Atomizeri

A koji covek ti rece da rade povracaj i gde ??
Daj nam kontakt , vise ljudi ovde ceka na uredbu , ti jedini imas tu informaciju ,podeli je sa nama.

Nova vest je da sam danas cuo od zene koja u opstini radi te subvencije,povracaje i ostale zajebancije da su valjda javili iz ministarstva da za nedelju dana opet krece povracaj para.
Ne znam tacno za sta ali rece da ce biti opet.
 
Da , bas sam to hteo da prokomentarisem , juce sam radio sa 539 prva brza , 1200obrtaja , deluje mi dosta brzo , merio sam sa gps-om , brzina je oko 5km/h
Dotero sam atomizer preključe kao tvoj AGRON i danas sam prskao.
U suštini sam zadovoljan ali mislim da su dizne velike. Kod mene su 12 i 15. Kolike su kod tebe?
 
12 i 15
Da, malo su veceg protoka, ali mozes jos da smanjis protok.
12 diznu kad okrenes kontra ,ako me razumes , dobijes manji protok.
Npr na 10bara daje 2.5l/min , a kad je okrenes daje 2.07l/min. Tek kad sam ih okrenuo uspeo sam da se ustelujem sa kolicinom vode.
Pogledaj na sajtu albuz ima tabela, ja ti je mogu poslati ovih dana ,ako ne nadjes.
 
12 i 15
Da, malo su veceg protoka, ali mozes jos da smanjis protok.
12 diznu kad okrenes kontra ,ako me razumes , dobijes manji protok.
Npr na 10bara daje 2.5l/min , a kad je okrenes daje 2.07l/min. Tek kad sam ih okrenuo uspeo sam da se ustelujem sa kolicinom vode.
Pogledaj na sajtu albuz ima tabela, ja ti je mogu poslati ovih dana ,ako ne nadjes.

Ne znam kakve su kod tebe,ove moje imaju kao podesavanje. Imaju kao po jedan stepen na levo i desno i naravno kada ih zaokreneš za 90 stepeni da ih zatvoriš. Da li su ti "zubi" samo radi usmeravanja ili mu mozda i tu smanjuje protok? Da li si mislio da diznu izvadim i okrenem naopako da bi smanjio protok?
A uputstvo su dali ko **greška kerovi jedni. Nit slike nit ničeg da pokažu i da možeš da vidiš šta se kako radi. Ja sam poručio sa samo ponjunjem jer ću morati da vučem i vodu na voćnjak i nigde nit piše nit ima slike šta i kako. Naručio sam i sa komandama iz kabine a oni kerovi stavili duže crevo i dva ventila. Nit je manometar tu niti razvodnik. Nije džabe jeftiniji od agromehanike. Kod nje su sve komande u kabini. To ću ja sve da poskidam i manometar i razvodnik i nakačim na produžetak da sve bude u kabini.
 
Ne znam kakve su kod tebe,ove moje imaju kao podesavanje. Imaju kao po jedan stepen na levo i desno i naravno kada ih zaokreneš za 90 stepeni da ih zatvoriš. Da li su ti "zubi" samo radi usmeravanja ili mu mozda i tu smanjuje protok? Da li si mislio da diznu izvadim i okrenem naopako da bi smanjio protok?
A uputstvo su dali ko **greška kerovi jedni. Nit slike nit ničeg da pokažu i da možeš da vidiš šta se kako radi. Ja sam poručio sa samo ponjunjem jer ću morati da vučem i vodu na voćnjak i nigde nit piše nit ima slike šta i kako. Naručio sam i sa komandama iz kabine a oni kerovi stavili duže crevo i dva ventila. Nit je manometar tu niti razvodnik. Nije džabe jeftiniji od agromehanike. Kod nje su sve komande u kabini. To ću ja sve da poskidam i manometar i razvodnik i nakačim na produžetak da sve bude u kabini.

To zaokretanje sluzi samo za usmeravanje, ne smanjuje protok.
A za uputstvo si u pravu. Gore nisam video. Nicemu ne sluzi, ni jedne slike sta i kako se montira. Jedina sreca je sto su jako ljubazni kad zoves telefonom i hoce da objasne.
Meni pukla jedna Albuz plocica/dizna zimus. Verovatno ostalo malo vode iako sam sipao antifriz. Ja zvao na mob. broj sa sajta, javio se vlasnik, bio na putu, i kaze zovi na fiksni i reci da sam ja rekao da ti posalju 2 dzabe. Pitam imaju li i neke druge dizne koje dalje bacaju zbog visokog,starog voca. On mi preporucio da uzmem 18, kaze kao kad bacas mali kamen ne mozes ga daleko baciti a ako je malo veci ide dalje. Tako, kaze, i mlaz tecnosti, ako je protok veci moze dalje da dobaci. Uzmem 4 komada za one na vrhu.
 
Koliko tek onda te 18-ke trose. Da li si pitao da li imaju manje dizne? Meni bi trebale bar upola manje od 12.

- - - - - - - - - -

image.jpg
[/URL][/IMG]
image.jpg
[/URL][/IMG]
image.jpg
[/URL][/IMG]
image.jpg
[/URL][/IMG]
 
Evo tabela za te keramicke prstenove koje dolaze sa agronovim atomizerima.
Ako hoces duplo manji protok od dizni 12 , to su ti otprilike dizne 08, mislim da sam video da ih prodaje kosmos promet, imas njihov sajt na internetu.
Ali moj savet ti je da promenis ove keramicke prstenove za neke prave dizne , tipa lechler , jesu skuplje, ali verujem da su i bolje.
Prstenovi kao sto imas na atomizeru su oko 100-150din , a dizne se krecu od 500din pa navise, zavisi od modela.

Untitled%20Medium_zpsndrg8ffk.jpg
 
Staviš lepo Lehler dizne,skineš aplikaciju sa neta,izmeriš tačnu brzinu kretanja. Ubaciš podatke za vocnjak,broj dizni,brzinu i zeljenu količinu vode. Dobiješ koji pritisak da podesiš i teraš. Ja sam probao i radi u praksi 98% tačno. Uslov da sve funkcioniše besprekorno ( pumpa,dizne.,raxvodnik i manometar).
 
Nisam neko vreme pratio temu. Ovog proleća sam kupio Agron 440 l. 80cm propeler, pumpa slovenačka 65. Dizne 1,2. i 1,5mm. Kakvu upotrebu preporučujete što se tiče obrtaja, brzine... Ja sa IMT 533 idem na 12 bari, 3. Sporohodna, 5 Dizni uključim na 1.2mm s tim da od tih 5 sa leve i desne strane uključim po jednu na 1.5mm . Sa 450 litara uradim 70 ari ,to je 19 redova od 85m.
Jel znate da li je izašao neki pravilnik o povraćaju dela sredstava. Možda da se obratimo upravi za agrarna plaćanja, e sad da li to postoji u svakom gradu ili je centralna u Beogradu?
 
Poslednja izmena:
Pole u pravu si uputstvo je katastrofa! Dizne ili kako da ih nazovem nosače dizni možeš da okreneš pun krug. Prilikom okretanja osetićeš kao neke stepene-da klikće to je podešavanje položaja dizne i ne utiče na potrošnju. Kada okreneš suprotnu stranu na primer​ suprotno od bele dizne-pločice koja je 1.5mm i okreneš na Roza pločicu ona je 1.2mm znači i automatski manju potrošnju. Postoji i mogućnost podešavanja ugla Krilaca propelera. Koliko sam video u centru propelera stoje i neke brojke, meni je podešeno fabrički na 4 od mogućih 5 položaja. To još uvek nisam stigao da eksperimentišem, pošto je uputstvo loše nisam siguran ni kako se to radi. Mislim da je 4 OK i da je dobar vetar. Mada sam totalno neiskusan što se tiče atomizera da bih uporedjivao sa drugim...

- - - - - - - - - -

Još nešto mislim da dizne manje od 12 ne bi radile posao kako treba, izbacivale bi premalo tečnosti. A jel vlasnici pomenutog Agron znaju koje marke su naše dizne?
 
Nisam neko vreme pratio temu. Ovog proleća sam kupio Agron 440 l. 80cm propeler, pumpa slovenačka 65. Dizne 1,2. i 1,5mm. Kakvu upotrebu preporučujete što se tiče obrtaja, brzine... Ja idem na 12 bari, 3. Sporohodna, 5 Dizni uključim na 1.2mm s tim da od tih 5 sa leve i desne strane uključim po jednu na 1.5mm . Sa 450 litara uradim 70 ari ,to je 19 redova od 85m.
Jel znate da li je izašao neki pravilnik o povraćaju dela sredstava. Možda da se obratimo upravi za agrarna plaćanja, e sad da li to postoji u svakom gradu ili je centralna u Beogradu?

Ja sam ga uzeo neki dan i jednom sam prskao ( u pitanju je naravno Vladimirac :osmeh: ) . U sustini sam zadovoljan ali mnogo trosi pa cu kupovati manje dizne. Prethodna dva prskanja mi je prskao kolega sa Kinezom i vucenom agromehanikom. On je prskao trecom sporom na 1200 o/min na 12 bara ( 4 minuta red ) pa sam i ja probao ali idem duplo brze ( 2 minuta i 15 sekundi ). Da bi imao to vreme morao sam da idem drugom sporom na 1000 o/min 12 bara i onda dobijam isti tajming ali je kod njega potrosnja oko 35 litara po redu ( po tri dizne su pustene jer mi je vinja u cetvrtoj godini ) a kod mene je bila oko 80 litara ( kad se nisam slogir`o :osmeh: ). Morao sam da idem trecom sporom na 1200 da bih dosao na istu potrosnju ali to mi se uopste ne svidja zato sto ide brzo i zato hocu da menjam dizne.

- - - - - - - - - -

Pole u pravu si uputstvo je katastrofa! Dizne ili kako da ih nazovem nosače dizni možeš da okreneš pun krug. Prilikom okretanja osetićeš kao neke stepene-da klikće to je podešavanje položaja dizne i ne utiče na potrošnju. Kada okreneš suprotnu stranu na primer​ suprotno od bele dizne-pločice koja je 1.5mm i okreneš na Roza pločicu ona je 1.2mm znači i automatski manju potrošnju. Postoji i mogućnost podešavanja ugla Krilaca propelera. Koliko sam video u centru propelera stoje i neke brojke, meni je podešeno fabrički na 4 od mogućih 5 položaja. To još uvek nisam stigao da eksperimentišem, pošto je uputstvo loše nisam siguran ni kako se to radi. Mislim da je 4 OK i da je dobar vetar. Mada sam totalno neiskusan što se tiče atomizera da bih uporedjivao sa drugim...



- - - - - - - - - -

Još nešto mislim da dizne manje od 12 ne bi radile posao kako treba, izbacivale bi premalo tečnosti. A jel vlasnici pomenutog Agron znaju koje marke su naše dizne?

Ma ukapirao sam sve oko njega. Kod mene je ventilator na 3.5 i bije kao lud i mislim da ne treba jace ( za sad ).Videcemo kada olista kako probija pa ako bude bilo potrebe pojacacemo vetar.
Po meni su te dizne 1.2 prevelike jer po tome kako sam prskao prvi red meni bi otislo skoro 1500 l/ha a da idem brze da smanjim potrosnju to mi se uopste ne svidja :

- - - - - - - - - -

A vidi se i po samom mlazu da su kapljice prevelike. Moram naci nesto izmedju. DA nije ni " magla " jer kod nas u Banatu cesto duva a opet da nisu kapi ni prevelike da lije.
 
Hm nisam neki poznavalac stvari ali puno mi je to 80l. Kažem ti, ja sa 450-470l oprskao 19redova od 85metara, 12 bari , 5 dizni , treća sporohodna IMT 533, možda je caka u tome što ja kada prodjem kroz red, tečnost dobije i levi i desni red jel tako, čak dobaci i do reda pored... E kad dodjem na kraj reda i kad se okreće ja ne idem odmah u red do jer smatram da je vetar probio krošnju i da nema smisla isto drvo prskati i sa desne i sa leve strane, nego prelazim u sledeća dva. Znači prvim prolazom sam oprskao drvored broj 1 i broj 2, kad okrenem prskam drvored broj 3 i.
Broj 4 i tako dalje. Kažem ti probija krošnju pa čak baca i u sledeći drvored. Nadam se da sam uspeo da objasnim.
 
Imaju najveće kapljice ali pri udaru u mesto aplikacije rasprkavaju se tako da je pokrivenost dobro,ja ih koristim i u ratarstvu samo sa uglom 120 kao i IDKT pri mirnijem vremenu.Ne znam kako je kod vas ali mene TR okupaju i pri najmanjem strujanju vazduha još da probam usmerivače na ventilatoru pa da vidim šta ću dalje.Nije baš bukvalno da okupaju ali je neprijatan osećaj kada osećaš da pada na tebe(mada sam u zaštitnom odelu ali nervira me)

Ja se razmisljam izmedju ITR i ID90. Mozda pre ID90 jer pise da ITR ima ekstremno velike kapi dok ID90 malo manje...........a mozda i IDK90........hmmmm :sta:

TR nikako zbog vetra,znas ovaj nas teren :osmeh:

- - - - - - - - - -

Hm nisam neki poznavalac stvari ali puno mi je to 80l. Kažem ti, ja sa 450-470l oprskao 19redova od 85metara, 12 bari , 5 dizni , treća sporohodna IMT 533, možda je caka u tome što ja kada prodjem kroz red, tečnost dobije i levi i desni red jel tako, čak dobaci i do reda pored... E kad dodjem na kraj reda i kad se okreće ja ne idem odmah u red do jer smatram da je vetar probio krošnju i da nema smisla isto drvo prskati i sa desne i sa leve strane, nego prelazim u sledeća dva. Znači prvim prolazom sam oprskao drvored broj 1 i broj 2, kad okrenem prskam drvored broj 3 i.
Broj 4 i tako dalje. Kažem ti probija krošnju pa čak baca i u sledeći drvored. Nadam se da sam uspeo da objasnim.

Nikako ne preskaci!!!! Svaki red mora da oprskas. Ono da probija probija ali kad jos malo olista tesko ce probijati i moras da ides svaki red. Ides svaki drugi red pa posle opet ides svaki drugi ( kuda nisi prolazio ) ali u kontra smeru i onda je ekstra obavljeno.
 
Dizne ili plocice na agronu su ALBUZ , pogledajte na sajtu ,a i na tebeli koju sam postavio koliko litara u minuti daju, uporedite malo sa lechler tabelom ,ovom sto je Pole postavio. Nasa dizna 12 ima veci protok od zutih dizni ili ti dvojki koje se uglavnom koriste na atomizerima, bez obzira na id itr idk tr st ad .. Svaka zuta daje istu litrazu.

Ako samo prsten omrenes kontra , dobijas manju litrazu kod nas, ne 12 na 15, vec samo 12 plocicu izvadis i okrenes.

Podeoci na vetru od 1 do 5 su jacina vetra, malo teze se to steluje, prvo se u krstic na ventilatoru popusti kljucem ,udara rukom , pa onda na onim rebarcima spolja steluje vetar, opet udara rukom, ali tako je i na agromehaniki , posto je ventilator isti.

Kod mene je na 3 i za sad dok nije bilo lisne mase ,bilo je ok , sad sto vise lisne mase ,mislim da cu morati malo da pojacam.

Ovo je ukratko , za stelocanje, ima agton upustvo na sajtu , celo u pdf formatu ,jeste da je za vuceni ,ali ima dosta stvari za nase atomizere, ako ne nadjete poslacu vam ja ovih dana ili probati da objasnim.
 
Hm nisam neki poznavalac stvari ali puno mi je to 80l. Kažem ti, ja sa 450-470l oprskao 19redova od 85metara, 12 bari , 5 dizni , treća sporohodna IMT 533, možda je caka u tome što ja kada prodjem kroz red, tečnost dobije i levi i desni red jel tako, čak dobaci i do reda pored... E kad dodjem na kraj reda i kad se okreće ja ne idem odmah u red do jer smatram da je vetar probio krošnju i da nema smisla isto drvo prskati i sa desne i sa leve strane, nego prelazim u sledeća dva. Znači prvim prolazom sam oprskao drvored broj 1 i broj 2, kad okrenem prskam drvored broj 3 i.
Broj 4 i tako dalje. Kažem ti probija krošnju pa čak baca i u sledeći drvored. Nadam se da sam uspeo da objasnim.

Evo malo sam se igrao :haha:

sema.png
[/URL]adult photo sharingcertificity.com[/IMG]

- - - - - - - - - -

Dizne ili plocice na agronu su ALBUZ , pogledajte na sajtu ,a i na tebeli koju sam postavio koliko litara u minuti daju, uporedite malo sa lechler tabelom ,ovom sto je Pole postavio. Nasa dizna 12 ima veci protok od zutih dizni ili ti dvojki koje se uglavnom koriste na atomizerima, bez obzira na id itr idk tr st ad .. Svaka zuta daje istu litrazu.

Ako samo prsten omrenes kontra , dobijas manju litrazu kod nas, ne 12 na 15, vec samo 12 plocicu izvadis i okrenes.



Podeoci na vetru od 1 do 5 su jacina vetra, malo teze se to steluje, prvo se u krstic na ventilatoru popusti kljucem ,udara rukom , pa onda na onim rebarcima spolja steluje vetar, opet udara rukom, ali tako je i na agromehaniki , posto je ventilator isti.

Kod mene je na 3 i za sad dok nije bilo lisne mase ,bilo je ok , sad sto vise lisne mase ,mislim da cu morati malo da pojacam.

Ovo je ukratko , za stelocanje, ima agton upustvo na sajtu , celo u pdf formatu ,jeste da je za vuceni ,ali ima dosta stvari za nase atomizere, ako ne nadjete poslacu vam ja ovih dana ili probati da objasnim.

Po onom kako sam prskao ispada da ove nase 1.2 trose oko 3.3 l/min
 
Pole u pravu si uputstvo je katastrofa! Dizne ili kako da ih nazovem nosače dizni možeš da okreneš pun krug. Prilikom okretanja osetićeš kao neke stepene-da klikće to je podešavanje položaja dizne i ne utiče na potrošnju. Kada okreneš suprotnu stranu na primer​ suprotno od bele dizne-pločice koja je 1.5mm i okreneš na Roza pločicu ona je 1.2mm znači i automatski manju potrošnju. Postoji i mogućnost podešavanja ugla Krilaca propelera. Koliko sam video u centru propelera stoje i neke brojke, meni je podešeno fabrički na 4 od mogućih 5 položaja. To još uvek nisam stigao da eksperimentišem, pošto je uputstvo loše nisam siguran ni kako se to radi. Mislim da je 4 OK i da je dobar vetar. Mada sam totalno neiskusan što se tiče atomizera da bih uporedjivao sa drugim...

- - - - - - - - - -

Još nešto mislim da dizne manje od 12 ne bi radile posao kako treba, izbacivale bi premalo tečnosti. A jel vlasnici pomenutog Agron znaju koje marke su naše dizne?

Ja imam Agron od 350l, ventilator od 80cm, italijanska pumpa, vetar fabricki podesen na 3. Probao sam da pojacam vetar i kako je uputstvo lose osrafio sam one srafove sto drze spoljnu mrezu, skinuo centralnu crnu plastiku i rucno zakrenuo zakrilca. Ipak sam kasnije vratio na fabricko stanje jer mi je pri prskanju probijalo cak u treci red.

Nase dizne su Albuz.

Ja potrosim 300l na 30 ari, prva brza, oko 1200 obrtaja, 12 bari, po 4 dizne sa svake strane jer su visnje jos male, u 4. godini.

- - - - - - - - - -

Dizne ili plocice na agronu su ALBUZ , pogledajte na sajtu ,a i na tebeli koju sam postavio koliko litara u minuti daju, uporedite malo sa lechler tabelom ,ovom sto je Pole postavio. Nasa dizna 12 ima veci protok od zutih dizni ili ti dvojki koje se uglavnom koriste na atomizerima, bez obzira na id itr idk tr st ad .. Svaka zuta daje istu litrazu.

Ako samo prsten omrenes kontra , dobijas manju litrazu kod nas, ne 12 na 15, vec samo 12 plocicu izvadis i okrenes.

Podeoci na vetru od 1 do 5 su jacina vetra, malo teze se to steluje, prvo se u krstic na ventilatoru popusti kljucem ,udara rukom , pa onda na onim rebarcima spolja steluje vetar, opet udara rukom, ali tako je i na agromehaniki , posto je ventilator isti.

Kod mene je na 3 i za sad dok nije bilo lisne mase ,bilo je ok , sad sto vise lisne mase ,mislim da cu morati malo da pojacam.

Ovo je ukratko , za stelocanje, ima agton upustvo na sajtu , celo u pdf formatu ,jeste da je za vuceni ,ali ima dosta stvari za nase atomizere, ako ne nadjete poslacu vam ja ovih dana ili probati da objasnim.

Da li znas posto su te lechler dizne i gde mogu da se nabave?
 
Nazad
Vrh