bolesti u povrtarskoj proizvodnji

Bice malo duzi post ali bih zamolio ljude dobre volje da pripomognu u resavanju problema. Radi se o paprici moje komsike.
Paprika je blago receno nikakva rasadjena prve nedelje juna, paprika je nejednaka neka je visine 15cm nema 30, slabo se razgranala lisce nije ravno nego nekako naborano kao kad nama izadje plih pa se napuni vodom, vrhovi su svetle zelene boje a prinos nikakav. Ona sadi papriku na parceli koja je sa istocne i zapadne strane ogradjena dvema kucama visine oko 10m tako da sunce papriku greje od 9h do 16h mozda i do 17h. Mislio sam da je uzrok slabe paprike manjak sunceve svetlosti i to sto ona kada prska papriku ne postuje uputstvo tj. ako treba da prska wuxal superom 40ml na 10l ona stavi 70, ili ako treba 25g antracola ona stavi 40g itd. Ove godine smo uzeli od te komsike 200 korena rasada i presadili u basti gde mi sadimo, kad ono ni kod mene u basti paprika nece da napreduje razlicite je visine u jednom delu leje nije presla visinu od 15cm nije prekrila zemllju, jedina razlika je to sto je modre boje i list je normalnog izleda nema nabore. Pre sejanja paprike komsika je upotrebila dimetogal mislim da se tako zove, moguce da je dimetogal izazvao nesto kod rasada bar ja tako mislim mozda je stavila vise dimetogala i to je izazvalo usporenje rasta, mozda je pak i do semena mozda je imala bolesno seme.
 
Verovatno do semena.
Ako je djubrena i zalivana.
Postoje zemljista gde neke kulture slabo uspevaju.
Hemija moze dosta da utice, to je u drugom planu.
Jedino ako niste tretirali sa pogresnim preparatima.
 
Taj rasad koji sam ja uzeo od nje je pored mog rasada koji je mnogo bolji i mnogo vise roda, ne verujem da je do hemije sva paprka je u sadnji dobila npk 3x15, kasnije u kopanju 2x kan, i redovna zastita ali taj komsikin rasad nikako da krene
 
Moguce, kazem joj prskas sa tim i tim u tim i tim kolicinama ona stavi duplo, kazem joj koristis to i to ona prska necim trecim
 
Moguce, kazem joj prskas sa tim i tim u tim i tim kolicinama ona stavi duplo, kazem joj koristis to i to ona prska necim trecim

Poštovani MilalneM očito je da nešto nije u redu sishke te lijepo pitao koliko ti komšinka ima godina kad to odgovoriš onda se može staviti prava dijagnoza po ovome hmm može biti svašta.:haha::cvetic::osmeh:
 
Pogledaj u temi kakva je moja paprika.
Sve je odradjivano na vreme, i opet je daleko od dobre.
Mislim na velicinu biljke. Rod je na zadovoljavajucem nivou.
 
Poštovani MilaneM onda ti ništa drugo ne preostaje nego da sam uzmeš i da napraviš zaštitu i sve što treba pošto je komšinka stara vjerovatno i nije fizički u stanju da sve odradi zato špricu na leđa i počni.
 
Slazem se sa tobom,jbg, ali opet ima karencu,"radnu" ili "konzumnu" , to ne pise....a sto se tice bordovske corbe i to je tacno (III grupa otrova)...ali...podrazumeva se jedno dobro pranje ,pre konzumiranja,jer ovaj otrov se ispira vodom,...itd...Zato me malo i cudi sto ljudi ne koriste bakar u o ovoj fazi zrenja...
a evo i tvoje poruke :

"Nepravizedjen preparat ,treba paziti da se poprska kasno uvece bez mesanja i mogustvu naci bakarhidroksid a ne bakarosilohlorid " ,napisane pre 4-5 dana...
Ja mislim da za radnu karencu treba paziti kadse prska nekim jačim insekticidom a štose tiče ovih fungicida što imaju karencu 3dana tu nema nikakva radna karenca,svastika je bila u italiji na berbi jagoda i priča da oni jagodu danas prskaju a sutra već beru i gdeje tu radna ili konzumna karenca,
 
Mama me zamolila da pitam pitam nekog sa foruma da joj resite problem. Problema ima sa paprikom u basti koja je na otvorenom naime na paprici se uvija list i pozuteo je kao da krece da se susi. sta ciniti i sta joj se desilo.
 
Prskao sam krompir plavim kamenom e sad mene zanima koliko je on stetan kao otrov i da li se kisom spira u zemlju i da li to prodire u krompir,koliko je taj krompir mozda upio tog otrova?Na preporuku jednog "vrsnog" agronoma odradih to ali bez da se prethodno informisem recimo pa i ovde na forumu,verovao sam njemu da to i nije neki otrov a koliko nadjoh ovde da taj plavi kamen takodje spada u III vrstu otrova,da sam pre procitao ne bi ga uopste prskao
 
Bez brige......u eri danasnjih otrova on je skoro neotrovan, a mozda i bolji od njih sto se tice zastite.
 
plavi kamen - predpostavljam da misliš na modru galicu - tako mi to u Hrvatskoj zovemo - to je bakar koji se u kombinaciji sa vapnom(kreč) od nekada,kada je ponuda fungicida bila oskudna koristio u zaštiti krumpira i vinograda.Radi se na način da se otopi gašeno vapni i modra galica,svaki zasebno,a onda se vapno uljeva u galicu i miješa tako dugo dok se ne dobije neutralna reakcija.To smo provjeravli sa lakmus papirom.Pripravak je bio bordoška juha,koji se rijedio sa vodom i koristio.Kiša ga naravno ispire,ali je u preventivnoj primjeni vrlo efikasan.
Bordoška juha sa sada pod raznim komercijalnim nazivima može kupiti već iskombinirana.
Neznam u koju grupu otrova spada,ali mislim da je jedan od benignijih.
 
Pozdrav..Nekoliko je razloga kovrćanja i žućenja listova paprike. Prvo može biti od prevelike vrućine, a paprika nije dovoljno zalijevana. Od nedostatka dušika paprika žuti i blago vene. A može biti i plamenjača..Obavezno treba prihraniti KAN-om ili nekim sličnim gnojivom. Ako paprika ne pokazuje znakove oporavka, onda je nažalost napad bolesti i treba tretirati

- - - - - - - - - -

I modra galica i bodroška juha se svrstavaju među otrove, jer sadrže vrlo jak otrov za niže organizme (npr gliste koje ubija), dok se kod ljudi ponaša kao kumulativni otrov, taložeći bakar u organizmu. Ali opet, dopuštena im je upotreba u ekološkoj/organskoj poljoprivredi.
 
Poslednja izmena:
I modra galica i bodroška juha se svrstavaju među otrove, jer sadrže vrlo jak otrov za niže organizme (npr gliste koje ubija), dok se kod ljudi ponaša kao kumulativni otrov, taložeći bakar u organizmu. Ali opet, dopuštena im je upotreba u ekološkoj/organskoj poljoprivredi.
Onda su naše bake prilikom spremanja zimnice mnogo grešile koristeći plavi kamen za lepu boju a ipak im se nije ništa desilo ? Skoro sam negde na netu pročitao da je plavi kamen čak i zdrav kada se koristi u zimnici , sad mi nije ništa jasno :sta: .
 
У мојој породици се чува оригинал кувара штампан 1877 (рецепте сакупила моја чукунбаба и сваки пробан у више бољих новосадских и панчевачких кућа) и у њему се нигде не спомиње никакав плави камен за белење зимнице .То је помодна новаторија из средине 20-ог века настала из незнања а увеле су је дођошкиње.Кисела зимница,ако се правилно спреми,не захтева никакво додатно избељивање нити винобран и хемијске конзервансе који имеју да покваре укус и арому поврћа и воћа у зимници.
 
Nisam još čula da se plavi kamen koristi za zimnicu.. ali stvar je u čistoći aktivne tvari, o tome koliko % bakra ima sredstvo i da li ima dodatnih štetnih primjesa. Tako npr. modra galica i bordoška juha imaju 50% bakra, dok Nordox 75Wg ima 75%. . Prema zakonu, sredstva na bazi bakra mogu se koristiti u organskoj proizvodnji, ali samo 2kg/ha godišnje.
 
Nazad
Vrh