkupljuju za maksi i cena je bila oko 650 din kada se odbije ambalaza izaslo je na oko 600 din.
E sada sto se tice zadruge u belanovici ja nezelim nikoga da napadam jer nisam bio previse u toku sta je se i kako radilo .Moj otac je dobio u materijalu ya tu famoznu skupstinu koliko se secam otprilike to sto pise kod tebe TOPOLA sto je slazem se neverovatno,ali oni takodje imaju nekakava objasnjenja koja se meni nesvidjaju ali to je tako.Moje misljenje je bilo da nezadovoljni clanovi zadruge su morali da izlobiraju naprave vecinu i smene djuknica a ne da prepuste to stihiji i da ne uspu.
Tako da zelim da vam kazem da i moj otac od nedavno nije vise clan te zadruge odnosno da je izasao.
Tako da mi je zelja da ako moze zavrsimo sa prepucavanjima i priocamo o tresetu,piljevini sadnicama,prihrani i ostalim bitnim stvarima.
Post je spojen: [time]1291368222[/time]
_________________________________________________
Ja sam takodje samo cuo da tog terseta ima na vlasini ali ja neznam nista vise o njemu,ali ako provac to moze nabaviti preko tog komsije misljenja sam da je to mozda bolje jer je direktan uvoznik i ipak je taj treset proveren kod nas i pokazao se kao dobar.
 
Odg: Borovnice

Danas sam malo obisao zasad i krtica je upala i u dva reda haos je napravila .znaci kao pod konac krenula je po redu i rovari.prosle godine imao sam istih probllema i tu gde je bila biljke su losije.Imate li ostali problema sa krticom... :udri:
 
Odg: Borovnice

odmah to unistavaj kako znas i umes jer ce ti biljkle ostati tj korenov sistem u vazduhu tj bez zemlje i kad dodje leto ode mast u propast.pozzzz.probaj sa lovolicom ili acetonom
 
Odg: Borovnice

topola je napisao(la):
Kazao mi je da su neki clanovi isli u Zadruzni Savez Srbije koji je obavezan da uradi reviziju poslovanja pa su i tu oduglovacili itd, duga prica,
Pa valjda ste upoznati ko je komsija.Neki su ga mozda tamo vidjali i na kafi(ja jesam).Sta mislite otkud onoliko publiciteta za dane borovnice.I odakle nekom tolike smelosti da zavrce ljude ako nema zaledjine
 
Odg: Borovnice

Pozdrav svima,

zovem se Ivan i iz Beograda sam. Imam hektar rezmlje u okolini Ljiga, vodu na zemlji i nesto novca u steku. Vec neko vreme razmisljam da pocnem sa borovnicom.

E sada, citam ja tako po ovom internetu i naidjem na sve i svasta vezano za uzgoj borovnice u Srbiji. Te ti treba za podizanje zasada od 15000 do 36000 eur, te radja od 5t do 20t po hektaru, te je cena od 2eur do 10 eur. Neko kaze da drzava daje subvencije a neko ne. Sadnice kostaju od 3 do 8 eur. Vidim da ovde ima ljudi koji vec imaju svoje zasade pa mozda mogu da daju informacije iz prve ruke posto ovima iz novina i televizije ne verujem.

Ako bi neko mogao da kaze koliko stvano kosta podizanje zasada, koliki su ocekivani prinosi u nasim krajevima i na kraju koliko je realo sve to isplativo bio bih mu jako zahvalan


pozdrav i hvala
 
Odg: Borovnice

bravvvvvvvvvvvvvoooooooooooooo speeeeed , hocu samo da pomognem mom komsiji BStevi i da mu preporucim da se slobodno moze raspitati na forumu kod ljud,i kolega koji su bili kod mene na plantazi sta su videli, prema tome ja ne pricam prazne price vec ono sto kazem to i dokumentujem.samo jedno zapamti sto dalje od tvojih komsija koji se busaju sa nekim uspesnim poslovanjem i izvozom, a pravu istinu znamo mi bivsi clanovi te ,,privatne zadruge,, meni se za bilo kakvu inf mozes obratiti uvek na PP, i za razliku od gore pomenutih ja svoje inf ne naplacujem vec ih vrlo rado sirim svima da ne naj,,bu kao ja poz i javi se
 
