Berba kupina 2011. i da li ce je upste biti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovi ce da objave cenu oko bozica, isto kao i prosle god.napune hladnjace pa nas obraduju sa 20din. Jutros sam bio na pijac da vidim cenu i slogiro sam 150-160din i nema je mnogo jer nema prodaja kukaju narod nema pare
 
Nezvanicno, ZZ Pecka cacanka I klasa 50, II 30, Torn FRi I 70, II 45 din... Podgorina frukt= 45 din...
 
Kad ce zvanicno da znamo zasta radimo
 
Poslednja izmena od urednika:
juce sam predao prvu berbu, nije bilo nesto mnogo oko 70 kg i placeno mi je u ribarima po 40. otkupac mi rece da ce za dva tri dana cena otici na 60 i da se ocekuje lepa cena jer je velika potraznja za kupinom, a susa je ucinila svoje. inace zvalo me je njih 4,5 da im predajem kupinu tako da sam ubedjen da ce skociti cena i da je ovo samo preispitivanje kvaliteta i kolicine
 
Daj boze da bude tako, ja trenutno predajem male kolicine koje su mi narucene na 100din i niko mi nije rekao da je skupo jer kupina je ekstra u odnosu na ono sto sam video na pijac na 150din
 
evo ja se dugo nisam javio. imao sam problema, zaboravio password, pa nisam mogao da se ulogujem.
Sto se tice kupina u nasem kraju, berba pocinje u petak, a otkupljivaci su najavili pocetnu cenu za cacanku od 50 din, sto nije lose za pocetnu cenu. Inace oko otkupa trenutno se prepucavaju 4 otkupljivaca, pa se nadamo da ce se to povoljno odraziti na cenu. Inace to su sve mali hladnjacari koje angazuju velike hladnjace da vrse otkup i zamrzavanje za njih.opet idemo preko posrednika sto nije dobro.Pozzz svima
 
stavi neku sliku da vidim kako izgleda sa tom mrezom,koliko te kostala mreza
 
Poslednja izmena od urednika:
U hrvatsku tacnije u istru kupina u odkupu ide od 10 do 15 kuna za kilo. 10 kuna je 138.9 dinara
 
nemam za sada ni jednu sliku, ali slikacu pa cu da postavim. Mrezu sam kupio jedan deo pre tri, a jedan pre dve godine, bila je 19 din po kvadratu. za 25 ari blizu 50000 dinara.Dobra je u tom smislu sto pravi senku 30 % smanjuje efekat sunca. Ranije su mi se javljale ozegotine na plodu, a sa mrezom ih nema.a i radnicima pravi hladovinu. Jedini problem je jak vetar, pa mora dobro da se priveze, sto je dangubno, inace odleti.....
 
Bice sa kupinom kao sa visnjom.Svi odlazu berbu i cekaju cenu.Pominje se cena od 60 dinara ali i dalje niko konkretno da izadje sa cenom.
 
Hajde majke ti postavi te slike s mrezom, a daj i podatke o dimenzijama mreze.
Malopre sam zvao hladnjacu ovde u Kraljevu.Njihova cena je za cacanku 35 dinara, a Torn 45 dinara.Katastrofa!
 
e, nemogu pre ponedeljka utorka da postavim slike sa mrezom, jer moram prvo u selo da slikam. Inace dimenzije mreze su : najveca je 9,5 x50 m, a ima i manjih. E sad, ja sam spajao po 3-4 mreze i pokrio skoro ceo zasad
 
fm48z5.jpg
[/IMG]
1z6r5v4.jpg
[/IMG]
21kffq1.jpg
[/IMG]
 
Lijepo nema sta ali kao sto rece ivan sa ovom cijenom :(,evo mene sinoc kontaktirali u republici srpskoj nude pola marke(25 dinara) za cacanku na licu mjesta jer hladnjacari nece da otkupljuju ako im nisi predavao malinu..Strasno ostao sam bez teksta mi svi treba da slusamo djordja balasevica ''uzalud vam trud uzgajivaci''....
 
Moram da stavljam mrezu jer mi je suncana strana i javljaju se ozegotine na plodu, kupina pobeli. Inace cenu od 50 din jos niko nije potvrdio, sutra imam prvu berbu pa cu javiti, ali tek u ponedeljak, nemam u selu komp. moj tel je 064/2368608 pa ko zeli moze da me kontaktira. Ja sam Zoran
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh