Balirka

Ima li ko fix ideju kako da ga dovedem u centar, zaribao lezaj na klipu posle 3 god ( mala privreda) i provrti bolcnu na klipu.Sad dobilo lufta okolo a moram ucentrirati.Dali zavariti skroz rupu pa busiti novu.Moram vratiti u milimetar ko sto su i ostale da se ne klacka klip.
25f6e19701182758bac0ad9cfe97c862.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Samo to mi pada na pamet a drugog rešenja i nema.Jako loša konstrukcija klipa, ja sam izvadio kod mene, ležajevi odlični a klip ispucao kao da je bio na Solunskom frontu.
 
Moze caura ako je rupa pravilnog oblika, al' to ne biva cesto.
Imao sam skoro slican problem na plugu, rupa jajasta bila.
Napunjena,izmereno i busena na novo


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ma ovi od male privrede moraju se menjati svake 3 god, da ne kazem smece ,originali jos mi celi samo potroseni, toliko izlizani da je poceo klip bio da struze za tunel.Ali ni jedan zaribao.Cim sam domace gluposti ubacio odma mi belaj napravilo.
I glupavo namesteno da bolcna moze da se okrece ako popusti, a lepo zasecen krug na kraju bolcne mogli su staviti neki granicnik da joj ne da da se okrece kad zariba lezaj.Sad cu ja zavariti pa nece moci, ako zakoci skripice niz tunel.Mada sad cu cesce menjati lezajeve da ne dodjem opet u istu situaciju.

Koliko vidim najvise stradaju prednji lezajevi do noza.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Pa rasbusi je na vecu rupu i onda ubaci cauru kako ti je Matic rekao,svakako caura ako ne lezi lepo u rupi nema nikakve koristi.Znaci razbusu i onda pravis cauru nikako na postojecu rupu ne ide caura.
 
Problem je sto je rupa elipsasta, da je razbusim pomerice mi centar rupe, na nize i kad ostruzem novu curu i ubacim centar rupe nece biti gde je bio i pre i lezaj nece dobro stajati a mora u milimetar da se slozi sa ostalim rupama.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Lepo iseces ovaj deo sa rupom u kvadrat recimo 10x10 cm brenerom ili plazmom i napravis novu plucu tih dimenzija izbusis rupu i zavaris precizno gde treba

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Problem je sto je rupa elipsasta, da je razbusim pomerice mi centar rupe, na nize i kad ostruzem novu curu i ubacim centar rupe nece biti gde je bio i pre i lezaj nece dobro stajati a mora u milimetar da se slozi sa ostalim rupama.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
На велику стубну бушилицу и неће померити центар чак ни са ручном и великом бургијом неће померити.
 
Ja ne vidim kako moze da se pridje da se izbusi rupa

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Zar ta osovina nije posebno od ležaja?
Nisam to vadio znam da je staza od okruglih profila
Samo za ljubitelje pravih balirki!!
837afb08d7e91d1542ee3cc8fc3ca417.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Nazad
Vrh