Atomizeri

Hvala druze, cena je bila 200000din sa usmerivacima , ventilator 80cm, italijanska troklipna pumpa, komande iz kabine i samopunjenje.

Daljinske komande i samopunjenje su po 50e.
 
Koja svecica ide u Villager DM-14? (procitao sam uputstvo i ne pise, a nije mi prskalica pri ruci da pogledam).
 
Pozdrav članovima. Možda bih kupio Agron nošeni atomizer od 450l, za IMT 533. Moje pitanje je sledeće: voćnjak mi je klasična ravnica, ravni Srem, da li će taj teret od 450l da mi podiže prednji deo traktora? Od uspona imam samo saobraćajni most preko Save. Šta vi mislite?
 
Mislim da neće, ali u svakom slučaju, ne moraš da ga puniš do kraja, ili možeš napred staviti teg od betona tipa 50kg i rešavaš sigurno, ali ako je ravno neće biti problema.
 
Pozdrav članovima. Možda bih kupio Agron nošeni atomizer od 450l, za IMT 533. Moje pitanje je sledeće: voćnjak mi je klasična ravnica, ravni Srem, da li će taj teret od 450l da mi podiže prednji deo traktora? Od uspona imam samo saobraćajni most preko Save. Šta vi mislite?

Zorane znaš da ja imam agro mehaniku 440l i na ravnom i blagoj strani nemaš nikakvih problema ja je nosim sa 539 mislim da je to isto kao 533, čak i na nekim da kažem srednjim brdovitim terenima može ali da se vozi malo sporije i opreznije. Planiram da napravim nosač i da stavim tegove napred samo zbog brdovitog terena inače da je ravno nebi razmišljao o tome.
 
Ma preko mosta malo sporije, ja sam sa punim prelazio breg između moga sela i Sr. Karlovaca što baš i nije naivno naravno polako i pažljivo ali ide.
 
Nece potvrdjujem, ja prskam sa 533 i 539 sa atomizerom te zapremine. Nista se ne propinje po ravnom.
 
I ja isto radim sa 533 i tim Agronovim od 450l, punim do vrha nema problema, ne propinje se po ravnom.

Послато са HUAWEI CUN-L01 уз помоћ Тапатока
 


Evo mog od 450l, ali 539 DV je teži napred od običnog. Meni ne pravi problem ni na najvećim usponima.

Taman ta težina prednje vuče mu dođe odlično.

- - - - - - - - - -

Malo pre pričam sa ovima iz Agrona, upozorava me na propinjanje. Ali verujem vašem iskustvu :)

U najgorem slučaju lako se napravi nosač za tegove napred, kad nosiš atomizer nosiš i tegove bez atomizera skineš tegove... Ja ću ih ovo proleće praviti ali kako sam reko samo zbog većih bregova.
 
Meni je ista svecica u Vilager DM25 kao sto mi je u Stihl trimeru, Stihl motornoj testeri i komsijskom Vilager trimeru.

Ne znam sad oznaku a nisam na placu, al to mu dodje valjda "standardna" svecica za te namene, mozda ovako da pitas u radnji.
 
Danas sam probao atomizer , nastelujem pritisak na 10bara, zatvorim jednu stranu pritisak skoci na preko 15 bara ?
Zatvorim obe grane , pritisak ode na 20 bara.
Zar ne bi trebalo da regulator pegla malo tu razliku u pritisku ?? Kako je kod vas na atomizerima ?
Zvao sam agron , kazu to je sve ok.
 
Moraju ti biti uljučene mješalice za vrijeme rada a kad zatvaraš moraš spustiti u ler a ne u turaži
 
Danas stigao Agron 450l, slovenačka dvoklipna, samopunjenje, ventilator 80cm... E sad brale treba to znati pokrenuti. Čitam uputstvo ali hmm, nisam baš siguran šta i kako. Dole levo i desno vidim da treba da se priključe dva creva ka levim i desnim diznama. Postaviću slike imam i tu neku nedoumicu. Ako može neko da napiše osnovne stvari koje treba da uradim da nešto ne bih sjeb.o.

- - - - - - - - - -

5x4qic.jpg


- - - - - - - - - -

IMG]http://i68.tinypic.com/30ml8wm.jpg[/IMG]

- - - - - - - - - -

30ml8wm.jpg


- - - - - - - - - -

21o0mxz.jpg
 
Nazad
Vrh