Borovnica

Треба ми савет, да ли на земљишту оваквог типа може да се сади боровница и да ли треба неких корекција:
pH (KCL) 4,1 (na dubini 30-60 cm ista kiselost)
хумус 1,89
фосфор 0,51
калијум 18,70
Земљиште према испитиваном механичком саставу глиновита иловача (глина 35%).

Такође, колико воде треба за боровницу, да ли површински бунар може да послужи у те сврхе?
 
Ni jedan parametar zemljista ti ne odgovara. Pogotovo ta glina od 35%

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ko ti kaze drugacije, ili je totalni diletant ili prodaje sadnice po 4€ pa gleda na tebe kao na ovcu za sisanje. Toliko od mene

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
А поједини расадничари који се хвале завидним искуством и дипломама, кажу ма све је то супер само направиш ров убациш мешавину пиљевине и чега већ и ставиш боровницу... још кажу размак 1 (и мање) пута 2,5 метра... то ја као лајк знам да је мало...
Значи, да покушам можда нешто друго...
 
А поједини расадничари који се хвале завидним искуством и дипломама, кажу ма све је то супер само направиш ров убациш мешавину пиљевине и чега већ и ставиш боровницу... још кажу размак 1 (и мање) пута 2,5 метра... то ја као лајк знам да је мало...
Значи, да покушам можда нешто друго...
Pitao si, mi ti rekosmo. NE

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Pitao si, mi ti rekosmo. NE

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Stalno nešto mračimo!
Kako za bumbijevo zemljište možemo reći "ni jedan parametar ti ne odgovara" kad mu je kiselost IDEALNA, a svi drugi rezultati na nivou većine parcela na kojima je posađena borovnica u Srbiji.
P i K će i tako i tako dodavati u prihrani kao i svi mi, svake godine. Manjak humusa se lako nadoknadi tresetom. Problem sa glinom će rešiti odgovarajućim načinom sadnje, videti, pročitati knjigu "tehnologija gajenja visoko žbunaste borovnice" od prof. Jasminke Milivojević.
Pitao si, ja ti kažem SADI !

Poslato sa G620S-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Glina od 35% idealna? Objasni mi i ovo oko idealne kiselosti uradjene samo u kCl.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Kad Jasminka posadi svojih 5 ari, mozemo da je citiramo.


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Moje mašine
e4a06ee9e090a2324c800fe11f3d76b0.jpg


Poslato sa VKY-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Hvala. Država mi pomogla i hvala joj.

Što bi rekao moj prijatelj vozi se ko kvad. A servo mu je na nivou city serva od punta.

Što se tiče probanja tu sam.

Poslato sa VKY-L29 uz pomoć Tapatoka
I meni, hvala im. Ja sam uzeo Landinija, sjajna masina

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Moje mašine
e4a06ee9e090a2324c800fe11f3d76b0.jpg


Poslato sa VKY-L29 uz pomoć Tapatoka
Za bojana. Glina nije idealna, nisam to ni rekao. Na vrednost u KCl dodaš 0,5 ~1 i dobiješ vrednost u vodi. U svakom slučaju kiselost je idealna.
Za Rakari. Kad "porastem" kupiću onaj desni. Jeli ono A. Kararo?

Poslato sa G620S-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh