Automatizacija ZMAJ kombajna

Hteo je da kaze da LM35 meri od 0*C ali da to nije problem jer se inace kombaj koristi u leto kad je temperatura u plusu

A za LM335 kaze da meri od -55 i da je bolje njega ali da ima skalu u Kelvinima, ali to nije problem
 
danas sam upakovao modul evo i slike

kompjuter.jpg
 
ja samo cekam krajnju cenu da cujem i da vidim porudzbine onih sto su trazili obrtaje vetra vitla itd...... nije lose samo jer nisi mogao da stavis neki veci displej kao sto je Tibi dao sliku,pa ujedno gledas vise funkcija na ekranu
 
danger je napisao(la):
ja samo cekam krajnju cenu da cujem i da vidim porudzbine onih sto su trazili obrtaje vetra vitla itd...... nije lose samo jer nisi mogao da stavis neki veci displej kao sto je Tibi dao sliku,pa ujedno gledas vise funkcija na ekranu

Štednja burazeru, kriza je...
 
Planirao sam staviti veci displej ali zbog njegove cene sam odustao, trostruko je skuplji od ovog sadasnjeg...
inace cena uredjaja sa svim senzorima i instalacijom bice negde izmedju 170~190e
 
pozdrav,

Da li imas u varijanti kit-a.. pa da ja to sastavim sam, normalno, sema, PCB, isprogramirani mikrokontroler, varijanta sa delovima ili bez.:haha: sema povezivanja.. i kolika bi onda cena bila... ali za ZMAJ 132?? tj. da li moze da se prilagodi i sta se sve kontolise:haha:
pozdrav
Post je spojen: [time]1248341519[/time]
_________________________________________________
ovaj :haha: je greska... aha to su 3 ?,,, sri
 
Pozdrav
Zanimljiva tema koja vidim da je privukla dosta učesnika. Ovako nešto ja radim i već se u raznim varijantama nalazi u eksplataciji 3 godine i bilo je prikazano i na Novosadskom sajmu.
 
ob motora
ob vetra
ob doba
alarmiranje predzagusenja
provera elevatora zrna
provera elevatora povratne mase
provera slamotresa
hektometar

Ovo su funkcije uredjaja.Svaka f-ja poseduje po jedan senzor koji se montira na sasiju i po jedan magnet koji se montira na remenici/lancaniku,pak ne verujem da ce montaza predstaviti problem...
Moze i u mini-kit znaci isprogramirani mikrokontroler,PCB i sema za 50e
 
MNN2... daj malo vise informacija o tvom resenju..
pozdrav...

ps. koja slika i funkcije...

pozz ::svaka cast::
 
Pozdrav

Osnovna izvedba je brojač hektara koji moze da se montira na traktor ili kombajn.Moze da meri brzinu kretanja ,predjeni put ,povrsinu u dve neovisne memorije u hektarima i sa dve decimale( mnogi fabricki to mere sa jednom decimalom i na malim parcelama nemamo dovoljnu preciznost).Omogućava polovljenje radnog zahvata ,meri broj obrtaja neke osovine sa mogućnoscu zadavanja granicnog broja obrtaja pa kad on padne ispod imamo zvučnu i svetlosnu signalizaciju ,slično imamo merenje temperature sa senzorom DS1820 kod koga zadajemo gornju temperaturu preko koje imamo signalizaciju svetlosnu i zvučnu.Uređaj snima sve te podatke i kasnije ih mozemo prebaciti na računar i obrađivati pomoću programa Excel.
Što se tiče kontrole kombajna tu imamo praćenje obrtanja osovina pomoću induktivnih senzora , a indikacija je preko dvobojnih led dioda koje sijaju zeleno dok se osovina okreće ,a crveno kada osovina stane i sa zvučnim alarmom .Pomoću kružnog preklopnika odabiramo praćenje broja obrtaja željene osovine.
Dovoljan broj praćenja osovina je obično 4-6 tako da senzore montiramo na krajnje pogone.
Nemojte ovo da shvatite kao reklamu,spreman sam svakom da pomognem ko želi da to samostalno realizuje.Samo da napomenem da ovo nije baš tako jednostavno. Kolega iz Slovenije vidim da je to lepo dizajnirao .
Na http://agroelektronika.tripod.com/ može te videti osnovnu izvedbu .
 
::svaka cast::

eh da sam doznao pre dve nedelje za ovo , svratio bi da vidim kako funkcionise uzivo
imao sam put za Sremsku Mitrovicu...

@yt2aca
zaboravih da napomenem funkcije predvidjene za proveru motora
merenje temperature
alarmiranje temp
alarmiranje padanja pritiska ulja
 
mnn2, :D

daj reci mi bar i cenu tvog uredjaja... koliko imas senzora.. njihova cena...

hvala za info! :ppozdrav:
 
Osnovna izvedba kao ova na slici koja ima jedan induktivni senzor na točku i jedan na hidrauliku ili hederu i opcijom merenja brzine ,pređenog puta,polovljenjem radnog zahvata sa dve memorije je 200 evra .Kada je kontrola kombajna u pitanju tu ide jedna sabirna kutija u koju idu svi kablovi sa senzora i na kojoj je i prekidač za odabir osovine za broj obrtaja cena zavisi od broja senzora i dodatne opcije .Cena također zavisi i ko vrši ugradnju ,a ja nebih da stavljam cenovnik ovde pošto je ovo ipak diskusija na temu . Iduktivni senzori pojedinačno na najlonu su oko 20 evra Kontakt telefon je na oglasima pa ako je neko zainteresovan može da me tako kontaktira .Ovde sam da pomognem pojedincima koji to žele sami da urade jer znam da je najveće zadovoljstvo kad ono što ste zamislili sami konačno proradi.Ni sama montaža nije nimalo lak posao ,od položaja senzora , putanje kablova. Znam ljude koji su merenje površine rešavali pomoću digitrona ili brzinomera za bicikli sa reed relejima i magnetima.
 
Malo :off_topic:...

Moj kum je na balirki namestio digitron umesto mehaničkog brojača bala. Kaže da manje košta a i manje se kvari. :D
 
jeste jeftinije je sa digitronom,ja placam jednog pijanca iz sela sedi na presi i broji bale i kuca u digitron,sto vise piva to merac bala bolje pokaziva,i naravno meni veca korist, :haha: :haha: :ppozdrav:,malo sale na racun digitrona,izvinjavam se vlastima ako sam otisao u ..... :off_topic:
 
mnn2 je napisao(la):
Osnovna izvedba kao ova na slici koja ima jedan induktivni senzor na točku i jedan na hidrauliku ili hederu i opcijom merenja brzine ,pređenog puta,polovljenjem radnog zahvata sa dve memorije je 200 evra .Kada je kontrola kombajna u pitanju tu ide jedna sabirna kutija u koju idu svi kablovi sa senzora i na kojoj je i prekidač za odabir osovine za broj obrtaja cena zavisi od broja senzora i dodatne opcije .Cena također zavisi i ko vrši ugradnju ,a ja nebih da stavljam cenovnik ovde pošto je ovo ipak diskusija na temu . Iduktivni senzori pojedinačno na najlonu su oko 20 evra Kontakt telefon je na oglasima pa ako je neko zainteresovan može da me tako kontaktira .Ovde sam da pomognem pojedincima koji to žele sami da urade jer znam da je najveće zadovoljstvo kad ono što ste zamislili sami konačno proradi.Ni sama montaža nije nimalo lak posao ,od položaja senzora , putanje kablova. Znam ljude koji su merenje površine rešavali pomoću digitrona ili brzinomera za bicikli sa reed relejima i magnetima.
Meni bi trebala samo el.shema kako da signal hall cipa pretvorim u konstantan signal dovoljno jak da ukljucuje-iskljucuje relej
 
Nazad
Vrh