Automatizacija ZMAJ kombajna

Posteno s tvoje strane po tom pitanju...

Sebi si napravio najefikasniji uradjaj koji mozes zamisliti. Nista bolje ne treba, a svoj posao odradjuje.

Vjerovatno je bilo pocetnickih pizdarija sa sklopom, al kad se jednom postela, to je TO i nemas vise s njim nista, dok ovi s ekrancicima, pa prebacuj ovu funkciju, pa prebacuj onu gunkciju, pa postelavaj na koliko ce se okretaja bubnja javljati alarm... pa ovo pa ono...

I ja gledam samo da si okretaje bubnja postavim na vidljivije mjesto, jer je instrument sad na losoj poziciji, i jos cu si izvesti jedan instrument koji ce mi mjeriti temperaturu vode, jer nekako mi ovaj original ne ulijeva povjerenje.
 
Pa i ja bih sebi nesto da napravim a kupovati gotovu spravu sigurno necu pa sam zato trazio savet jer zato postoji forum, zar ne?
 
neznam koji je jer to nije moja struka,znam da ima tri zice,plus minus i informacija za komandnu kutiju i na sebi sa strane ima ledaricu a cena je ta,od 20-30e zavisi od marke,pomeni to nije skupo a meni radi posao do jaja....najveci problem a inace i zbog cega sam dosao na ideju da uradim to je vrsenje suncokreta kojeg inace dosta radim kako sebi a i usluzno,desi se pri okretanju a i u radu da se podvuce stap pod lanac povratne pretezno i ako neznas bude sranja po njivi a i u bunkeru,a ovako istog trenutka cim lanac padne odmah mi se upali sijalica sta je stalo i alarmna zujalica tako da samo 24 kljuc stavis lanac i teras dalje sto znaci 2min.posla a bez toga bar 30min. stajanja dok neodgusis povratnu masu kroz donji poklopac na apcugu dosta se raspe i po njivi,iznervira i tako redom,imam to vec jedno 4-5 godina i samo mi je jednom crkao jedan senzor,inace je uredjaj uradjen iz cuga bez naknadnog doradjivanja a ja sam licno postavio senzore i uradio instlaciju i pokopcao stekere da mogu lako da ga skinem preko zime i ujesen kad perem kombaj da se nekvasi,inace smo to spakovali u kutiju releja grejaca za reno 1.9d koja je malo veca znam da ima oko 4 releja tri za lampice i jedan za alarm i vazda tih tranzistora cipova ili cega vec a plocu je sam kolega izlio i osmislio semu,inace mi je to sve zasilikonirano zbog vlage i prasine tako da mi se neotvara da vam slikam
 
danger je napisao(la):
neznam koji je jer to nije moja struka,znam da ima tri zice,plus minus i informacija za komandnu kutiju i na sebi sa strane ima ledaricu a cena je ta,od 20-30e zavisi od marke,pomeni to nije skupo a meni radi posao do jaja....najveci problem a inace i zbog cega sam dosao na ideju da uradim to je vrsenje suncokreta kojeg inace dosta radim kako sebi a i usluzno,desi se pri okretanju a i u radu da se podvuce stap pod lanac povratne pretezno i ako neznas bude sranja po njivi a i u bunkeru,a ovako istog trenutka cim lanac padne odmah mi se upali sijalica sta je stalo i alarmna zujalica tako da samo 24 kljuc stavis lanac i teras dalje sto znaci 2min.posla a bez toga bar 30min. stajanja dok neodgusis povratnu masu kroz donji poklopac na apcugu dosta se raspe i po njivi,iznervira i tako redom,imam to vec jedno 4-5 godina i samo mi je jednom crkao jedan senzor,inace je uredjaj uradjen iz cuga bez naknadnog doradjivanja a ja sam licno postavio senzore i uradio instlaciju i pokopcao stekere da mogu lako da ga skinem preko zime i ujesen kad perem kombaj da se nekvasi,inace smo to spakovali u kutiju releja grejaca za reno 1.9d koja je malo veca znam da ima oko 4 releja tri za lampice i jedan za alarm i vazda tih tranzistora cipova ili cega vec a plocu je sam kolega izlio i osmislio semu,inace mi je to sve zasilikonirano zbog vlage i prasine tako da mi se neotvara da vam slikam

To tvoje je JAKO korisno, bas iz tih razloga sto si naveo za povratnu masu, i ja bih slicno samo za to kao i ti, jer je jedino to neophodno! :D :D
 
jeste,veoma dobro jer mi se desi da dnevno od 2-4 puta padne lanac u suncokretu dok u zitu i soji kukuruzu nikad ili moooozda nekad,jednostavno me suncokret na to prisilio a imao sam srece da sam imao sa kim da ostvarim zamisao,masta moze svasta
 
Cek malo... Gdje ti se zabije stap suncokreta i kako to skine lanac povratne mase? Jel pricas o lancu s lopaticama il o pogonu apcuga?
 
Pogon apcuga bobo! sa njega spadne lanac!Jedan lancanik je na osovini vetra a drugi je na osovini spirale povratne mase (dole ispod ladje) Kod mene je pao lanac ovrsene mase u kukuruzu a bio pao vec mrak pa nisam video da ne donosi u bunker i lepo sam posejao kukuruza oko pola duzi!
 
Posto je taj lanac prilicno dugacak i hoce da se istegli ,od ove godine smo probali da ide preko drvenog spanera.Za sada lepo ide.
 
to ti je pametno posto kod malog dure svaki lanac ide preko drvenog spanera i nema problema sa njim
 
Ovako to izgleda.
118ozlz.jpg
 
A koja pizdarija...

Kod mene lijepo sesterouglasti remen tera i slamotrese i ovrsenu i neovrsenu masu. istina, puno su kraci apcuzi, pa moze i preko remena.

Ne razumijem u cemu je problem napraviti vodilice taman do lancanika koje nece dati da lanac klizne u bilo koju stranu? takve vodilice mozete vidjeti na CROSS motorima i oni skacu i naginju se i po blatu i po vodi i po kojekakvim sikarama idu, lanac koji ima vodilicu ne moze pasti.


Ideja s drvenim spenerom je u redu, pogotovo sto original lanac tu visi sam po svojoj tezini, pa se i isteze. Ja imam dugacak lanac na pogonu cjevi za kipanje i takodjer samo jedan spaner lancanik, dok s druge strane lanac visi i skace kao lud cak i kad kipam pri malom gasu... nasao drveni spaner, stavio i nema brige.
 
Ovo drvo nema ulogu spanera, vec samo pridrzava lanac da se pod svojom tezinom ne isteze. tako sam ja to skuzio. Spaner je onaj lancanik ispod...
 
Bilo je resenje i za suncokret,ali je skinuto kad smo radili remont i farbanje.Donji deo zastite lanca /gde su one jajaste rupe/ se ojaca sa limom i suncokretova stabljika nemoze da dopre do lanca.Isli smo i malo sire tako da smo postavili tablu lima ispod kostura vetra,da suncokret pri voznji u nazad nebi mogao da probije apcug/bili su malo trulavi /.
 
ta jaja kako ti kazes sam proletos jos zatvorio e sad cekam suncokret pa cemo videti a svedno ga se nebojim jer imam u kabini resenje za to,ja sam samo zatvorio otvore limom i zavario al dugo planiram a nikako da nadjem vreme da to i ostvarim da stavim tablu lima ispod cele konstrukcije vetra i spirala zbog stapova suncokreta,i jos me nervira sto mi uvek skenja sajlu od brzinomera tako da je u suncokretu odvrnem i dignem gore i zavezem inace odeeeeee...........
 
Nazad
Vrh