Balirka

Mozemo da nagadjamo do sutra,sve je dzaba dok se ne vidi na licu mesta sta se desava ali ja I dalje tipujem na dodavac,kad budes probao olabavi balu maksimalno pa vidi dal I'ma neke razlike

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Evo posle toliko suncanih dana danas zakacio presu i krenuo sa resavanjem problema prvo da se pre svega zahvalim na pomoci i savetina problem je bio u nekom pacetu flaha koi je bio zavaren kao neki granicnik za didavace i nije dao tom desnom da ide do kraja za sad radi vidicemo sad sta ce reci kasnije Hvala jos jednom svima.

Послато са Redmi 8 помоћу Тапатока
 
Danas mi puce plastika na nosacu igli, i stift na ovoj stangli sto daje pogon iglama, ne znam sta bi mogao biti uzrok, igle nemaju vidljivog ostecenja.
Probao sam nekako nabudziti ali igle ne idu u dobrom pravcu, dodiruju kuciste vezaca
Sutra cu otici do tokara da mi napravi nova kucista za nosac igli, pa cu vidti kako ce raditi
Zna li neko sta bi mogao biti uzrok za ovaj kvar,balirka je Someca M11, RS vezac?


Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Kad napravis nove nosace i sve vratis kako je bilo obavezno proveri pre pustanja u rad kako je uzubljeno da nije labav lanc od vezacke osovine pa da je preskocilo par zuba
 
Danas sam slozio balirku, kad rucno pokrecem dobro odradi, zaveze spagu, ali posto ne znam tacne polozaje svih dijelova vezaca postoji rizik da nesto jos uvjek nije u redu.
Najvise problema mi je pravilo podesavanje igli, na kraju jednu sam jednu dobro ustimao dok druga malo dodiruje kuciste vezaca ali mislim da nece praviti probleme

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Eво ја да се јавим поново (са поједеним зубима на диску једног везача). Пробао сам са масом пресу, прво се одвезивала једна страна, схватио сам да језик петљача није довољно био затегнут и кад падне петља канап се извуче па се одвеже, мало сам дотего и после је радило ОК. Ево слике..

Bale1.jpg


Bale2.jpg


Bale4.jpg


A eво и једна од неких што су ипсале укриво, претпостављам да је зато што се претходна одвезала па је набијало више под ту страну

Bala5.jpg


Иначе прво нисам знао како да подесим онај стезач позади што регулише тежину бале па ми испадале преко 20кг бале, после сам га попустио, па су биле лакше. И можда би требало да су мало краће...
 
Otac ne može da te ubedi da pređeš na rolo bale, tako da je pristupio poslednjoj mogućoj meri, raspuštanju vezača

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kako mislis na kom kraju? Cak mi se desavalo danas da uhvatim za vezanu balu i cimnem uzicu malo jace,raspusti se cvor isto ovako...
 
Nazad
Vrh