Auto prikolica

Ja imam na raspolaganju dve, a nude mi i treću da doteraju za dž, mehanika orašje, odlične prikolice, ne znaš da je imaš zakačenu, bile registrovane, sve regularno i sad više ne može, greota...
 
Po meni sve te nove prikolice su jad i beda, imam Stemu, sve je to tanko
gledam strane iz 80 i 90tih god. to je klasa
kolega ima gibnjarku pravio jedan majstor ovde, ide za autom milina, na auto putu 120 pliva
a moja Stema kad je prazna ne smes da predjes 70, skace za autom
slike u oglasima su jedno a kad odes na licu mesta sasvim drugo vidis ja sam se isto zakacio za te strane imaju alu stranice al kad sam video na sajmu u N.S..bile su sve tamo na jednom mestu sam mogao najbolje uporediti sve je to tanko i odlucio se za Becejsku sa pocinkovanim stranicama ove strane prikolice kad pogledas ispod nje i ispod becejske da uporedis konstrukciju prikolice razlika ko nebo i zemlja sve je to lepo dok je novo al kad je zakacis za kola i natovaris posteno onda se vidi koja kolko vredi ja sa mojom becejkom vec par god vucem paradajz sa njive natovarim po 700kg i samo peva i po letnjem putu i po asfaltu vec je prenela tereta strasnoi jos uvek je ko nova a ta alu prikolice vec bi bila ko sa ratista
 
Kada ste uzeli tu Stemu i koju?
Skoro je bila u oglasima starija Humbaur sa ciradom, čini mi se 1300kg ukupne nosivosti za 1100e. I sledeći dan kad sam rešio da hoću da uzmem, nje nema nigde.


Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
Uzeo sam pre tri god. uvezena iz Nemacke
Kupio je od ovog lika
 
Humbaur se i meni najviše sviđa i baš se kajem što nisam zvao odmah za ovu što je bila. Takva nova je sada 1600e, a kod nas nema ovih manjih od 750kg.
I mi smo imali samogradnju od torzije od auta sa oprugama i amortizerima, mogla čaša vode u njoj da se vozi, ali džabe kad sad ne može da se registruje.

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Stigla pre par dana, Trigano, uparicemo je sa Pasatom, prvi utisak je da je prilicno podvozna ide lepo za autom.
Inace je 2.33x132x0.39
44c1636ef59f77f969a21ecf4359c8ef.jpg
283ac2cd3c7c423d3f634b4b319f53ed.jpg


Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
На лето планирам овакву само са две осовине. Скоро 100.000 динара.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ova je bila 650€ bez arnjeva i cerade.
Arnjevi i cerada 30.000 hiljada dinara.
I ja sam hteo sa dve osovine ali trenutno nemamo ni otac ni ja polozeno za C, pa ne bih da se kockam sa policijom.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Купујем само приколицу без опреме. После ћу набацити жицу до 1.5 метар висине.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Укупна маса не сме да пређе 3500 кг. Преко тога ц категорија.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
@Arkadije
Nisam se raspitivao ali mi je nekako iz nekih prica to ostalo u glavi da je tako, moguce da gresim.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ja sam mislio tezina samo auto prikolice sa teretom da ne predje tu masu :D ,jeb... ih zakon u tri lepe.Moram i za C polagati da bi vozio jeb.. auto.
 
Imaš i one sa 2 osovine što nose 750kg,ali je čista glupost dve osovine na maloj prikolici ne dobijaš ništa,a nju vučeš samo sa B ove ostale i ako su ispod 3,5t moraš da imaš BE.
 
Postoje trigano prikolice sa dve osovine koje se registruju na manju ukupnu masu od 750 kg, a realno im je ukupna masa do 1500 kg. Duzina im je 2,5 m tako da to i nije bas malo. Ja planiram ako budem mogo u toku godine takvu da kupim.
 
Та приколица са две осовине има бољи распоред терета ако се вуче са мањим аутом. Не оптерећује задњи крај. Имао сам прилике да вучем већу приколицу са две осовине југом тако да проверено може. Када се натовари 5-6 товљеника на једноосовинку а они се набију скроз напред или побегну скроз назад буде борба да се изађе из дворишта и не може се нормално возити.
Наравно боља је већа приколица али треба имати тежак и јак ауто за тако нешто. И тако се прелази дозвољена маса и потребна је већа категорија.
Зато све велике двоосовинке носе до 1250 кг укупне масе.


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Koliko su prazne teske u proseku te dvoosovinke prikolice malo vece ?,tipa 3 m duzine tovarni prostor plus ruda.Gledam po nekim oglasima to je oko 500-600kg,to nesto malo meni ili gresim....
 
Ове до 750 кг носивости, 2.5 метара дужина сандука 212 кг маса празне приколице, ако се добро сећам.
За веће нисам гледао. Зависи од ког материјала су странице и под, да ли може да кипује итд...
Они коју сам намерио је 98.600 динара.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Arkadije, kod auto prikolica se bas ide na to da budu sto lakse. Tako sam skoro gledao jednu slepku, naravno dvoosovinku koja je teska oko 400 kg, a moze da nosi neto masu preko 1500 kg, ali skupa samo tako.
 
Nazad
Vrh