Balirka

Ovo sto barbula kaze, misli na kraj kanapa koji je u drzacu, gornji , ili onaj koji donosi igla donji. A ko je ovaj drugi, moze biti dodavac da ne doda dovoljno kanap pa ga petljac ne zahvata. Moze teoretski biti i petljac u pitanju, ali posto kazes da se svezana bala razveze, onda nije dodavac u pitanju. To je takozvani ''lazni cvor'' i za njega je odgovoran drzac kanapa.
 
Ima li neko od clanova da je menjao lezaje na klipu Dzondir CB300?
Zanima me dali je slozen postupak ili ipak mogu bez majstora?
Zvao sam jednog lika kaze nije siguran dal ide 4 ili 5 lezaja i rekao je da je cena oko 25€ po komadu.
Molio bih za bilo kakva iskustva jer bi to sutra radio?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Dotegao sam ga mozda za krug i mislim da je situacija manje vise bila ista. Radila je lepo dok nisam promenio klupce,bilo je tip 400 nisam mogao da nadjem stavio tip 500 i pocele zajebancije. Danas u toku dana vratim na tip 400 i desava se da na 200 bala ne veze 20-30 komada...
Onda videcu za vasar da kupim to novo,jel se menja u paru?
 
Drzaci 100% Isto bilo kod mene, vezala samo sa 320 ili 400, cim je dobila nove drzace vezala sa svilenim koncem.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Dotegao sam ga mozda za krug i mislim da je situacija manje vise bila ista. Radila je lepo dok nisam promenio klupce,bilo je tip 400 nisam mogao da nadjem stavio tip 500 i pocele zajebancije. Danas u toku dana vratim na tip 400 i desava se da na 200 bala ne veze 20-30 komada...
Onda videcu za vasar da kupim to novo,jel se menja u paru?
Poravnač ploču, urežeš zube, poravnaš pečurku, dodaš još 2 kanala za prašinu i gas
Treba ti velika brusilica sa debelim kamenom, i mala sa tankim i jedna čuka
Pitaj člana KRNAC

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Poravnač ploču, urežeš zube, poravnaš pečurku, dodaš još 2 kanala za prašinu i gas
Treba ti velika brusilica sa debelim kamenom, i mala sa tankim i jedna čuka
Pitaj člana KRNAC

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
Radi kao Singerica, a u postupak nisam verovao sve dok nisam video svojim očima, svaka čast 👏
 
Problem sa balirkon MF120, ne znam samo da li cu znati da objasnim na pravi nacin, balirka radi, izbaci 20-30 bala i onda ko da napravi dupli cvor, odnosno poslednja bala je zavezana i sa njom kanap koji ide iz klubica koji pritom nije u igli...ne znam kako je ovo moguce. Inace sam cacko samo nozice za kanap, skidao naostrio i stelovao....Ratko javi se :)
 
Problem sa balirkon MF120, ne znam samo da li cu znati da objasnim na pravi nacin, balirka radi, izbaci 20-30 bala i onda ko da napravi dupli cvor, odnosno poslednja bala je zavezana i sa njom kanap koji ide iz klubica koji pritom nije u igli...ne znam kako je ovo moguce. Inace sam cacko samo nozice za kanap, skidao naostrio i stelovao....Ratko javi se :)
[/QUOTE


Provjeri jesi li pravilno udenuo kanap, od sanduka do igle, pogotovo igla, da nisi slucajno udenuo u iglu sa pogresne strane. Takodje pogledaj usice ispod igala, one vodjice kao alka, znaci zadnje kroz koje prolazi kanap prije nego ulazi kroz iglu, moraju biti u liniji sa iglama. Onda pogledaj onaj zatezac kanapa na sanduku, gdje kanap izlazi iz sanduka, pa ona plocica sa oprugama imaticama gdje se steluje da kanap ne izlazi iprevise lako, mozda je pretegnuta ili labava. Moralo bi biti nesto od ovoga.
Inace je englezima, MF I IHC, nozic za odsjecanje kanape sve i svja, velika konstrukcijska greska sto se steluju.
 
Poslednja izmena:
Prevelika mi je. Brdski teren. Koja je razlika izmedju njih tri osim u velicini? Vidim da 61 ima oko 1600kg. 52 oko 1200kg.
 
Ozbiljnija presa a nije puno veca fizicki.Kapacitet veci.Mislim da je konstrukcijski jaca.Balirao sam uporedo sa 52-kom , da ne kazem igracka naspram 61.
I prostija ti je 61 za odrzavanje.


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
evo kako izgleda cvor, kanap koji ide od cvora ide ka klubetu van igle .....
20200630_193409.jpg
 
Nazad
Vrh