Balirka

Hvala svim na odgovorima.... ima ovde na engleskom za AP45

Welger AP45

deluje mi da je sve isto sto se tice mehanizma, slike su lepse u ovom skeniranom na nemackom a koliko vidim mere su sve iste, vidim da kod mene dosta stvari nije kako treba, pa cu prvo po tom uputstvu... Cak mi i onaj donji mehanizam sto pritisne oba kanapa (onaj oko bale i onaj sto ga igla podigne) kad krene petljac da se okrece ne radi, zablokirao, ne vraca se nazad.... pa se kanap izvijao oko tog jezika kad ga dovati petljac, verovatno zato i vise zatezao u petlji pa nije kako treba spadao...

@markojx

ok, razumem sta kazes, na taj nacin se priblize zubi konusnih zupcanika zubima na disku, smanji zazor i smanji sila po zubu...meni ova presa nece mnogo da radi, mada kako god bolje da je sve kako treba nego da pukne sto kazu ostali...
 
Sto ovako upusta nikako da napravi cvor svaka bala desna strana
77b1420c3de15433aed01e2dd7330f63.jpg
3fb47ce090b38384b7eda54f9bb1017f.jpg
16f9d94f288ce61a0c53c44a9de92292.jpg


Послато са Redmi 8 помоћу Тапатока
 
Ma nece da ga jeb.... popusto pritegni isto a dodavac ako pomerim onda igla kad vraca ostavi iza njega kanap probam na suvo kao

Послато са Redmi 8 помоћу Тапатока
 
Nije problem u petljaču jer veže jednu stranu kanapa već dodavač pravi problem jer kad probaš na prazno kanap koji donisi igla nema nikakav otpor da ga gura u nazad jer nema mase a kad je bala sabijena masa dodatno zateže kanap prema traktoru i petljač ne stigne da ga uhvati, najlakše ti je da rukom gurneš onu polugu koja pomera dodavače i da vidiš dokle ide levi dodavač i tako isto našteluješ desni,probaj pa ćeš videti
 
Dodavci moraju da stoje pod 90 stepeni kad su istjerani.

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
Da ti nije potrosen brijeg sto pogoni dodavace pa ne izlaze dovoljno vani
 
Al bi valjda onda zezalo i drugu stanu ako je do brega neznam opet probao sam menjao sam petljace al opet zaza samo desna strana nisam pametan kako da desni kasni kad krene po gasu

Послато са Redmi 8 помоћу Тапатока
 
Da ga jeb....terao sam desni maksimalno samo da ga igla ne udari la mi onda kanap ostane iza njega

Послато са Redmi 8 помоћу Тапатока
 
tebi kao početniku je sreća što ti jedna strana dobro radi, lepo aktiviraš mehanizam da krene vezivanje daš jednome zadatak da lagano okreće zamajac a ti gledaš i upoređuješ jednu i drugu stranu i tako najlakše vidiš gde je problem i šteluješ da sve bude kao na onoj strani koja dobro radi ali koliko sam skapirao tebe zeza ona strana gde su ti pojedeni oni zubi na disku i tu može da bude problem da ti kasni petljač i da mu kanap pobegne a oni zubi se nisu džaba pojeli ima tu još neka muka
 
Probacu sutra kad se malo ohladim razmisljam i da navarim dodavac da vise gurne vezu

Послато са Redmi 8 помоћу Тапатока
Ovde ocigledno kuka ne hvata ni malo drugi kanap, ako su dodavaci ok proveri na polugi skidaca kanapa koja vodi kanap da nije dosta usecena u levo. I polozaj kuke kako stoji ako je potrosen zupcanik koji je pokrece. I naravno vrh kukice kakav je.
 
Drzac kanapa ispusta spagu.
Ili ti je bio pretegnut pa ispod konusa nakupilo zdrobljene spage i sad ne moze stisnuti konus, ili je konus potrosen pa ispusta(probas sa debljom spagom za prvu pomoc).

Probaj dotegnuti jos onaj sraf sto si stezao 3.5 kruga.
Ta 3.5 kruga vaze kad je gibanj ispravan, kad nije to nema veze sa mozgom.Nekad se gibanj iskrivi ili izgubi napon pa treba vise stezati od ta 3.5 kruga a to ocima ne vidis.

Ja npr stezem 2.5 kruga na tip 500 spagu.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh