Balkanska koza

mario mario

Član
Učlanjen(a)
9 Nov 2011
Poruka
152
Danas sam u Herceg Novom tacnije u naselju Zelenika, vidio i slikao kozu balkanske rase koja dnevno dava 6 L. mlijeka. Ojarena i ima troje jaradi.

mario mario

Član
Učlanjen(a)
9 Nov 2011
Poruka
152
Nremanja, koze su super. Bas mi se dopadaju. Ova rogata sa bijelim po nosu mi je bas posebna. Sve su super, mada su mi najbolje sa najduzom dlakom (kostreti).

mario mario

Član
Učlanjen(a)
9 Nov 2011
Poruka
152
Balkanska koza

iz Zelenike kod Herceg Novog dava 6 L. mlijeka dnevno

---------- Poruka napisana u 17:22 ---------- Prethodna poruka je at 17:21 ----------

[/IMG]

---------- Poruka napisana u 17:28 ---------- Prethodna poruka je at 17:22 ----------

Jarac balkanske rase, (albanac) soj balkanki koje vode porijeklo iz Albanije...
[/IMG]

MIRKOPOZEGA

Novajlija
Učlanjen(a)
29 Jun 2010
Poruka
1.097
Slicnih koza i jarceva je bilo na Zlatiboru,u nasem domacinstvu je bilo do 15-ak komada,samo podatak za 6 l mleka je fascinantan pomalo i nestvaran.No meni su jarcevi bili posebno interesantni,povremeno je bilo i sutih/sukastih kad se sa jeseni utove izgledali su kao medvedi.Odbijani su od kuce prema kanjonu Uvca,i samo su povremeno dolazili,tek u kasnu jesen se pojave sa sve jaradima i onda budu tako mirni i pitomi sve do proleca,e tada opet zov divljine kao da nikada nisu bili medj ljudima.

mario mario

Član
Učlanjen(a)
9 Nov 2011
Poruka
152
Slicnih koza i jarceva je bilo na Zlatiboru,u nasem domacinstvu je bilo do 15-ak komada,samo podatak za 6 l mleka je fascinantan pomalo i nestvaran.No meni su jarcevi bili posebno interesantni,povremeno je bilo i sutih/sukastih kad se sa jeseni utove izgledali su kao medvedi.Odbijani su od kuce prema kanjonu Uvca,i samo su povremeno dolazili,tek u kasnu jesen se pojave sa sve jaradima i onda budu tako mirni i pitomi sve do proleca,e tada opet zov divljine kao da nikada nisu bili medj ljudima.

Jarac je u PG slikan koza na moru, za mlijeko tako je kako je :) moze se vidjeti u zivo i provjeriti koga zanima....

mitić

Član
Učlanjen(a)
2 Mar 2009
Poruka
66
Ajd vidi ko mu je otac bas sam odusevljen.Ja znam jarceve koji su bili tamo bas me zanima ciji je potomak. Po rogovima bih reko da je od onog crvenog sto je postavljan ranije.

Učlanjen(a)
5 Feb 2009
Poruka
1.340
ova lici da mu je majka

- - - - - - - - - -

fotografija je slikana krajem maja a sada ovo jare ima oko 30 i nesto kg, istog ovakvog samo sutog sam uzeo za priplod pa ce da vidimo kako ce da se pokaze

Vrh