Balirka

Znas kako , ograniceni ljudi nemaju ni jedan drugi argument i ne znaju drugacije pa okrecu na podjebavanje.

Ne zameram ni malo.

@Matic

Mislis na kolenastu?
Ja se isto razmisljam da uzmem novu,ne znam dal botos pravi.

Meni je ispravna al 40 godina je 40 godina.



Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ova će opaučiti u skorije vreme.Prvi dodavač je u katastrofa stanju a preko njega ide sve, biće ka bum.
Ta je jos odlicna , moja kad radi klepece u trecem selu se cuje

Inace bilo sitnih kvarova , odvalila kompletno celo klipa sve sa nozem. Odvalila kontra noz i iskrivila citavu komoru, otac to vozio na preko 600 o/kardana , taj kvar je bio prije onog prvog , poslije tog udesa izgledala od zada kao da imala laksu prometnu:) I opet radi.
 
@daner Da na kolenastu mislim.Prethodna presa kod ovog vlasnika bila je W61, menjana je kolenasta, nova je kupljena kod Botoša i prve godine je bilo u redu a već sledeće se sve rasklimalo, potrošilo dok se osovina sa nutovima na koju se montira zupčanik uvrnula!Po tome ne znam šta bih preporučio sem originalne koju treba negde iskopati polovnu u dobrom stanju.
@grabik Čudi me što ne radi kao mitraljez jer je baš rastureno zupčenje, zupčanici su se usijali koliko su potrošeni.Trebalo bi to da se reši i sredi.
 
A nema polovne da nije trcala 30 godina
Sto je najgore zamor materijala ne mozes ni videti, pukne odjednom.
Meni nema lufta, nutovi drze kao na novoj , ali bojim se zamora materijala.


Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Ti zupcanici su jako bucni, ali nisu kriticni za rad prese.
Klizaci klipa da nisu potroseni i komora, takodje dolje na klipu lezajevi/tockici , a sve se moze popraviti i resetovati u tvornicko stanje.
Petljac odnosno osovina petljaca , diskovi i mali zupcanici da nemaju veliki zazor i sve radi , moze sve strojobravar da obradi i anulira lufteve.
Vile koje ubacuju , odnosno koljenaste isto strojo bravar , prve su lakse za skidanje , druge ispred komore vec puno komplikovanije , i sve opet mora da se ufazi i postaje jako tiha i nema pucanja osiguraca , odvezanih bala itd.
Problem su jedino diskovi , nosaci petljaca itd koji vise nisu ni blizu original kvalitete. Inace bila pukla neka trgovina polj djelovima kupio original igle , nozeve za 5-nu cijene.
 
Radili smo već remont prvog dodavača, desilo se da je preskočila, klip stigao prvi dodavač i napravio katastrofu, slomio obe igle i nosač igala.Nismo skontali zbog čega se to desilo, sve u redu a nije.Popravljeno je uspešno ali su loši delovi i mora opet da se radi.
 
Obicno je ljudima kolenasta pucala kad uleti naviljak, i ne moze da proguta a gore zastita zaribala, nema gde, negde mora otkinuti.
Ali i kad im otkine ostane dodavac na naviljku i ne napravi nista(bar sam ja dve tako sastavljao)
Zato je meni ta zastita razradjena za sve pare Nema dana kad ne lupa.
Stalno je drzim na max kapacitetu, kad pocne lupati usporim.

I da se desi da pukne usta su uvek puna mase i da pukne ostace na njoj, nece ucinu tunel, to samo ako si baksuz pa na sitnoj masi ili u praznom hodu pukne.


Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Znas kako , ograniceni ljudi nemaju ni jedan drugi argument i ne znaju drugacije pa okrecu na podjebavanje.

Ne zameram ni malo.

@Matic

Mislis na kolenastu?
Ja se isto razmisljam da uzmem novu,ne znam dal botos pravi.

Meni je ispravna al 40 godina je 40 godina.



Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
Što podjebavanje.Omah ispod tvog posta ljudi pričaju o kvarovima.Nemoj je samo toliko izdizati.Ja te kvarove na Lifam nisam imao.Na vezačima ništa nisam menjao.Radi bez jednog ležaja na klipu.Posle par godina sleduje joj neki mali remont klipa i zamena noževa na klipu.Zamena šina.Na proleće ili ćemo pokušati da prodamo i kupimo samo sa malo većim ustima.To je najveća mana Lifamki.
 
Ove prese su radile baš, baš dosta kod nas, pohabaju se i potroše kroz vreme.Sada nema toliko posla pa mogu da se odlože remonti za neko drugo vreme jer na godišnjem nivou rade koliko smo nekada radili za jedan otkos lucerke.Nisam tačno računao ali ne uradim više od 5-6.000 bala za sezonu što je smešno a neću da je prodam jer mi je žao, te pare što bi dobio za nju mi ne znače ništa pa neka stoji.
 
Što podjebavanje.Omah ispod tvog posta ljudi pričaju o kvarovima.Nemoj je samo toliko izdizati.Ja te kvarove na Lifam nisam imao.Na vezačima ništa nisam menjao.Radi bez jednog ležaja na klipu.Posle par godina sleduje joj neki mali remont klipa i zamena noževa na klipu.Zamena šina.Na proleće ili ćemo pokušati da prodamo i kupimo samo sa malo većim ustima.To je najveća mana Lifamki.
Koliko bala godisnje?
 
Tako i ja , pre sam znao 7-8000 , sad max 5000 i to kad mi se posreci.

Smanjuje se stocni fond nema kome.
Nema ni radne snage pa ljudi prelaze na rolo.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Ja sam negde oko 1200 rolki uradio usluzno... ali da stoka se smanjuje, svi zivi hoce da prodaju seno, mislim da ce sledece sezone biti "otresanje" , ima sena mnogo, ko bude tvrd sa cenom tesko ce prodati, a inace ce malo teze ici prodaja, velika ponuda...
 
Da sam bio sa svojom presom i traktorom video bi kako to tek može da se tera.Ne smem tuđe baš tako da forsiram jer ne znam mašine u dušu pa nisam baš tako rad da posle karičim i popravljam bez potrebe.
 
Сава Ковачевић је некада имала велгерке 730, вукли их МТЗ 82, 8 корњача и кад то закује рус кукавни задими и угаси се. А бале излетале као са катапултом.
 
Nazad
Vrh