Bolesti i lečenje krava

Ostale su dobro, nema nikakvih promjena na njima. Samo ova junica mi je nesto u poslednje vrijeme svaki dan sve mrsavija. Davali smo distole, prije 7 dana, vidjecemo da li ce se ista popraviti. Mozda joj treba pojacati malo vitamine, da joj se popravi metabolizam. Ako ne bude isla na bolje, zvacu veterinara.
 
Veliki broj parazita dolazim uobzir ,najbolje veterinar ,mozda je poremecaj u varenju da ne vari sve pa zato mrsavi a vamo ti daje mleko pa mora mrsaviti.
 
Da li je neko imao problem sa "slatko kiselim mlekom". Mlekar je dosao pre cetri dana i rekao da je mleko kiselo. Utvrdio je to alkoholnom metodom. Trenutno muzem pet krava,tri su dobre dve pokazuju da je kiselo. A sve jedu istu hranu,nisu lecene skoro. Mozeli neki savet oko toga,kako ih hraniti i ta im dati da se vrati u normalu?
 
Pitaj ga sa kojim alkoholom proverava.. Normalno je sa 68%..
E meni sta se dešava vec nekih dve nedelje. Došlo naredjenje iz "Meggle" da mleko mora da se kontroliše sa 75% alkohol, medjutim meni u laktofrizu na 4 C pokazuje blago kiselo, ali ja dajem silazu i nemoze nikako da se sredi.. Dok na normalnom alkoholu bi pokazalo ekstra mleko.. E sad to meni pokazuje kiselo nije sto je loše lagerovano, vec zbog silaze, ali to alkohol ne razlikuje, vec se ispituje laboratorijski i velike sam muke imao dok im to nisam dokazao, i sada me vise ne kontrolisu, a i dalje je blago kiselo...
A ti odnesi mleko na analizu mozda je i mastitis..
 
Jutros nisu hteli da uzmu,jer oni mogu da vide samo dali je kiselo ili ne. Nemam ja kuci uredjaj,nego nosim tu kod komsije. Problem je sto je i kod komsije isto kiselo i uopsteno u celom kraju je se to pojavilo. Niko nezna od cega je. Radili su alalizu sa 70%alkohola. Silazu ja nedajem,samo seno,detelinu, sudansku travu i koncentrat. Ali relaqtivno sve krave jedu isto,ali dve imaju taj problem.
 
Ista stvar i u mom kraju, dosta kisela mleka. Jedna stvar koja je kod nekih pokazala rezultate je da se prvi mlazovi iz svake sise bace, pokušaj veceras i ujutru, pa vidi dalje..
I meni su rekli da ce da mi vrate mleko, ali ja sam veći vrag od njih, pa kad oni prete, ja mogu jos vise.. Sada vracanje ne pominju, uzimaju i samo mumlaju..
 
  • 40
    milan 87
    user-offline.png

    ČlanDatum pristupanjaApr 2010LokacijaMozgovoPoruka764Zahvalio se266Zahvaljeno 41 puta na 31 porukaDownloads0Uploads0

    tako je soda mi vadi kiselos. ali evo da ja ispricam taj dogadjaj,zove men uvece taj sto skuplja mleko, i kaze ako si stavio u mleko sodu,to baci a od ujutru sto pomuzes nemoj da stavljas .i ja uznem tako operem uredjaj ,,ujutru sipem dodje on uze uzorak i mleko i ode.kad posle doso mu vozac proverili i moje i ma sodu .i ja neverujem kako ima i sipao sam samo mleko uznem sto ostalo u uredjaj mleko i odnesem u mlekaru kad i tam pokaza. kako to nikad znati necu..


    pa da ve pitam dali nije mozda pokazalo na sodu zato sto je mleko bilo vruce jer je ono jos bilo kiselo pa da je zato pokazalo?????

    - - - - - - - - - -

    carapan kod koga dajes mleko?​





    Zahvali se




- - - - - - - - - -

Clan Milan 87 uspesno resava kiselost:ideja:

- - - - - - - - - -

Obratite se clanu Milan 87 on uspesno resava kiselost u mleku :ideja:
 
Ma nestavljam sodu,naprimer veceras je pokazalo da je dobro mleko,a jutros nije. Veterinar kaze da je samo od klime(toplo-hladno) i sto stalno pada kisa.
 
Pitao si jel stavljas sodu,odgovorio sam sa ne. Ucemu je sad tvoj problem? Pitao sam ljude za pomoc,a ne da se sa tobom raspravljam!!!!! Mleko je pocelo da bude samo kiselo,bez ikakvih i namernih dodataka,a u mlekari nece da priznaju takvo mleko.
 
Pitaj ga sa kojim alkoholom proverava.. Normalno je sa 68%..
E meni sta se dešava vec nekih dve nedelje. Došlo naredjenje iz "Meggle" da mleko mora da se kontroliše sa 75% alkohol, medjutim meni u laktofrizu na 4 C pokazuje blago kiselo, ali ja dajem silazu i nemoze nikako da se sredi.. Dok na normalnom alkoholu bi pokazalo ekstra mleko.. E sad to meni pokazuje kiselo nije sto je loše lagerovano, vec zbog silaze, ali to alkohol ne razlikuje, vec se ispituje laboratorijski i velike sam muke imao dok im to nisam dokazao, i sada me vise ne kontrolisu, a i dalje je blago kiselo...
A ti odnesi mleko na analizu mozda je i mastitis..
Mleko treba da se kontrolise sa 72% alkoholom i da bude ohladjeno,sve ispod ili iznad nije dobro.Idi u apoteku i trazi da ti izmesaju striktno 72%-tni alkohol i videces...........
 
izvini pitao sam nesu ne tebe.i men bilo kiselo pa odem odnesem u laboratoriju i on ti kaze koji lek da kupis i resen problem . i ja teb pito nisam dal stavljas sodu.ovo probaj kostace te jedno 3 000 iljade i mleko posle ok.
 
Mleko treba da se kontrolise sa 72% alkoholom i da bude ohladjeno,sve ispod ili iznad nije dobro.Idi u apoteku i trazi da ti izmesaju striktno 72%-tni alkohol i videces...........
Kod mene u mom kraju je kontrola bila sa 68%, e moguce da su u medjuvremenu podigli normu.
Mlekara "Lazar Blace" vrsi kontrolu sa cak 78%, ali ne gledaju na sodu, tako da otkupljivac to time resava...
Ali nije mi jasno da poslednjih 2-3 dana je mleko super, a nista nije menjano, jedino ako ovo hladno vreme nije uticalo.. Ako je do vremena, sta cemo onda u avgustu kad opekne zvezda??
 
Tako su nam rekli,je je ujutu npr dobro,uvece nije. i to se vrti vec dva ti dana, Bas dosta njih se zali na to ovde. i cekali smo da bude i hladno i cim se pomuze.
 
Nazad
Vrh