Odg: Borovnice

najnoviji potez ,,bivseg ,, propalog direktora sumnjive privatne zadruge je taj sto nas nisu ni danas iskljucili iz zadruge samo da bi nas zajeb...li ali ni to nas nece spreciti da se obratimo organima koji ce to preuzeti u svoje ruke.samo sto dalje od tog udruzenja da bi izbegli maltretiranja i iskoriscavanja od strane pomenute zadruge .
 
Odg: Borovnice

dejantmitrovic
Član

Poruke: 81
Lokacija: smederevska palanka

Borovnice
« poslato: 26.04.2010, 21:19 »

--------------------------------------------------------------------------------
Ja sam Dejan Mitrović iz Smed. palanke i gajim visokožbunastu borovnicu

Post je spojen: 26.04.2010, 21:21

--------------------------------------------------------------------------------
Želja mi je ako ima još ljudi koji gaje borovnicu da se jave da razmenjujemo iskustva ...




* * * * * * * * * * * * * *

Не гајим боровницу, потребан ми је савет и искуство ( као комшије :ppozdrav:).
"Тренутно" сам у Русији а поседујем 1,5 хектара (у комаду) са бунаром и викендицом, на Брду изнад Колоније (Чубуре) под засадом воћа (разног) већ неколико година зараслог коровом, јер нисам могао да нађем човека (породицу) да одржава и користи бесплатно.
Од 12.12 сам у Паланци и вољан сам да директно саслушам савете, јер ме је заинтересовала боровница и
да не одузимам простор на форуму питањима.
Поздрав из Москве
 
Odg: Borovnice

Sta Nemac radi kada mu ne valja zemlja a on hoce da gaji borovnicu ?
Pogledajte fotografije dobro


314f3fm.jpg


2iafjgi.jpg


a1oa5e.jpg


30b0ia1.jpg


2wgxkc7.jpg
 
Odg: Borovnice

litvanski treset bale (jumbo) 6m3 kostaju 23000 din sa pdv-om.sadnice dvogodisnje oko 4 e sa pdv(ali stvarno dvogodisnje) sto moze biti i jeftinije kada se udruzimo.postavicu slike ako ne veceras onda sutra.
 
Odg: Borovnice

evo upravo mi je stigao rezultat analize zemlje na koju bih sadio borovnicu:
ph vrednost : 4,0 u KCI, 4,4 u vodi
Humus : 1,69
Azot : 0,08
Fosfor-P2O5 mg7100gr : 2,96
Kalijum-K2O mg7100gr : 6,42
 
Odg: Borovnice

Za Srkitransporter ovde ti je jedino dobar Ph sve ostalo ti je lose Jer humusa po knjigama valja imati preko 5 po nekima cak do 10 kod mene je oko 4 tako da bih ga i ja trebao popravljati,Fosfora trebas imati 16-24 kao i kalijuma,azota takodje trebas imati malo vise od0,1-0,2 sto se moze lako popraviti ureom ili nekim drugim azotnim djubrivom ali koja nemaju u sebi nitrate kao npr kan.Naravno sve se to moze popraviti ali ti treba dosta stajnjaka ,litvanskog terseta,piljevine i naravno kompleksnog (jese njeg djubriva) .
PS nesmem da se Zakunem ali ja mislim da je PH vrednost razlika u vodi i KCI oko 1 .Recimo ako je u KCI 4 trebalo bi biti oko 5 u vodi jos jednom kazem nisam u ovo bas 100% siguran tako da konsultuj se jos sa nekim.
Post je spojen: [time]1292164517[/time]
_________________________________________________
Posto kod mene ima manje fosfora nego sto bi trebalo ja sam ovih dana bacio jesenje djubrivo 151515 oko 5 kg po aru.
 
Nazad
Vrh