Berba kupina 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koliko o cemu? Jel kilo zelenih teze od kilo zrelih?Nije,nego je vajdica da ne propadne.Isto bi brali i onu zrelu letos po te pare da ne propadne,a ovde padaju strasne zakletve da se nece brati da ce se krciti itd. ako bude 50 dinara.Bracete tu zelenu i po 30 dinara i na mrazu samo da ne propadne,tako da bih zamolio samo bez poziva na ustanak ukoliko cena ne bude 200,(ili koliko vec je "realno" ),dinara sledece godine
 
Ne mogu a da se ne nasmejem.Pozdrav za xsala koji covek realno kaze ono sto svi znamo.A to je da smo svi hrabri za kompom a u realnosti teske p .....Ovde padaju zakletve nedam ispod 100 dinara Pa onda podrska za ovog ili onog kvazi hrabrog kupinara,pa sve milos do milosa za tastaturom.Pa onda onaj od mozga oslobodjeni,pa moj do mojegA I DRUGI OBILICI.A sto sad gospodo dajete za 50 a letos niste hteli ,fol niste ,nego mislite da nesto zavisi od vaseg pisanija.E svasta.Za 20 bi brali svi koji se busate u prsa,sta za 20 za 5 bi brali,znam vas gospodo jer da imate ono sto nemate nebi glumatali hrabrost za tastaturom.Ovo kao nauk za sledecu godinu,bez lupetanja i bez bolesne mrznje jer mrznja nikom dobro nije donela.
 
cena od pola evra je sasvim dobra cena,tako da ako podignu u toku berbe jos za 5 dinara bice super,najvise iz razloga da narednih godina ne bude bacanja ili cene od 20 dinara zbog hiperprodukcije.ja vise volim da svake godine zaradim ,nego svake pete,a ostale cetiri da radim dzabe.
Nadam se da cena nece padati u toku branja.
toliko o tome

- - - - - - - - - -

Kod nas danas 100 dinara,ja necu vise da berem.
TOLIKO O TOME
 
može li neko da mi preporuči još neki preparat sem AKORDA-a i MANKOGALA koji je dobar protiv žute rđe i ljubičaste pegavosti.

- - - - - - - - - -

počela je žuta rđa da mi se javlja na poleđini lista, i to u pozamašnoj količini. Radi se o mladarima za iduću godinu. Posle berbe sam stare posekao i izbacio iz kupinjaka
 
toliko o tome

- - - - - - - - - -


TOLIKO O TOME

Koliko o cemu?
Ja sam pisao da je rentabilna cena od pola eura i to je neki otprilike minimum,dok ste vi ovde najavljivali kolektivno samoubistvo i glad ako bude ispod 120.I sad se ti meni podsmevas sto ne berem na 100 a ti beres na 50.
Nisam brao vise zato sto zene koje beru jedva nadju zrele sebi za dnevnicu..
A sto se kvaliteta tice ,bilo bi lepo da dodjete nekad u Macvu i da vidite sta je kvalitet,gde Cacanska ima suve materije kao vasa Tornfri,ili maline gde vasa "kvalitetna" moze da stane u nju na mesto peteljke.Evo bio je slobodni strelac kod nas pa nek kaze ima li razlike.

- - - - - - - - - -

može li neko da mi preporuči još neki preparat sem AKORDA-a i MANKOGALA koji je dobar protiv žute rđe i ljubičaste pegavosti.

- - - - - - - - - -

počela je žuta rđa da mi se javlja na poleđini lista, i to u pozamašnoj količini. Radi se o mladarima za iduću godinu. Posle berbe sam stare posekao i izbacio iz kupinjaka

Quadris,ili Promesa,sastav je isti,samo sto je Promesa galenikona pa je i jeftinija.a jos malo pa mozes i bakarnim krecom.
 
Pa dobro,evo ja je necu brati sledece godine ako budem imao manju zaradu od beraca.U stvari ja bih hteo u tom slucaju da je berem po pola sa beracima,ali nece ni oni ako im zarada bude ispod dnevnice.Ali moram da napomenem da pored kupine imam bar jos 4proizvoda tako da mogu sebi dozvoliti to,a ovi sto nisu u takvoj situaciji samo pale vatru bez veze.
 
eveme ovde u ove sitne sate I mrtvog pijanog,nisam bio skoro ali da odgovorim na neke komentare1.pole macva je na manjoj nadmorskoj visini od svih ovih krajeva gde se ovo gaji I ima mnogo vise sunca nego u planinama a I sam znas koliko tu pre stize nego bilo gde npr cak u macvi zavrsavaju berbu dok na kopaoniku pocinje.sticajem okolnosti ne kada sam se bavio I proizvodnjom krompira I ko ima prefinjen ukus ogromna je razlika od ukusa iz kog je zemljista da bas ne datiljisem o smonici,buavici I tipovima zemljista,sto mi kaze piljatelj kada se vraca iz brisela tek kada dodje do nase I madjarske granice onda mu muve padaju na brisace,a I vi sami znate kolika je razlika u ukusu voca zavisi od vremenskih prilika. eto dodje svaba kod naseg hladnjacara I otvoreno mu prica za koju cenu u poljskoj a I ovde kod nas nabavlja malinu ali opet sve to miksuje.da kada smo kod maline trnutno slabo ide prodaja hladnjacarima jer cekaju cenu,ko sto sam pisao na pocetku berbe poljska je ove godine losa,cile dobar ali to ne utice toliko na evropsko trziste.eto npr ima primer hladnjacara koji je ovu godinu docekao sa 20 vagona zalihe,nije hteo d da kada je imala cenu ali onda pala cena I on se zainatio.sve je to trgovina I svako se kalkulise.pitao sam te xsale a I sve ove koji su davali kupinu po promenjivim cenama da vide prosek cene.reko sam I da je jedinstvena cena 135-143 tj cena od prvog do zadnjeg kila.malina je bila 197-200 za vilamet 217-220 za miker,neki su mozda bolje ili losije uboli ali to je realnost.oduzih se a odgovorom to je I za 2 I 3. pod 4.slazemse sa tobom kupinaru da mrznja nikom nije donela nikom dobro a ti mi reci jel bi radio kupinu po 20 din?razumem I da je kriza I vecina ima decu na faksu ...a I ogromne materijalne probleme I onda sta uzme da uzme.trebace jos mnogo godina da se sve ovo sredi,nije mi samo jasno gde se ove godine izgubi Zoran Sef sa najvecim zadovoljstvom sam u prethodnim godinama citao njegove postove.da I sto se tice prskanja vec je kasno za sve bila je slana.po meni je sve bacanje para.jedino protiv grinja.a jos malo sacekati da biljka predje u drvenasto I povuce sokove I onda sa bakrom.da I za kraj znam koliko I hladnjacari svu ovu nasu prepisku prate,jer ovde su uvek informacije iz prve ruke I nadam se da ce tako ostti a I vi ljudi druzite se malo vise izmedju sebe I razmenjujte iskustva jer uvek se da u spontanom razgovoru nesto novo nauciti. p.s.juce me jedan hladnjacar u cetri oka pita jesamli zadovoljan ovom cenom,u lice samu reko da sam vise nego zadovoljan ali isto cu I reci kada nisam zadovoljan
 
Ovde je bila varijanta da su hladnjacari uzimali samo od onih proizvodjaca koji su kod njih predavali i zrelu,jer je zelene ostalo mnogo pa su to racunali kao jedan vid usluge prema onim proizvodjacima koji su im predavali robu.Ja sam organizovao ekipu i odradio sam to za pet dana nesto preko 2 tone sam nabrao.Trenutno mislim da otkupljuje samo La vita tj. bivsa Vino ZUPA,oni su primali od svih otkupljivaca jer je problem sa isplatom kod njih,ceka se po par meseci za novac.
 
Koliko o cemu?
Ja sam pisao da je rentabilna cena od pola eura i to je neki otprilike minimum,dok ste vi ovde najavljivali kolektivno samoubistvo i glad ako bude ispod 120.I sad se ti meni podsmevas sto ne berem na 100 a ti beres na 50.
Nisam brao vise zato sto zene koje beru jedva nadju zrele sebi za dnevnicu..
A sto se kvaliteta tice ,bilo bi lepo da dodjete nekad u Macvu i da vidite sta je kvalitet,gde Cacanska ima suve materije kao vasa Tornfri,ili maline gde vasa "kvalitetna" moze da stane u nju na mesto peteljke.Evo bio je slobodni strelac kod nas pa nek kaze ima li razlike.

- - - - - - - - - -



Quadris,ili Promesa,sastav je isti,samo sto je Promesa galenikona pa je i jeftinija.a jos malo pa mozes i bakarnim krecom.
koliko znam sale pisao si o ceni od 50din a to nije isto ko pola evra.sve se moze I lako proveriti ,ne bi da proveravam jel me pamcenje dobro sluzi I 0.44e nije isto ko pola evra.a sto se tice kvadrisa ima I kineski koji je I jeftini od promese.na kvalitet ploda uticu mnogi faktori,slucajno sam I otkrio jedan dodatak koji u mnogome utice na ukus ali to se ne placa.ovaj posao jos uvek radim iz hobija I prezivljavanja ali mi je sve zanimljivo ,a I volim nesto novo nauciti.mada se zgranem kada pricam sa hladnjacarima koliko su informisani izmedju sebe I koje koliko otkupio,ko me je prodo po kojoj ceni,koliko ima na lageru...p.s.sale izvini na kritici ali 50din nije isto ko pola evra I ne bi da mesamo babe I zabe I veliki drugarski pozdrav I zelim ti jos koju dobru sezonu :)

- - - - - - - - - -
Oktopod: vređanje psovke, sve obrisano, 3 meseca banana
 
Poslednja izmena od urednika:
Cena od pola evra je sasvim dobra cena,tako da ako podignu u toku berbe jos za 5 dinara bice super,najvise iz razloga da narednih godina ne bude bacanja ili cene od 20 dinara zbog hiperprodukcije.Ja vise volim da svake godine zaradim ,nego svake pete,a ostale cetiri da radim dzabe.
Nadam se da cena nece padati u toku branja.

Ovako je bilo,koliko se ja secam
 
oktopod: slobodni strelac je vaskrsao....mani se dečko ćorava posla, dosadiće ti pre nego meni.

Bio sam fer, prvo te nisam kaznio, zatim si preterao i dobio 3 meseca ban, sad imaš trajni na oba ova naloga.
 
Poslednja izmena od urednika:
završeno sa sečom starih izdanaka, sve je izbačeno iz kupinjaka i zapaljeno. Danas prskam sa bakrom i to mu je to za ovu godinu. Inače, hladnjača u kojoj sam ja predavao kupinu, nema na zalihama ni kilogram, sve je otišlo dalje što može da bude dobar pokazatelj za iduću godinu. Pozdrav.
 
uf xsale kada bi ja tako radio gde bimi bio kraj.koliko vidim sa slika lastari su ti potpuno zdravi tj nema bolesti na njima.ne mogu tacno da vidim debljinu I broj rodnih grana.koliko mi se cini razmak izmedju sadnice ti je 1.5m a izmedju kolja 4m.vidim da imas kap po kap.koliki ti je prinois od sadnice ili po metru?
 
ja razorao 25 ari, bice oko 20ari maline i 5 kupine, koju mi sortu preporucujete da sadim i kad da sadim? :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh