Bitcoin [sta je to i kako radi]

Uredu je pitati NEŠTO ali ići u neke detalje eto samo što se nekome digne da zna ili pita nešto što je mnooogo van njegovog poimanja toga je već po meni bezobrazno... Bez uvrede. Ako vas nešto interesuje da naučite, imate Google, YouTube pa gledajte i slušajte predavanja...

Na drugim temama dobiješ kompletan odgovor od A do Š.
Recimo na temi o šljivi, ako pitaš da hoćeš da posadiš šljivar, a ne znaš ništa o tome, neće niko da ti kaže da kupiš šljivu i zabiješ u zemlju ili da te teraju jer ako nemaš šljivar, nemaš šta tražiti ni na temi. Ima ljudi da izginu objašnjavajući, sve u sitna crevca.
Lakše je nešto objasni čoveku koji ništa o tome ne zna, nego nekome ko ima neko polu znanje. Pod uslovom da onaj ko objašnjava sve o tome zna.
 
"Da bi neko shvatio blokchain potrebno je da vec ima dobro informaticko znanje. Ali ukratko, osnovno: to je sistem povezanih racunara koji medjusobno razmenjuju sifrovane (kriptovane) informacije - u slucaju bitkoina, u pitanju su transakcije medju korisnicima. Svaka transakcija poslata od jednog korisnika ka drugom istovremeno se obradjuje na celoj mrezi i skladisti u blokove koji kasnije odlaze u javnu arhivu - blokchain. Svaki blok nosi informaciju o transakciji, vremenu kada se odigrala, siframa korisnika itd. Svaki blok je visestruko sifrovan i jednom kada se obradi vise nije moguce vrsiti izmene u javnoj arhivi.*

Ovo garantuje sledece: vase transakcije su sifrovane i sigurne, jednom kada se obrade vecno ostaju zapisane u blokchainu bez mogucnosti da ih neko izmeni ili izmanipulise jer svaki racunar sadrzi kopiju celog blokchaina. Vase transakcije ne mogu biti izbrisane jednom kada udju u blokchain. Racunari koji vrse obradu ovih podataka i resavaju kriptografske algoritme, dobijaju kao nagradu bitkoin novcic koji im predstavlja motiv/korist da ucestvuju u mrezi.*

Dakle, ono sto blokchain nudi u odnosu na prethodne sisteme - ogromnu bezbednost, javnost, nezavisnost, decentralizovanost i privatnost korisnika. Sve ono sto internet, banke i ostali ne mogu, blokchain moze.*
Takodje, blokchain tehnologija svoju najvecu primenu moze imati u drzavnoj administraciji, upravljanju velikim bazama podataka, vodjenju knjiga, itd. Ovo je tehnologija koja menja svet iz korena."

Jedno objasnjenje koje sam nasao na netu...mozda ce nekome pribliziti tematiku!

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Ako je sve to tako sigurno kako se desilo da se opljačkalo ovih valuta u vrednosti od 470.000.000 dolara? Bilo na jutarnjem programu prošle nedelje.
 
Sve može da se provali, samo je razlika u tome što to zna da uradi jako mali broj ljudi (hakera). To je već priča za neku drugu temu, mada i to je diskutabilno da li je to i istina, a i ako jeste, pitanje je na koji način je do toga došlo.

1.varijanta: Neko je neoprezno držao svoje podatke
2.varijanta: Ako je zaista i bilo proboja, verujem da su zakrpili to u roku od odmah.

Znam iz iskustva da velike firme/kompanije/banke unajmljuju hakere koji traže rupu u sistemu kako bi bili 100% sigurni da je sve kako treba. Neće oni nas sa malo para, oni imaju već tipovane velike ulagače, tako da se ne sekirate ;)
 
Zvanično Venecuela kreće sa njihovom kripto valutom ''Petro''. Za razliku od drugih ova kripto valuta ima podlogu u naftnim rezervama Venecuele, ...
 
Sumljam da će to dobro proći kao ostale kriptovalute, ostale imaju sistem nezavisnosti i nema nadzora. Suština je ograničenost i nemogućnost došatampavanja ili dodavanja nula na one postojeće.
 
Trenutno Petro nije namenjen za Peru ili Žiku već za velike igrače, za sada mu dobro ide i ako sve bude uspešno funkcionisalo realno je da u skorijoj budućnosti očekujemo da i druge zemlje slede primer Venecuele. Ali tu nije kraj, Venecuela uskoro namerava da pusti u promet još jednu kripto valutu koja će imati podlogu u zlatu. Čini mi se da prisustvujemo rađanju jednog novog ekonomskog sistema koji će biti bez bankara da ga kontrolišu i manipulišu. Zvuči jako lepo a da li će ovaj sistem globalno zaživeti vreme će pokazati.
 
U Venecueli je hiper inflacija. Ko će njima verovati i njihovim garancijama.

Kao i nezavisnost kripto valuta uopšte.

Ko ubacuje i povlači tether?
I ima li informacija koliko je stvarnog novca ubačeno u kripto?

Nema, nit će je ikad biti.
 
Za tvoju informaciju, ne zna se ni koliko ima US$ u fizičkom obliku. Venecuela ima izuzetno velike rezerve nafte, po nekim procenama imaju više nafte od Suadiske Arabije, pa zato bankari i hoće da stave šapu na svu tu naftu preko sankcija. Petro ima da tako kažem budžet veći od Bitcoina...
 
Za tvoju informaciju, ne zna se ni koliko ima US$ u fizičkom obliku. Venecuela ima izuzetno velike rezerve nafte, po nekim procenama imaju više nafte od Suadiske Arabije, pa zato bankari i hoće da stave šapu na svu tu naftu preko sankcija. Petro ima da tako kažem budžet veći od Bitcoina...

Evo ti primer.
Ja imam 1h njivu. Godišnje je to 5t pšenice. I tako svake godine. Izdam kripto na tu garanciju. Otvorim menjačnicu u kojoj prodajem kripto. Ja sam i dalje vlasnik te pšenice, koja još nije ni posejana i uz to i da je u silosu ne mogu je prodati i vlasnik menjačnice u kojoj si ti uložio prave pare. Sa tim žitom radim šta hoću ili ono samo stoji i ničemu ne služu i zatvoriti menjačnicu i pokupiti ti novac.
Da prodaju akcije firme koja vadi naftu ili koncesiju na vađenje nafte, onda i imaš neku sigurnost i garanciju da možeš povratiti uloženo i zaraditi, a oni ti prodaju garanciju i priču da ima nafte (koja je još u zemlji) i da ćeš imati neke pare od toga, tj. prodaju ti ništa.
Pod sankcijama su, ne mogu prodavati naftu, a trebaju im dolari da kupe hranu za narod i jahte za odabrane.
Prodaju entuzijazam i nadu da ćeš zaraditi neki novac.

- - - - - - - - - -

Može i ovako:
Ja napravim kripto. Pustim 10 miliona u opticaj. Na svaki dolar uloženog pravog novca ja predstavim vrednost x3 dolara, s tim da od količine veće od 100.000 možim sa 4 i tako navlačim da bi se što više kupovalo. Što se više kupuje množilac je veći. Ako krene prodaja, ja umanjujem kripto za duplo više nego što je množilac. Tako da na uloženih milion dolara, ako krenu da prodaju, meni opet ostane pola miliona.
Ili slične varijante i odnosi.
Ko uleti među prvima, a ima nade da će se kupovati, može lepu zaradu da ostvari. Dok vlasnik kripta i menjačnice imaju zagarantovanu zaradu.
Vlasnik menjačnice čak može i kompletnu sumu da pokupi. Kažu da su hakovani i ajd zbogom. Optuže zle hakere i oprali su se. Čak i deo da refundiraju, opet su u debelom plusu.
 
Vlasnik menjačnice čak može i kompletnu sumu da pokupi. Kažu da su hakovani i ajd zbogom. Optuže zle hakere i oprali su se. Čak i deo da refundiraju, opet su u debelom plusu.

Da je ovo tačno, svako ko ne žuri na autobus bi mogao da zgrne pola miliona ili milion dolara.
 
Mislim da je ovo samo još jedna od prevara, na svetskom nivou, jer se tu ništa ne privređuje, samo muva, prodaje se nešto, što fizički ne postoji, i nemože se dokazati, klasičan primer piramide, ko prvi uđe, nešto i zaradi, a zadnji budu ojađeni, tako će biti i ovde, pre ili kasnije. Cena kriptovalute raste zbog reklame lake zarade, i naivni ljudi hrle kao muve bez glave, ali kada pukne balon, i kada krenu da ga prodaju veliki, cena će mu pasti brzinom svetlosti, samim tim će velika većina izgubiti a ne zaraditi. Kada samo jedna od tih valuta krene da puca, sve ostale će je slediti.
 
Gorane cenim vaše postove u segmentu stočarstava-ovčarstva, ali mislim da za ove stvari niste kompetentni kao i novine na koje se pozite, hvala.
 
A ti Laki jesi?

Forum sluzi da svako iznese svoje misljenje, ti ako umes opovrgni ovo sto je kurir napisao.
 
Nazad
Vrh