Atomizeri

2dvvmrq.jpg


- - - - - - - - - -

15wcqrl.jpg


- - - - - - - - - -

Sa kardanom, samopunjenjem i isporuka oko 177000

- - - - - - - - - -

Na ovoj zadnjoj slici pretpostavljam da ovo crevo treba da se zavrne na ovu rupu, a na drugoj slici po redu vide se takve dve rupe e sad na koju priključiti crevo. Ni komande na regulatoru mi nisu najjasnije?
 
Grana sa diznam na koliko polja je podeljena ? Na dva ili na tri ?
Sa donjih slavina na razvodniku idu creva do tih kolena na ramu , tu zavrces creva koja dalje idu na granama.
Gornja leva slavina ti je mesac, tu kacis crevo od samopujenja kad ga koristis.
Gornja desna slavina, koliko mi se cini ide dole desno na ram i tu kacis trecu sekciju grana sa diznama , ako je ima, a mislim da je ima ovakav tip atomizera, moj je sa usmerivacima i tu postoji samo dve grane , dve slavine.
 
Sutra ceo dan radim, prekosutra sam kući pa ću na licu mesta da proveravam ovo što si mi napisao pa ti pišem da se konsultujem.

- - - - - - - - - -

Na ovoj slici što pokazujem rukom, mislim da je to "utičnica" za samopunje .
 
Poslednja izmena:
Ovo što pokazuješ prstom je ulaz za samopunjenje, na koje "konektuješ " crevo koje si dobio, a koje na drugom kraju ima filter i ide u vodu. Treba da znaš da samopunjenje radi samo ako u atomizeru imaš 20-30l vode, znači moraš da ostaviš od prethodnog ili da sipaš kantom. Inače tebi su dizne povezane i tu ne povezuješ ništa. Dakle kad krećeš da radiš sa njim, napuni ga čistom vodom recimo 100l, obavezno uključiš mešač i preliv da radi, pročitaj u uputstvu koji ventil ti je za to. Na onoj velikoj crvenoj ručici se pali ili gasi (položaj prema tebi ili suprotno od tebe) i može se upaliti samo mešač. Dakle sipaš malo čiste vode isteraš na livadu i probaš, vrlo je prosto nema šta da se zabrlja, navrćeš veliki ventil da središ pritisak, na okvirno 15 bara, pod nekim gasom kojim bi obično radio i sprobaj koja slavina šta zatvara ili otvara, otvori bure pa pogledaj kad ti radi mešač a kad ne i SREĆNO.
 
Telefon je pogrešno ubacio reč "samopunjene"

- - - - - - - - - -

Hvala ! Bitno je da ne pogrešim nešto, moraću eksperimentisati.
Bune me ovi priključci sa navojima na drugoj i zadnjoj slici da li treba na njih pričvrstiti creva koja se nalaze u blizini isto imaju navoj za zavrtanje. Creva su pokrivena nekom plavom zaštitom pa zbog nje ne vidim gde koje crevo vodi, da je nema bilo bi lakše. Ostalo ću izmozgati
 
Poslednja izmena:
Sve što je trebalo zašrafiti je već urađeno, to su ti dodatni priključci koji tebi sada ne trebaju, atomizeer je spreman da radi, i radiće odmah, tebi je potrebno samo štelovanje.
 
Danas sam probao atomizer , nastelujem pritisak na 10bara, zatvorim jednu stranu pritisak skoci na preko 15 bara ?
Zatvorim obe grane , pritisak ode na 20 bara.
Zar ne bi trebalo da regulator pegla malo tu razliku u pritisku ?? Kako je kod vas na atomizerima ?
Zvao sam agron , kazu to je sve ok.

Danas prskao Agronom od 350l. Njihov serviser, koji je bio kod mene da mi montira uredjaj za samopunjenje, mi je rekao da bi radni pritisak trebalo da bude 12 bara.
Nastelujem na regulatoru toliki pritisak i kada otvorim obe strane za prskanje pritisak pada na 8 bara a ako je ukljucena jedna strana onda 10. Sad sam u dilemi da li 12 bara treba da bude kad su zatvorene sve dizne ili se misli u radu tj kad su sve otvorene.

Sto se tice prikljucivanja uredjaja za samopunjenjue evo sta mi je serviser rekao.

Sipati u rezervoar 5 do 7 l vode.
Podesiti pumpu na 5 bara.
Prikljuciti tanko crevo na mesac.
Mesac staviti u polozaj ukljuceno/ vertikalno.
Prikljuciti debelo providno crevo.
Ukljuciti pumpu u polozaj za prskanje.
 
Morava 440l atomizer valja li cemu? Juce sam ga pazario,em za malo novaca em na dodjem ti,a imam samo 3kj voca pa mi i ne treba nesto specijalno..trebba li da obratim paznju na nesto? Sta vi mislite? Ako ne da ga saljem dalje..
 
Ima bolji vetar od slovenačkog, a slabiju pumpu, neznam kolko je to povoljno al za tu povsinu ce da odradjuje posao
 
Poslednja izmena:
Eli 300e puno? ispravan,remontovana pumpa,nova creva,kardan,bure celo ne curi..

- - - - - - - - - -

I jos sto sam napisao na dodjem ti kad budem imao da platim..
 
Morava 440l atomizer valja li cemu? Juce sam ga pazario,em za malo novaca em na dodjem ti,a imam samo 3kj voca pa mi i ne treba nesto specijalno..trebba li da obratim paznju na nesto? Sta vi mislite? Ako ne da ga saljem dalje..
Daje moje pitanje jabih ga zaobišao ili uzeo kao nužno zlo ako nenađeš bilo kakav drugi. Svi u selu smo imali polovne pa čak neki i nove moravine 440l , jasam prvi kupio agromehaniku 440l i bez razmišljanja prodao tj više poklonio samo da negledam moravu.Posle su svi pokupovali agromehaniku nismo znali za drugi jeftin a tako dobar automizer . Prednost novijih automizera brza promena dizni ( zaokretom 180 stepeni) brzina vetra koja se lako šteluje i jako tih automizer što smanjuje nervozu prilikom rada. A i 3 kj nije mala površina
 
Postujem odgovor..imam gde da zajmim,tj do sad sam uzimao nov agromehanikin,al je u drugom selu a vocnjak u trecem pa dok obidjem krug predjem 60ak km..a i kad izimam tudju stvar nikad mi nije svejedno..uvek sam voleo use i u svoje kljuse..
 
Danas prvi put probao Agrona, zadovoljan sam, koliko mogu da budu validni prvi utisci. Što se tiče rukovanja, u uputstvu su svašta napisali kao da je spejs šatl... Međutim jednostavno je. Što se tiče potrošnje, to je stvarno rastegljiva kategorija. Sve zavisi od tebe.
 
Odlično Zoki neka je sa srećom kupovina i rad, naravno da je naj lakše kad sam sedneš i probaš sve ide to nije atomizer božije slovo... Bitno je da ga ti "baždariš" tj da skontaš kojom brzinom i na kojim obrtajima i sa kojim diznama ti koliko troši posle je lako, ja sam u početku dok nisam utrefio dva puta prolazio kroz redove da potrošim napravljenu hemiju sad pogodim u 5l. Pošto si brinuo zbog nošenja kako se Ferđžo ponaša sa njim.
 
Hvala kolega! Prskao sam maline tako da nisam sipao pun rezervoar. 250l nije pokazao problem. Videću ovih dana dunje, pa prenosim utiske.
 
Nazad
Vrh