Atomizeri

talianu

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2009
Poruka
9.593
Pa koliko se ja razumem svaka pumpa ima taj ventil,potreban je određeni pritisak u komori da bi pumpa funkcionisala e sad koliki ima raznih tumačenja .
Mogao bi neko stručniji pojasniti.

Sale jako dobar poslovni potez za malo para dobra mašina,ja nisam stigao da kupim ono što sam hteo pa sam propustio priliku.Još bih imao i 18 % PDV-a.
Neka te dugo služi

ZICAPROM

Član
Učlanjen(a)
21 Jul 2011
Poruka
1.176
Evo da osvežimo malo temu i pokažem moj atomizer koji je kupljen ovog proleća a inače ga proizvodi Niška firma Agron, bure je 450 litara, pozadi se montira veliki ili mali propeler sa slovenačkih atomizera, takođe i dizne su komplet Kranjske. E jedino ja nisam hteo Kranjsku pumpu, mada i ona nije loša, nego su mi odmah ugradili italijansku troklipnu uz doplatu od 100 eura. Sve ukupno mi je izašlo oko 1350 eura ako se ne varam i zaista sam zadovoljan kako radi. Evo par slika.

goran988

Novajlija
Učlanjen(a)
4 Nov 2012
Poruka
7
Interesuje me koja je razlika na atomizeru izmedju malog i velikog ventilatora, da li ima razlike prilikom prskanja, da li veliki ventilator pravi veci vetar ili ne? I da li moze da se menjaju ventilatori? :osmeh:

Neško

Član
Učlanjen(a)
13 Jun 2011
Poruka
908
Da li neko od vas zna nešto više o pumpama za atomizer caterin ili catepin?
Dosta su glomazne ali me interesuje pouzdanost i nabavka dijelova?

Poslednja izmena:

mirmir

Član
Učlanjen(a)
11 Maj 2011
Poruka
4.504
Bure je tacno 250 litara,ima je moj burazer,identicna,jedino sto je prepravljen ram da se zakacuje klasicno.Pumpa je menjana i stavljena je Agromehanikina,za orginalnu nije bilo delova.Inace radi dobro i za svoje potrebe da ne placas i cekas drugog je idealan.

dragorad

Član
Učlanjen(a)
31 Jul 2012
Poruka
311
Znas li koliko baca u vis? Posto mi je red od reda 5m da li ce moci celu sirinu da uhvati?

mirmir

Član
Učlanjen(a)
11 Maj 2011
Poruka
4.504
Burazer prska sa njom visnju(4 metra) i nista drugo nije radio jer i nema drugo voce,baca odlicno a koliko neznam tacno.Uglavnom dobro radi posao.

vasovac

Član
Učlanjen(a)
25 Jan 2011
Poruka
2.422
Interesuje me koja je razlika na atomizeru izmedju malog i velikog ventilatora, da li ima razlike prilikom prskanja, da li veliki ventilator pravi veci vetar ili ne? I da li moze da se menjaju ventilatori? :osmeh:
osim precnika ventilatora za dobro prskanje je bitna i brzina ventilatora najbolji su oni koji imaju reduktor sa vise brzina ,pored toga bitni su i usmerivaci na diznama da nebi jdnu stranu dizalo u vis a drugu pobijalo zemli

Vrh