Behaton u dvoristu za i protiv

Ja treba da betoniram cupriju ispred kuce,zvao sam majstora,16-17e po kvadratu sve njihovo,iskop mreza slivnici...
 
Koju mrežu planiraš da stavljaš? Dole ide rizla? Imam ja nekog ''majstora'' samo bi malo i ja da se informišem.
 
Kod nas ima raznih cena.Neki uzimaju 5 eura/kvadrat za betoniranje,neki računaju po dnevnicama a neki odokativno+gazdin materijal.Zidanje platna ide od 20 eura/dužni metar za ruke+gazdin materijal.Ima i onih koji rade sve komplet za 20 eura/dužni metar ali se retko koji javlja na telefon(verovatno oni koji se ne javljaju više nisu među živima :haha:)...
 
Da tebe pitam...Zato sto ako imas los beton,dobro a jeftino je asfalt,ima dobru podlogu i treba samo ivicnjaci,preko toga sipaju i razgrnu i nabiju valjkom,msm da je oko 8e/m2.Ali na zalost nije svuda beton.
 
Jel ima neko neku pouzdaniju informaciju o asfaltu?Ja razmisljam da presvucem iskrzani beton.Kazu da mora ici minimum 5-6cm.
 
Kad se postavi bude 10-12cm,kad nabije valjak bude 5cm,bitno je imati ivicnjake i dobru podlogu,traje koliko hoces,drugar je uradio i vec koju godinu prelaze kamioni i nije zucnuo,najverovatnije cu i ja uraditi jednu curiju,pocela da se kruni na mestima gde su tockovi od kola,sliva se so pa grize...
 
A cena?Mislim da ide po kubiku,al neznam koliko to izadje po kvadratu,kad se povalja.Naravno,sa rukama.Imam cca 200m2
 
Nazad
Vrh