Berba kupina 2011. i da li ce je upste biti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U Macvi,u Zminjaku je 40 dinara otkupna cena.Kvalitet ih manje-vise ne zanima.Kakve su cene u drugim krajevima Srbije?
 
U selu Vrbovcu kod Smedereva cena tonfri kupine u sredu bila je 45 din. na jednom otkupnom mestu.Danas je Tamiška iz Pančeva otvorila drugo otkupno mesto i izašli sa cenom od 50 din.A priča se da će tz. čačanka imati nešto nižu cenu.
 
Da li neko na forumu iz južnog banata ima kupine? (okolina Vršca?) Cena nije problem-cena je 50 din:osmeh:
Potrebno samo par stotina kg - treba mi isključivo prvoklasni proizvod

Šalu na stranu, cena može biti i viša (60-70 za tonfri, divlju i čačanku 1. klase) u zavisnosti od , kvaliteta i transportnih troškova

tel. dostupan na profilu
 
Poslednja izmena:
U Krupnju 30din u Smederevu 50din :svinja: . Nadam se da ce se cena formirati do kraja berbe :(
 
Poslednja izmena od urednika:
Juce sam od otkupljivaca cuo da je cena trebala da se koriguje na gore,ali zbog kise stagnira i da vec od danas ili od ponedeljka moze biti visa cena nego sto sada placaju(40din).
 
Isto sr.nje kao i prosle godine,samo da oberem i odma pocinjem da vadim jer vise necu da se smaram i nerviram.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja cu sutra brati ako izjutra ne bude kise.Sigurno je da steti zreloj kupini ova kisa,ali od srede javljaju razvedravanje pa se nadam najboljem...
 
ja danas imao berbu, obecali su da veceras izadju sa cenom za cacanku, koje jedino i ima u ovim nasim krajevima. Medjutim nista. Pokupili robu i ostavili avans od 10 000 din, u nadi da cemo im jos uvek davati kupine. Ovaj avans je licno za mene, svakom proizvodjacu ostavili po malo para, sto i nije los gest. Inace pricaju kako kupine inace nema, kako ce cena biti visoka, a da bi pocetna trebalo da bude 45-50 din. u nasem kraju tek pocinje da zri. Ja obrao 170 kg do sada, a ocekujem oko 6-7 tona
 
Poslednja izmena od urednika:
cena je poceloa da skaqce, ali je pitanje kakv ce kvalitet da bude. dansa sam trebao da berem ali kisa ceo dan ubi. prolazio ssam danas i primetio da ona koja je prezrela povlaci malo budj, ali nije za sada strasno.ako se sutra ne obere ode sve u propast. inace juce kada ne pogiboh sa gradom. na samo 5 km od mene grad ubio za celu god. starsno
 
imo si srece sa gradom al ova kisa neda da se kupina obere kao prosle godine malina ove godine propast na svim poljima
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh