Beli luk

19.10. Sađen i poprskan Stompom nakon toga, ali nije imalo nekog efekta. Deo što je rađen ručno Wembley, ovo što je mašinski nema trave nigde, ali je i luk slabiji, tako da će morati još malo ozbiljno da radi motikol.
Mora kopanje kako god, sad bude godina sa x1 nekad x2 a kada se okisa i ako je njiva zatravljena i po tri puta.
 
Sadjen oko 10.10.oprskan stompom posle sadnje, za sad nema trave, u pitanju je basta oko 7-8 ari otprilike.
7348564745031d4f1a9287fdab1788a8.jpg
97c488d003425fab3fe08847836f01f5.jpg


Poslato sa KSA-LX9 pomoću Tapatoka
 
Milelale nesto mi deluje tanak, nejednak i redak taj tvoj luk? I malo je jaca i pokorica pa se muci dok izadje. Mene u proteklih mesec dana zvala dva kupca za beli luk 2021 kazu da se dogovorimo da otkupe svu kolicinu ( imacu cca 10 tona) kao da se dogovorimo unapred. Rekao sam nije problem, a za cenu ce pricamo u junu ako se dogovorimo. Ja bi bio zadovoljan sa 2 e po kg samo secem lisce🙂
 
Moj beli je sav polegao od ovih -10,listovi su kao deda od 100god
Pexkap ako bude bilo 2 eura sa samo sečenim perajama to će biti fantastično :ppozdrav:
 
Moj beli je sav polegao od ovih -10,listovi su kao deda od 100god
Pexkap ako bude bilo 2 eura sa samo sečenim perajama to će biti fantastično :ppozdrav:
Pa prosle je otisao sav po 200 lagano, sad vec zivkaju za dogovor na leto sto nikad za 30 godina nije bilo. Ide nam korona i otezan uvoz na ruku spanskog i kineskog luka. Samo da rodi lepo ~4t/kj i bice super. Oporavi se on, ne smeta mu minus nista.
 
Tanak jer je seme bilo tanko. Probrao lep za prodaju. Uglavnom je sav izašao tako da ništa neću raditi. Bacio sam i stajsko, a ovih dana ću i MAP, pa kasnije AN. Nadam se da ću ga podgojiti do leta.
A ne znam za mašinu za pokoricu. Čuo sam da suncokret ima problema sa tim ali nikad nisam video mašinu.
 
Pa bi verovatno, ali se meni ne svidja sto izfroncla luk, pa tri dana bolje da ne idem na njivu posle toga raste pritisak😁
 
Tanak jer je seme bilo tanko. Probrao lep za prodaju. Uglavnom je sav izašao tako da ništa neću raditi. Bacio sam i stajsko, a ovih dana ću i MAP, pa kasnije AN. Nadam se da ću ga podgojiti do leta.
A ne znam za mašinu za pokoricu.
Tesko Mile, ako nije seme dobro tj cenovi "jaki" nikad to ne bude prva liga luk, to znam iz iskustva. Od dobrog cena ako se ne uradi kako treba moze da se dobije los luk, a od loseg cena nikad dobar luk. Sto sad map da bacas? Meni je uzaludno sad mu bacati map, an-amosulfan ok.
 
Koju kolicinu si bacio na koju povrsinu? Koliko imas fosfora u zemljistu? Beli luk iznosi malo fosfora i nije ti fosfor ogranicavajuci element za prinos.
 
Mislim da nece luk nista sad uraditi sa tim mapom, samo ce ostati po povrsini celo leto nista luk nece imati sad od toga.
Luk voli sumpor.
 
Ja sam pre ovih mrazeva bacio ureu ali kanda sam požurio.
a i proletni beli sam nešto posadio,e sad bum videli.............
 
Ne mogu sada da nađem ali po analizi je ustanovljen manjak fosfora. Planiram 100kg MAP-a na jutro i po.
Iz literature:"Зрела биљка чешњака има око 40-60 корена. Изненађујуће, корени биљке чешњака нису ефикасни за унос хранљивих материја, посебно фосфата (због симбиотске гљивице која се обично налази на корену биљке чешњака). То је разлог зашто се узгајивачима саветује да хранe биљку чешњака фосфатом како би се обезбедила снага и здравље биљке"
 
Nazad
Vrh