Berba kupine 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo veceras su se udostojili da nam kazu cenu 25din je prva a 20 je druga klasa. Ej ti pa to ti je da se obesis o krivo drvo 1kg kupina 1cips milina
 
stavili su ovde cenu od 30,jer je to zadnja cena po kojoj ce neko da bere,ovde kod nas dosta ljudi bere da izvuce novac koji su ulozili, nakon toga prestace da beru.
 
kod nas 30 i 20.. polako odustaju od branja... Posto se ne isplati placati berace ljudi sami beru kupine da izvuku neki dinar ali ne mogu da postignu pa ona je sve losijeg i losijeg kvaliteta. Evo ja sam sa porodicom danas brao peti dan pa je 90% bilo trulo.Da su normalno placali imali bi kvalitet ovako evo im trulez dok ne izvucem nesto bar za djubrivo, a ostalo nek propadne jer ionako ce raditi budak. Sad se pokazalo i da lazu da im je problem cacanka posto TORN FRE placaju isto ili neznatno vise.
 
danas u sapcu cacanka 30,tornfree 35 ,druga klasa 25 .ranije ovde niko nije hteo cacanku a sada je otkupljuju , kazu nije vazno koja je u pitanju
 
Dajte ljudi da se udruzimo i da ne dajemo kupine po ovako smesnoj ceni! Neka nam ovo bude skola za sledecu godinu.
 
I nama je kupina strasna budjava je do besvesti nikakva ovo kao da smo se na boga kamenjem bacali nemas sta da beres a jos gore ne znas dal uopste da beres
 
I kod nas u Raznju se polako budja, mada uspevamo da je procistimo. Cena je i dalje 30 din, dajemo je nekoj hladnjaci u Obrezu, njima smo davali i ranijih godina. Problem su radnici, placam ih 35 din po gajbi i vise niko nece da bere, tj da radi. Sa ovakvom cenom najverovatnije cu da povadim na jesen. Inace kupinu imam 20 god. i vise puta sam bio rekorder u proizvodnji. Imao sam prinos od 16kg po zbunu. U pitanju je cacanka.
 
Situacija je sledeca 30din ciste a 25 ove ostale budjave i nikakve,ako verujete teze je nabrat jednu gajbu lepih kupina nego30 polucrvenih i budjavih, kvalitet je izgledami presudio bar meni za ostale neznam
 
Brus - još uvek isto 30din. čačanka , 35din. thorn free ... mada počinje priča o prvoj i drugoj klasi ...
Kod mene za sada još nisu preterano budjave , preživele su i nevreme od juče ... :kisa:
Budak će svakako da radi , ali šteta , mnogo su dobre... :D
 
ja nisam ni orezao odozgo lastare ni zaperke msa strane tako da je kupina u sumi prakticno tako da nije ni cudo sto je trula... ma za mene je kupina zavrsena prica... Kad berac ne moze da nabere sebi dnevnicu pa ti vidi... Stvarno su tolika djubrad hladnjacari da je to neopisivo... A i ova lopovska drzava koja dozvoljava da se tako bogate smradovi...
 
TREBA NAM OVAKO.JA PROSLE GODINE NISAM UBRAO 15TONA KUPINE JER JE AGROPARTNER LUCANI PRIMAO KUPINU 1. KLASE PO 15 DIN A 2. NIJE PRIMAO(U DRUGU KLASU TRPA SVAKU GAJBU KOJA IMA I SAMO JEDAN PECKAV PLOD).OVE GODINE BEREM I NE ZNAM KOLIKA JE CENA.TREBA DA NAS JEBU!DOK SE NE UDRUZIMO I NE DONESEMO ODLUKU DA SE JEDNE GODINE U OPSTE NE BERE JAGODICASTO VOCE OVAKO CE NAM BITI.

POZDRAV IZ DRAGACEVA :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
topalo je napisao(la):
TREBA NAM OVAKO.JA PROSLE GODINE NISAM UBRAO 15TONA KUPINE JER JE AGROPARTNER LUCANI PRIMAO KUPINU 1. KLASE PO 15 DIN A 2. NIJE PRIMAO(U DRUGU KLASU TRPA SVAKU GAJBU KOJA IMA I SAMO JEDAN PECKAV PLOD).OVE GODINE BEREM I NE ZNAM KOLIKA JE CENA.TREBA DA NAS JEBU!DOK SE NE UDRUZIMO I NE DONESEMO ODLUKU DA SE JEDNE GODINE U OPSTE NE BERE JAGODICASTO VOCE OVAKO CE NAM BITI.

POZDRAV IZ DRAGACEVA :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:

Svaka cast na postu, JEDINI PRAVI ODGOVOR....PROBLEM JE U TOME STO MI NE MOZEMO DA SE SORTACIMO I DA NE BEREMO KUPINU...UVEK CE SE NACI NEKO KO CE DA BERE.....SELJAK CE RECI, MENI DOSTA DANAS 1000 DIN, DA IMAM ZA CIGARE.....ZATO CE NAM OVAKO I BITI, NAREDNIH 10 GODINA.....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh