Balirka

Drzaci kanapa su slicni ali ne i isti. Nd mislim na ceo vezacki mehanizam znam kako izgleda novi tip. Nego konkretno hvatac spage nije isti kao kod mene imao sam oba tipa i dole i sa strane. Kad budem menjao slikacu ti novi i stari pa ces da vidis

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
f55cc976729d8fd5a19c374b4e48322e.jpg


763f3e468d95cfb4c50afb7b977edd68.jpg


Jedina razlika je u tom zljebu sto gateze spagu kad nozic treba da odsece. Na starom tupu vidi se iznad spage je ali na novom ga nema, ali na novom tipu ima dole neka izbocina za koju kontam da zamenjuje onaj zljeb na starom tipu

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Jedno pitanje, koliko kanap treba da viri iz drzaca, Welger 41 je presa, znaci stari tip vezaca, kad uporedim sa ovom slikom iznad, kod mene je dosta kraci ovaj kraj kanapa, narocito na desnoj strani, i desava mi se da poneku balu ne veze, napravi cvor i izvuce se kraj kanapa(uglavnom na desnoj strani, mada ponekad i levu ne veyze). Da li je ovo sto sam naveo razlog, i ako neko zna kako da resim ovaj problem?
 
Dotegni držač za jedan krug.Izvlači ti vezivo pa je zbog toga kraće.
Daner to nema veze sa nikakvim tipom niti išta znači jer se zna gde se držač troši.To je samo razlika između proizvođača koji ih lije.Imam gomilu istrošenih,bačenih držača kanapa.Neki imaju baš izraženu izbočinu kao na tvojoj slici a neki ne i ni na jednim sem originalnih izbočina nije ista.
 
Poslednja izmena:
@milos:
Dotegni taj sraf sa oprugom na drzacu pola kruga za pocetak kao sto Matic rece. Ako ne uradi nista, drzac kanapa je zreo za zamenu. Urezala se manila u njega
 
Evo još jedan snimak iz ove sezone ...


- - - - - - - - - -

Imali prilike,natovarili na 2zmajevke 470bala,a u 7redi iznad donjih stranica,nesme više u vis,što kaže majstor što dene,zbog kabelske:haha:,žao mi je što nisam slikao
Apropo,nikad nismo ni jednu prikolicu sa balama vezivali :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Ja sam jednom kukuruzovinu.E bog te čoveče ala je to bilo strašno_Otkosi kao kuća,ograbio tip 2 k.j a trebalo mu 100 bala. :haha: Nije znao koliko treba mase pa sve sredio.
 
Sad stopovao. Za 30 min tacno 280 bala . treca sporohod 549 1800 obrtaja. Na balirci sve do kraja stegnuto i bocni stezaci isto do kraja . sto volim kad mi se potrefi brzina na traktoru sa otkosom :) idealno

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh