Atomizeri

Moguce je da je pumpa malog protoka za vece dizne , probaj sa pola ukljucenih dizni, pa vidi sta se desava sa pritiskom.

Ili je mali protok ili je ceo regulator neispravan ili je manometar.
 
Ja sam to cackao 2013 godine i kao i ti da krenem prskati oni 5-6 bara. Na kraju je isao atomizer u Agrotrade i Mirko je skockao sve. Posle toga razvodnik ne diram nista. Kada je sve ispravno ja postizem 20 bara kada prskam sa obe strane i sa ugasenim mesacem pri tome ne idem preko 1200rpm na 533/539. Da idem na 1536 tj 540o/min kardana isao bi pritisak i preko 20 bara pa se bojim pucanja nekog.
 
Ja krenuo veceras na prskanje, ali ne ide...Puklo mi pre neki dan crevo, fi 19 sto ide od pumpe do regulatora. I zamenim ja danas crevo (istog precnika) i kad sam proveravao pritisak, a on jedva 12 bara.
Ima li neko ideju sta gledati? Do pre dva dana je radio dobro, na 15 bara. Sad kad ga zavrnem do kraja, 12 bara. Kad zatvorim jednu stranu, ode na 15, a kad ukljucim samo mesac, ode na 20!

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Moguce da je nesto podletelo pod ventil ili su popucale opruge,ili je prljav filter pre pumpe
 
Problem je bio u opruzi sto regulise pritisak i tu ima 2-3 mala elementa koje ja nisam slozio ispravim redosledom. Sve to je prouzrokovalo da vise vode ide na veliki povrat (veliki mesac) nego na dizne. Kvar je kosta 300din ako se secam dobro + 2 radna sata servisera + nosenje u Jarak.
Svima savetujem na 2 godine da prekontrolisete pumpu membrane da promenete i ulje zamenete. Pritisak na kojem radi je velik i to se haba sve. Moj atomizer izbaci oko 300 x 400l gogisnje ili 120.000l vode. Serviseri su mi izracunali na 2g da se vidimo.

P.S. Creva kupujte samo original. Originalna su mnooooogo jaca od kineskih zamena.

Moj sledeci atomizer ce biti Sae Turbmatic ili Nobili, jer ovaj ne moze da izdrzi toliko da radi a da nemam ulaganja svake sezone (pre pocetka ja to odradim da mi ne crkne u sezoni). Zanimljivo nijednom mi nije otisao lezaj na vetru nikada to nisam ni rasturao i ide tako vec 19 godina. Manometara sam zamenuo jedno 5 al ne znam zasto samo u prolece mrtav ne pokazuje nista. Na ratarskoj prskalici imam identican i nijednom od 2013 nije crkao. Mozda ga pritisak unisti? Takodje sam se namenjao kaisa na vetru. Otp na 3 sezone i otegnu se da nema vise na spaneru mesta pa stavljam nove. Prosle sam uzeo Continental i ti su ubedljivo najduze trajali. Dok ostali brzo njaknu.
 

Ispod manometra ima.ova casica sa filterom a na dnu ima ventil koji se odvrce da se ispere filter i ceo regulator...kad se nezavrne do kraja pritisak ide u bure i nemozes nabito pritisak koliko treba i prilikom dodavanja gasa pritisak skoci kad otvoris grane on padne..
Ne znam koji regulator imaate samo da imate u vidu sta proveriti da nerasturate pumpu ako radi dobro
 
Kolega Bojčetiću, ti pošto radiš dosta usluge, trebao bi uzeti vučeni, naravno ako teren zadovoljava. Jednostavno to je atomizer za takvu vrstu rada, a nošeni su za poluhobi varijante. Naime moj 1500 litara vučeni odradi godišnje koliko i ti, ali za 5-6 godina koliko ga imam nisam promenio ama baš ništa. pritisak je dobar, i što je najbitnije mnogooo je moćnija turbina, jer imaš reduktor pozadi sa 2 brzine ventilatora. Takođe daleko bolja opcija po vozača. Naravno, s obzirom da je Agron, malo se mučimo sa vetrom na jednoj strani, jer kod mene uvek nešto duva na parcelama. I ja sam zainteresovan za Turbomatic ili neki slični, ali greota imam još jedan nov Agron od 1000 litara nikada uprljan, i nošeni od 7oo litara radio samo par puta, sada sve to da bacim. Inače radim i sa nošenim 45olitara, koji retko traži nešto da se čakne, generalno dobro radi, sem kaiša na svake 2 godine, i vetar je daleko slabiji, bez obzir ana usmerivače. Takođe svi moji atomizeri imaju usmerivače, bez toga ne bih mogao, i baš bih voleo da nađem atomizer koji će bacati bez usmerivača na vetru, jer naravno, da tako bolje pokriva.
 
@Zicaprom
Planiram taj Sae cim se steknu uslovi. Najveci model koji imaju jer ovako ne stizem tj kada se zalomi jabuke, repa (ratarski jako zahtev usev) i lesnici onda ne znam gde pre. Sad jos povrh svega primio sam se drugu i 1ha sljive da radim. Nema niko atomizer sem mene u selu a svi podizu vocnjake i kako im treba 2-5 prskanja godisnje ne kupuju atomizer nego plate uslugu.
 
Naravno, s obzirom da je Agron, malo se mučimo sa vetrom na jednoj strani, jer kod mene uvek nešto duva na parcelama.

Da li postoji neka varijanta da se sredi ovo ?
Neki dodadat da se napravi na usmerivacu ,nesto razmisljam ,dosta je sirok usmerivac , nekih 115mm , kada bi se na izlazu vetra smanjila sirina ,mozda bi to bolje funkcionisalo.

Ja isto imam taj problem ,malo vetra i odmah to nije to, po mirnom vremenu radi sasvim ok.
A kod nas u banatu nema da nesto ne pirka..
 
Kolega Bojčetiću, ti pošto radiš dosta usluge, trebao bi uzeti vučeni, naravno ako teren zadovoljava. Jednostavno to je atomizer za takvu vrstu rada, a nošeni su za poluhobi varijante. Naime moj 1500 litara vučeni odradi godišnje koliko i ti, ali za 5-6 godina koliko ga imam nisam promenio ama baš ništa. pritisak je dobar, i što je najbitnije mnogooo je moćnija turbina, jer imaš reduktor pozadi sa 2 brzine ventilatora. Takođe daleko bolja opcija po vozača. Naravno, s obzirom da je Agron, malo se mučimo sa vetrom na jednoj strani, jer kod mene uvek nešto duva na parcelama. I ja sam zainteresovan za Turbomatic ili neki slični, ali greota imam još jedan nov Agron od 1000 litara nikada uprljan, i nošeni od 7oo litara radio samo par puta, sada sve to da bacim. Inače radim i sa nošenim 45olitara, koji retko traži nešto da se čakne, generalno dobro radi, sem kaiša na svake 2 godine, i vetar je daleko slabiji, bez obzir ana usmerivače. Takođe svi moji atomizeri imaju usmerivače, bez toga ne bih mogao, i baš bih voleo da nađem atomizer koji će bacati bez usmerivača na vetru, jer naravno, da tako bolje pokriva.
Pošto je taj Agron od 1000 litara?
 
@Bojcetic Sa cim planiras vuces ? Dragone 1000 lit. je knap za 539, ne moze uz brdo i ne moze druga brzina vetra. A druga brzina vetra je knap i za kineza Jinmu 454.
Sto se tice pouzdanosti za 10 godina jedini kvar je sto je jednom puklo crevo od pumpe do razvodnika
 
Armatrac 854 sa 84ks motora ce vuci. Ne mislim ja da 3000l se znacajno teze vuce od 1000l kad je suvo. Njemu je opterecenje vetar i pumpa. Brda imam ali je to malo 539 sa ovim nosenim samo kada je ekatremno blato ima problem. To mi se desi nekad jednom a nekad nijednom za jednu vegetaciju.
 
Onda ti je to super, sa 84ks ce vuci i 2-3000l bez problema, samo ako joj kabina nije previse siroka za ulazak u voce. U pravu si da je najvece opterecenje vetar i pumpa. 539 je problematican za vucni prvo zbog male snage motora, a i ta mala snaga se ne moze optimalno iskoristiti zbog brzog kardana. Da ima 540 obrtaja kardana pri 2000 obrtaja motora mozda bi i islo.
 
Pozdrav ekipa. Imam dilemu oko kupovine atomizera pa bi zamolio za sugestije. Namjena je prskanje pola hektara jabuka 1800 sadnica. Nasad je mlad, tj dvije godine starosti. U ponudi imam atomizer vučeni od 1500l za nekih 1000€ ili neka nošena opcija agromehanika i sl. Pročitao sam sve postove na forumu i koliko sam skuzio da su vučeni dosta bolje izvedbe (bolji vjetar, mješač, pumpa) , ali bi mozda u mom slučaju bio prevelika opcija.Svi prijedlozi dobro došli.
 
Poslednja izmena:
Preveliko ti je to mada za te pare ako je kompletan sto da ne. Dobro si shvatio. Na vucnim koji su manje vise svi italijanske proizvodnje vetar radi bolje. Pumpa, razvodnik i na ovim prdavcima rade solidno. Pola hektara mozes stiti sa 440l tj sa 900l/ha sasvim dobro. Pogotovo sto je kod tebe vitko vreteno cim imas 3600 sadnica/ha. Verovatno si na 3.6x0.8m sadio.
 
I ja se nešto kontam vučeni. Imam dosta prostora za manevar u voćnjaku a od viška glava ne boli.
Opcija 1 - vučeni Darin Pijave sa comet IDS1000 pumpom.
Opcija 2 - vučeni sa slike,ne znam puno o njemu ali mi izgleda solidno.
https://pasteboard.co/I8IhAam.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh