Automatizacija ZMAJ kombajna

mariusb007- moze li taj displej da prikaze dve funkcije odjednom.
Moze li se ta sprava montirati na 162.
 
sta bi sa elektronikom,puno pametovanja i di po koja konkurencija i ode decko sa foruma a nije ni kinte zaradio :sta:
 
jeste bio sam malo odsutan, ali i'm back ::namigivanje::

Uredjaj je i on takodje na tehnickoj pauzi ,inace ima jos malkice rada na njemu, naime trebam dodati f'ju merenja temperature kao i f'ju alarmiranja pada pritiska ulja u motoru.

Problem mi takodje predstavlja izrada metalnih kutija za smestanje modula , bio sam kod nekih majstora ovde kod mene u kraju da mi to odrade ali majstori ko majstori neozbiljni znate kako to ide "dodji sutra"...
 
ej ljudi oko elektronike se slabo kontam nasao sam neke senzore da le se mogu oni iskoristiti da pravim i ja nesto na kombajnu evo slike
i5ps46.jpg
ovo mu je oznaka Induktivni senzor Iskra IS 18 4618 NPN 10-30V DC 250mA
 
Farmer II je napisao(la):
Čeč, ček , jesi ti nudio tvoj rad na prodaju? Kolko kešovine ::novac::? :cao:
Zvanicno nisam nudio, prodavao sam po lokalu par komada po 150e...

@bobocan
naravno da se mogu iskoristit za pravljenje "necega" nego pored senzora potrebno ti je i poznavanje elektronike da to nesto napravis ...
 
imam jednog kolegu pa cu ga pitati da mi napravi hteo sam praviti neke kontrole za osovine na kombaju nesto kao ovo sto je danger napravi prosto ali funkcionalno
 
Naj jednostavnije ako imate induktivne senzore je da svaki direktno vezete na led diodu .Kada se osovina okreće svaki prolazak pored senzora palit ce led diodu. Ako je vreme sijanja kratko ,treba povećati površinu koja prolazi pokraj senzora . Ispravno stanje je kada se led pali i gasi dok za kvar imamo da led ne sija ili da sija konstantno kad je osovina stala pokraj senzora.Prema tome koliko ko poznaje osnove elektronike može se dobiti složeniji uređaj sa više funkcija.
 
Jel ima neko od vas elektronsku kontrolu setve za pneumatsku sejalicu, koju proizvodi jedna firma iz Zrenjanina? Ja sam to ugradio na moj Zmaj 131. Ona ne kontrolise broj obrtaja, nego samo signalizira kad osovina stane (treba joj 2-3 sekunde) pisti i sija led dioda od te osovine. Ja sam uzeo od sestoredne sejalice, a koristim pet kanala (dob, elevator povratne mase, elevator zrna, ladja, slamotresi).
Pogodno je i to sto taj isti uredjaj moze da se po potrebi prebaci na sejalicu, samo treba da se kupi jos jedan komplet davaca (bio 200 dinara komad) i magneta koji ce se montirati na sejalicu.
Sa tim sam radio cele prosle godine, i zadovoljan sam, ni jednom mi se nije desilo da jako zagusim kombajn, posto on signalizira pre nego sto kombajn promene zvuk. Kad cujes da je promenio zvuk, onda je vec zestoko zagusio...
 
U pravu si za tu kontrolu. Ja imam na svim sejačicama tu kontrolu iz Zrenjanina. Kako si to izveo, jel može koja slika? Prebacio bih i ja ako nije velik problem. :ppozdrav:
 
Slikacu pa cu postaviti slike, sutra ili prekosutra... u guzvi sam ovih dana...
Sto se tice ugradnje nije strasno, treba da na osovinu postavis magnet koji ce se okrecati i prolaziti pored davaca, a zavisi od mesta ugradnje, nije svuda lako dostupno...
Kad vidis slike, bice ti jasno...
 
nema potrebe na 142 a verovatno i 143 za ladju kontrola,stavis na slamotrese samo a ako stane ladja staju i slamotresi tako da je ladja suvisna,ja imam samo povratna,ovrsena i slamotresi,dosta
 
danger je napisao(la):
nema potrebe na 142 a verovatno i 143 za ladju kontrola,stavis na slamotrese samo a ako stane ladja staju i slamotresi tako da je ladja suvisna,ja imam samo povratna,ovrsena i slamotresi,dosta
A ja ću imati i digitalni obrtomer za bubanj sa podesivim alarmom! Moći ću da podesim na koliko obrtaja doba da se pali zvučni alarm....
 
Nadam se da će do žetve biti gotovo, jer teško mogu da uskladim slobodno vreme sa ortakom, sa kojim pravimo....
A slike će naravno biti.....
 
ko ima secku nije lose i na njoj kontrola,mada mene vise zanima neka vrsta senzora koja moze da registruje na izlazu secke dal masa izlazi ili ne,posto sam imao u soji koja je prljava onaj cicak debeli se preprecio pa blokiro da masa nije mogla da propada,sva sreca gore klapne iznad slamotresa pa se aktivirala kad se naduvao,inace zamalo ode 12.000eura iz dzepa,a i vise :udri:
 
2dj6nm8.jpg

5bxmqc.jpg

2q9cjzr.jpg

nmg5qp.jpg

684rv8.jpg

98xett.jpg

29nuv14.jpg

2rylg29.jpg

10xfw9i.jpg

2mot9qc.jpg


Ovako to izgleda, napravljeno je na brzinu, za jedan dan, kad je vec pocela zetva, pa je pala kisa, tako da je moglo biti i malo lepse uradjeno da je bilo vise vremena...
Vazno je da funkcionise.
 
Nazad
Vrh