Balirka

Ovde ocigledno kuka ne hvata ni malo drugi kanap, ako su dodavaci ok proveri na polugi skidaca kanapa koja vodi kanap da nije dosta usecena u levo. I polozaj kuke kako stoji ako je potrosen zupcanik koji je pokrece. I naravno vrh kukice kakav je.
Najveci mi je problem sto kad okrecem rucno sve kao svajcarac na svom mestu nista nemasi najgore pre toga radila 400bala bez greske i samo trsss i nece

Послато са Redmi 8 помоћу Тапатока
 
Najveci mi je problem sto kad okrecem rucno sve kao svajcarac na svom mestu nista nemasi najgore pre toga radila 400bala bez greske i samo trsss i nece

Послато са Redmi 8 помоћу Тапатока
Pa to je presa-to su karakteristike.Ide nekad i po godinu dve da ne pipnem a onda utrči neka sitnica i krene naopako.
 
ma cackao sam je ja nije da se nerzumem desavalo se da izbaliramo i po 100 bala rucno na kardan da bi se videlo sta fali al sad bre rucno radi a u njivu i po gasu mrtva zato nisam pametan a i zablentavio sam vise sta sam sve probao.:udri:

o_Oo_O
 
Najveci mi je problem sto kad okrecem rucno sve kao svajcarac na svom mestu nista nemasi najgore pre toga radila 400bala bez greske i samo trsss i nece

Послато са Redmi 8 помоћу Тапатока
Pa po ovoj slici sto si postavio drugi kraj je ne pipnut a to se desava kada dodavac ne radi kako treba ali kazes da si ga podesavao i da je ok. Onda bok se ne vidi na licu mesta tesko se moze pomoci pisanjem. Na prazno kad vuces kanap bez sena radice i bez dodavaca jer kad igle dodju gore usled povlacenja kanapa oba dodju gde treba ali kad je bala unutra ako dodavac ne gurne drugi deo desi se ovako bas kao na slici. A posto je radila pre toga kako treba i od jednom stala onda nije problem u istrosenosti nekog dela vec se nesto iskrivilo, razdesilo, slomilo, otkacilo....
 
Poslednja izmena:
ma cackao sam je ja nije da se nerzumem desavalo se da izbaliramo i po 100 bala rucno na kardan da bi se videlo sta fali al sad bre rucno radi a u njivu i po gasu mrtva zato nisam pametan a i zablentavio sam vise sta sam sve probao.:udri:

o_Oo_O
Ma popuste oni sarafi na dodavacu i odmah malo kasni, desilo se to sto puta meni

Poslano sa mog Redmi Note 6 Pro koristeći Tapatalk
 
Ako znaš da podesiš iglu uradi to,ne mora da je dodavač.Igla ne donese kanap kako treba.Ja sam jednom prilikom samo malo više privukao telu vezača i posle toga je bilo o kej.Poslušaj.Možda je potrebana neka mala korekcija.
 
Buni me to sta je kanap uvek u drzacu nijednom nije ispao sad sam skinuo dodavac i na njemu nema skoro nikakvog traga da ga je kanap zabelio skinucu i onau povratu osovinu da vidim dal nije ona pobegla slucajno od nekog udarca
a9b61f6a28f753d969d6f3b1266987b8.jpg
5cad7795c6635dce2275ab9b1269f1e8.jpg


Послато са Redmi 8 помоћу Тапатока
 
Mozemo da nagadjamo do sutra,sve je dzaba dok se ne vidi na licu mesta sta se desava ali ja I dalje tipujem na dodavac,kad budes probao olabavi balu maksimalno pa vidi dal I'ma neke razlike

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Eво ја (са поједеним зубима на диску) да се јавим после подешавања како сте ми саветовали, и како сам нашао у техничком упутству... Дакле испробавао сам на празно и ево шта сам добио, сваки пут ми веже, нисам пробао на маси, надам се да ће да ради...Прикључио сам трактор, укључио кардан и окидао звезду. Са десног петљача лако спада шпага, једном руком кад цимнем спада, са левог, морам са две да цимнем, али и то лепо спадне. Мада ти петљачи и нису исти, леви је замењен, остао је онај десни са мало поједеним 2 зуба... Мада ми се чини да тај боље ради.... Кад сам гледао ручно, увек је канап на левом петљачу мало јаче затегнут, могуће да је и до конусног затезача, мада сам их исто подесио, 54мм опруга и 3.5 круга после тога горњи штаф

IMG-20200529-150638.jpg


IMG-20200529-150646.jpg


Да ли може савет како да подесим онај задњи регулатор масе бале? Да ли да га прво спустим до краја, па после натежем неколико кругова леви и десни шпанер док се не добије жељена величина бале, или има нека друга процедура? Рецимо за балу 10 так кг....
 
Dužinu bale šteluješ na kantaru a koliko ćeš zatezati zavisi od vlage. Ako je suvlje više stežeš.
 
Nema veze konusni drzac sa zategnutoscu spaga.

Zategnutost ti iskljucivo zavisi od zatezaca gore gde ti stoje spage i pojedenosti caura kroz koje prolazi spaga do igala.

Ako ne bude vezala pod opterecenjem drzac ispusta.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nema veze konusni drzac sa zategnutoscu spaga.

Zategnutost ti iskljucivo zavisi od zatezaca gore gde ti stoje spage i pojedenosti caura kroz koje prolazi (spaga? вероватно мислиш канап) do igala.

Ako ne bude vezala pod opterecenjem drzac ispusta.


Чауре сам све заменио, ставио нове...мада нисам ставио керамичке него металне које и нису баш најглаткије (тако су их направили) можда би могле да се мало ошмирглају јер имају трагове ножа од обраде.. Како се показале те керамичке, да ли се ломе?

Zategnutost ti iskljucivo zavisi od zatezaca gore gde ti stoje spage

Ови ми није најјасније... Eво једна слика са неке претходне стране, ако може реци ми на који део си тачно мислио?Или си мислио на затезаче канапа код сандука?



1_60033669_4c1bd8ed813afce8ddbe6fab81d67d82_LI.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh