Berba kupina 2011. i da li ce je upste biti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
S obzirom da sam nova ovde pre svega veliki pozdrav za sve kupinare! U okolini Prokuplja stanje je sledece : Cacanka 35 din. , torn free 45. Mi imamo torn free i prvva manja berba nece pre subote... Inace, ovamo kisa nije padala par meseci(osim kada je bilo ono nevreme) , i neka prskanja od po min. Vidim da je ovih dana kod vas bilo dosta kise ali u Prokuplju samo juce popodne i to onako, cisto da 1 dan ne mora da se polivaju kupine dok se u Nisu razbila kisa... :) Do subote obavestavacu vas ako cena bude isla na gore ili na dole( ne daj Boze :)) ) jer cu do tada biti u Nisu a posle pravac selo i u kupinjak... :)))
 
Još uvek nema cene. Predajemo na *otvoreno*. Liči mi na ono, ako nema interesovanja biće džabe, a ako se pojavi još neko od otkupljivača ići će gore!?
 
ja sam cuo za kod mene u kraju da je zagarantovano 30 i 40, nadam se vise, a kupina jos ne zri, poneki lastar mi se osusio ali nista znacajno, danas pala lepa kisa pa ce biti nadam se ako bog da dobra.
 
eo ja sam do sada imao dva branja. prvo branje bilo nesto oko 350 kg to otislo po 40, a juce 900 kg otislo po 45. sto se tice cene u macvi tesko da ce nesto posebno ici gore, pitanje je veliko. problem prave ove kise koje nikako da presttanu. danas je konacno proslo bez kise, ali zato vec za sutra prognoziraju ponovo kisu. juce sam vec imao po neku trulu, jer je berba kasnila dva dana, ali danas sam je zastitio ponovo sa teldorom, ali je sve to uzaludno ako ponovo nastavi par kisovitih dana. kod doce je juce bio opsti kolaps i uspeo sam da je predam tek oko 12 h uvece jer je bila nenormalna guzva bez obzira sto svi placaju istu cenu. malo je samo tornfree skuplja.
 
Kod nas jos uvek nema cene, pa se jedan trgovac ubacio sa 32 din. Katastrofa, i sramota. Danas je berba , pa cemo videti veceras oko cene

P.S. Imamo dva ponudjaca na 45 din. Izgleda koriguju se cene....
 
Poslednja izmena od urednika:
U Kraljevu 40 cacanka.danas kisa zeznu berbu.nisam stigao sve da oberem tako da ce biti trulih do mile volje.Nego, vidim da prskas teldorom.moze li se to , koliko mi se cini on ima duzu karencu od Switcha.

Pitanje je za Josevu.izvinjavam se
 
Poslednja izmena od urednika:
@ sickohn U Kraljevu 40 cacanka.danas kisa zeznu berbu.nisam stigao sve da oberem tako da ce biti trulih do mile volje.

A koliko je kod vas torn free?
 
50 tacno.Hvala za odgovor oko teldora, meni su u apoteci rekli drugacije.
U hladnjaci su rekli da ce verovatno cena rasti i do 60 dinara, ne vise
 
@ sickohn - Znaci mislis da nece ici preko 60? Ehhh, a toliko su pricali o mnogo vecoj ceni... strasno, kupina jeftinija od visnje...
 
Bio sam kaznjen to jest banovan evo odlezah kaznu. Kod mene placaju 40din cacanku i kazu da ce cena na gore a kad neznam i ne zanima me jer sam obrao vise od pola. To sto imam dobice i vise nikad jer je ovo sramota od cene,cim prodje berba pocinjem sa raskrcavanjem kupinjaka
 
Čačanka stize pre od te americke sitne torn fri

Ovo planiram da unistim
98h5du.jpg
v5ammf.jpg
2ldh7bb.jpg
Ovo je rod 2011
i naravno placaju nam kao drugu klasu, pa ja bre treba da imam kupinu velicine lubenice da bi mi platili 10din vise. Sramota!
 
Poslednja izmena od urednika:
Zdravo svim uzgajivacima kupine.Imam lepe vesti za sve nas. Danas je kupina u mom kraju bila 45 i 55, mada je niko nije brao zbog kise, a za sutra najavljuju 50 i 60. Sto se tice cene do kraja berbe to za sada niko nezna, najbitnije je da nisu uspeli da se dogovore oko cene[pa i oni su srbi ], pa se cena menja na svaka dva dana. Matke, nemoj unistavati kupinu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh