Atomizeri

Šljivar bez ljutnje ali mislim da preteruješ,prskam sa R65 prvom brzo na 1600 obrtaja ,nikakvih problem sa zaštitom nemam I sa zetorom 4511 2 brzo ,ne znam na koliko obrtaja I koja brzina (ne radi mu to već godinama) .Izbaždareno ranije sa prihranom tačno 2 atomizera od 440 l na 1 ha,da ne preteram ne ostane ni 10 -ak litara kada završim.Traktor koristim koji je Slobodan.
 
Nema ljutnje samo diskutujemo, šta je bolje i kako doći do najboljeg rešenja. Ja trošim tri puna atomizera od 330l na Ha, sa 12 dizni, s tim da je donja dizna napola zatvorena. Iz iskustva govrim da to nije baš najbolja aplikacija. Uzmi stavi u voćnjak tesne markere sa sredstva pa uporedi razliku. Evo navešću dva primjera kod mene. Čovjek ima breskvu i 15 godna nikad nije uspio rešiti tafrinu do unazad 2 godine. Kad je kupio crvene dizne i potrošio oko 1500 l/ha za zimsko prskanje tad prvi nije imao tafrine. Drugo veliki problem je kruškina buva, e tu su tek nastali problemi, ne kod jednog samo nego kod skoro svih. Kažu ne djeluju srestva, naravno buva stekla rezistentnost baš upravo zbog smanjene količine tečnosti, a povećane koncentracije srestva. Npr za punu lisnu masu u krušci, protiv buve mora ići 1200l/ha, ako hoćeš dobar učinak.
Ne kažem da svako prskanje mora da se izvede ovako, naravno prva prskanja kada nema lisne mase u zavisnosti od veličine krošnje (nije isto stablo visine od 2,5m i 3,5m) mogu ići prvom dirktnom i potrošnjom od 800-900l/ha. Dok drugi dio vegetacije mora potrošnja biti oko 1000 l, a naročito pred berbu protiv truleži (monilije). Tad mora da se kupa da sredstvo probije u unutrašnjost i proizvođač takođe navodi u srestvu uz veći utrošak vode. Takođe i za zimsko prskanje se navodi isto veća potrošnja vode.
 
Izbaci 1000l vode i postuj koncektraciju proizvodjaca i nece biti problema. 17 godina prskamo i nikada nije problem izbio zbog nacina prskanja, uvek je greska kada se zakasni ili pogresan izbor sredstva. 533 je sporiji, pa su mu potrebni veci obrtaji nego 539 da bi imali istu brzinu kretanja. Ventilator se brze okrece sto bi znacilo da je bolje efekat, medjutim u praksi nikakve razlike ja tu nisam video. Pogledam oprskano stablo, i sve bude mokro od dne do vrha i svaki deo lista ima mikrokapljice vode. 0,4l/m trosim vode. Radio sam i sa 600l/ha kada je preventiva u pitanju i nisam imao problema.Onda umesto 1 brza teram 2 brza 533/539 a pritisak zadrzim.
 
Stigla masina, posle 3 meseca od uplate.
Nisam porucio direktno od fabrike, vec od njihovog dilera.

att_zpsf2rh3mho.jpg

Da li si radio sa njom? Treba i ja da uzmem atomizer sutra prekosutra a vidim da su jeftiniji od Agromehanikinih? Agromehanika izgleda malo drzi cenu zbog imena ::namigivanje::
Da li je neko imao iskustva sa ovom prskalicimo i koja je razlika izmedju italijanske i slovenacke pumpe? Da li su to obe klipne pumpe?

POMAGAJTE !!!!! :osmeh:

Moram sutra prekosutra u nabavku pa me interesuju utisci,iskustva i preporuke za ovaj model.

Juce sam platio prskanje visnje pa hocu da je kupim da ne placam sledece prskanje koje je za par dana opet. Prskanje sa otrovima 100 evrica pa vi vidite ( tri lanca-dva hektara ).
 
3 lanca + hemija 100 eura? Pa gde ćeš jeftinije,neće valjda za džabe da rade. čuo sam u da u okolinin rade 30 eura ha bez hemije.
 
Zadovoljan sam za sada, nisam nesto zagledao agromehaniku , pa da mogu da ti uporedim detalje.
Najverovatnije je razlika u ceni zbog tri bureta , regulatora , dizni koje dolaze sa agromehanikom.. Ventilator je isti , pumpa je kod mene italijanska, tri klipa.
Najbolje bi bilo da pogledas negde oba pa da uporedis, ali mislim da nema neke velike razlike u kvalitetu aplikacije.
 
3 lanca + hemija 100 eura? Pa gde ćeš jeftinije,neće valjda za džabe da rade. čuo sam u da u okolinin rade 30 eura ha bez hemije.
Kod nas rade od 3 do 4 hiljade po lancu.

- - - - - - - - - -

Zadovoljan sam za sada, nisam nesto zagledao agromehaniku , pa da mogu da ti uporedim detalje.
Najverovatnije je razlika u ceni zbog tri bureta , regulatora , dizni koje dolaze sa agromehanikom.. Ventilator je isti , pumpa je kod mene italijanska, tri klipa.
Najbolje bi bilo da pogledas negde oba pa da uporedis, ali mislim da nema neke velike razlike u kvalitetu aplikacije.

Ne znam da li vredi ta Slovenačka pumpa. Razlika u ceni je 100€
 
IDK 90,baš zbog vetra u Banatu,ja sam probao i meni se sviđa,smanjen je drift za naše uslove odlična,mene su jedva ubedili da ih probam.Naravno zbog 100 eura.
 
Nije velika krupnoca kapljica kod id,idk dizni ?

AD imaju manji drift od TR ,ali finu maglu , dok IDK ima najmanji drift ali naj krupnije kapi, zato nisam razmisljao o njima.

Imam idk 02 plasticne , bas cu ih probati na atomizeru.
 
Imaju najveće kapljice ali pri udaru u mesto aplikacije rasprkavaju se tako da je pokrivenost dobro,ja ih koristim i u ratarstvu samo sa uglom 120 kao i IDKT pri mirnijem vremenu.Ne znam kako je kod vas ali mene TR okupaju i pri najmanjem strujanju vazduha još da probam usmerivače na ventilatoru pa da vidim šta ću dalje.Nije baš bukvalno da okupaju ali je neprijatan osećaj kada osećaš da pada na tebe(mada sam u zaštitnom odelu ali nervira me)
 
Zadovoljan sam za sada, nisam nesto zagledao agromehaniku , pa da mogu da ti uporedim detalje.
Najverovatnije je razlika u ceni zbog tri bureta , regulatora , dizni koje dolaze sa agromehanikom.. Ventilator je isti , pumpa je kod mene italijanska, tri klipa.
Najbolje bi bilo da pogledas negde oba pa da uporedis, ali mislim da nema neke velike razlike u kvalitetu aplikacije.
Da li predavao papire za povraćaj para? Kolko vraćaju i za koje vreme?
 
Trenutno ne vracaju nista , a ranije je bilo 40ak % od cene bez pdv-a.
Imas trenutno neke konkurse gde konkurises predracunom,ako si mladji od 40god..
 
Komsija ima neki stari agromehanika od 330 litara, on prvom brzom na 1200 oprska dve njive od po 40 ari sto nikako ne valja. Kako i sta drugi ne znam i ne protivrecim, prenosim sta mi on rece evo bukvalno u subotu je prskao pa sam ga pitao jer mozda i ja pazarim nesto...
 
Trenutno ne vracaju nista , a ranije je bilo 40ak % od cene bez pdv-a.
Imas trenutno neke konkurse gde konkurises predracunom,ako si mladji od 40god..

Danas sam porucio pa kako mu bog da. :ppozdrav:

440 litra,fi-800 ventilator,kontrola iz kabine,samopunjenje......ol ekskluziv :haha:

Danas mi covek rece da rade povracaj i rekao je da mu obavezno donesem papire da mi sve uradi. A godina imam.....................................................42 :osmeh:
 
A koji covek ti rece da rade povracaj i gde ??
Daj nam kontakt , vise ljudi ovde ceka na uredbu , ti jedini imas tu informaciju ,podeli je sa nama.
 
Zvao sam firmu AGRONMAG ( Gornji Matejevac kod Nisa ) i trazio atomizer od njih ali posto nemaju trenutno na stanju jer je sezona trazio sam njihove poslovne partnere i zvao SPRINT iz Jagodine i narucio kod njega posto mi ( zbog tamo neceg.... ) pase tamo da idem.
Kada smo sve ugovorili oko narudzbine pita me covek ( verovatno gazda ) da li mi je vocnjak upisan i prijavljeno gazdinstvo. Ja mu kazem da jeste i da imam sve papire a on kaze da ih ponesem da mi uradi papire za povracaj.
Pitao sam ga samo za koliko vracaju pare i on rece za oko 6 meseci.
Kaze bice atomizer za 5-6 dana i da se cujemo u petak i to je to sto se razgovora naseg tice.
Eto podelio sam :osmeh:
 
Komsija ima neki stari agromehanika od 330 litara, on prvom brzom na 1200 oprska dve njive od po 40 ari sto nikako ne valja. Kako i sta drugi ne znam i ne protivrecim, prenosim sta mi on rece evo bukvalno u subotu je prskao pa sam ga pitao jer mozda i ja pazarim nesto...
Igore, pri normalnom pritisku sa 10 dizni nema šanse da sa 330l oprska 80a sa 5km/h! Sa 1.500 obrta motora (6km/h), pritiskom 20 bara, diznama 1.2, oprska se oko 40a (razmak 4m).
 
Čovek verovatno radi sa po 3 dizne sa obe strane i sa pritiskom od 5-6 bara, i eto ti ga prskanje sa malo hemije, da je dobro-nije ali ako je njemu dobro i nama je. Drugačije ne može.
 
Nazad
Vrh