Belgijski orijas

SONE 92 lepa zenkica,nema sta!Da li planiras i muzjaka da nabavis,ili ces ovu zenkicu pariti sa nekim drugim muzjakom!?pozzzz
 
SONE 92 lepa zenkica,nema sta!Da li planiras i muzjaka da nabavis,ili ces ovu zenkicu pariti sa nekim drugim muzjakom!?pozzzz

Hvala
Pa za sad ne planiram muzijaka da nabavljam,kad je dodje vreme za parenje nosicu je kod tog coveka sto mi je poklonijo,on ima par muzijaka,tako da cu je pariti samo sa cistim orijasom da od nje dobijam cistu rasu
 
E pa drugar tako i treba,bolje imati cistu rasu nega da se izmesa sa svim i svacim!Samo ces se dosta nacekati jer ti kazem iz svog iskustva,kada sam ja pazario male od 45 dana starosti pa cekao sve do kraja januara da prvi put pustim da se pare,ali neka nije mi zao samo da sve bude u redu i da se lepo okoti i odhrani malisane!!!
 
Evo par slika belgijskih orijasa,danas slikao kod komsije:ppozdrav:
10gmec5.jpg

zecica-Dusica

- - - - - - - - - -

zekan Dule
bg5jxw.jpg


- - - - - - - - - -

v7ru6h.jpg


- - - - - - - - - -

25iokuu.jpg
 
Koliko je tezak ne znam a Dusica je stara11 meseci;zekan Dule 11meseci,ova sa trece slike nesto preko godinu dana a ovaj zekan sa zadnje slike je okocen nekad' letos.:ppozdrav:
 
Evo da se konacni i ja pohvalim sa mojim prinovama od Belgijskih Orijasa,evo slike prinova,9 zecica,nadam se da ce uspeti sve da ih odhrani!!!
:osmeh:
A evo i njihove mame...
 
Moram dugo cekat na potomstvo.Vece je zenka ima 4 mjeseca a muzjak 2,5 mjeseci to znaci da nema nista do bozica.Ko ce to docekat
 
Ala pa drugar i ja to znam,i ja sam cekao 10 meseci dok nisam dobio prvih 8 usatih od Orijasa,ali isplatilo se,za tako nesto ako drzis za sebe vredi cekati:ppozdrav:!!!
 
Pa imenjace,za sada je sve uredu,imaju vec preko 23 dana i svi su izasli izasli iz kotilice,cim ih uslikam stavicu slike:ppozdrav:pozz!!!

- - - - - - - - - -

A evo i slika od mojih prvih B.Orijas:osmeh:
dscn1954.jpg


- - - - - - - - - -

A evo i novih kunica kod mene,kupljenih u petak stari od 70 do 80 dana obe su zenkice,kupljenih od iskusnog odgajivaca,koji ima sve vrhunske Orijase,a inace jedna zeka ima krvi od muzjaka evropskog sampiona,covek dao za njega ogromne pare na izlozbi!!!



 
Imam pitanje potreban hitan odgovor imam muzjaka belg.orijasa star 5 mjeseci i pario je zecicu citao sam da je to rano da muski sazrijevaju puno kasnije pa me zanima hoce li ostati skotna
 
Poslednja izmena od urednika:
Postoji velika mogucnost da hoce ako je upario kako treba ipak je to 5 meseci starosti ali nemoj te mlade ostavljati za dalju reprodukciju nego sve u kotlic i sacekaj jos par meseci da ti muzjak sazri pa onda pari i ostavljaj kao maticno jato.
 
Postoji velika mogucnost da hoce ako je upario kako treba ipak je to 5 meseci starosti ali nemoj te mlade ostavljati za dalju reprodukciju nego sve u kotlic i sacekaj jos par meseci da ti muzjak sazri pa onda pari i ostavljaj kao maticno jato.
Hvala puno na savjetu upario je dobro dva puta se izvrnuo na ledja
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh