Arma Trak

Meni i dalje ljudi ne veruju da bih na obrtaca 3 brazde na jednu stranu ostavio sve 3, na drugu 2 pa de je lakse idem sa sve 3, de je teza zemlja okrenem na 2 i ori Mile. :osmeh:
 
Ja danas terao drugarovu Armu na sutrasnji Spit u Kacu. Sta reci traktor je bombona,naspram rusa nebo i zemlja.Sutra sam u Kacu na Spitu ,vidimo se
241qced.jpg
 
Ja u zadnjih 5 godina svake godine bio na Spit-u, ali sutra nisam u mogucnosti da dolazim,da bi bio spit u nedelju dosao bih.

Dobri su Arma, samo mislim da Rus ga presisa u oranju.
 
Imam 757 dvobrazni i to čak i sa mojim t40 bez problema radim duboko oranje a kamoli sa 854-lux.
S tim da će 854 doći u dvorište uskoro a ujedno imam i ponudu za Vogel 3 brazde 950 ml za ekstra cenu, čisto sumnjam da će moći s tim nešto da se uradi a ujedno ne bih da opteretim traktor. Ko što neko reče onomad, bolje sa 2 brazde kvalitetno nego sa 3 nikako.
Ovakav.
 
Ako ja dobro vidim, na tom plugu se može podešavati širina zahvata. Ako je cijena ekstra povoljna, ja se ne bih dvoumio. Ako ne ide drukčije, postoji i mogućnost skidanja jedne glave.
 
Па на 35цм нема потребе да идеш а на неку редовнију од неких 25-27цм би морао вући ,једино ако је на пумпи уштројен
 
Drugar koji je kupio Armu 854 (isporucena isti dan kada i @bojcetic) je probao sa tim vogelom 950 da ore i na kraju pazario plug.
Nisam video kako to arma radi ali ubaci u jednacinu koliko ks ima t40 i vuce 70 cm raspona pluga, a koliko ks ima arma i da vogel moze da se skupi na 90cm (plus sto se vogel lakse vuce od imt pluga). Znaci preracunas sa koliko ks po 1cm sirine si do sada orao pa uvrsi snagu arme i sirinu vogela pa razmisli.
 
U 1 bh moze da vuce 3x30cm kad nije neki ritcina. Na 2000rpm motora ispada oko 8km/h. 2sh kojom sam ja orao da ima dubinu cca 27 mu je limit 80cm zahvata a pozeljno je 70cm jer onda vuce rastereceno i kako god hoces. Brzina mu je tada 10km/h
 
757.20 bez pretpluznjaka. Orao sam sve na cca 30. Kukuruzista i malko dublje da bi svu masu zatrpao. Potrosnja u 1bh 15l a u 2sh 13l. Sve je mogao jesenas u 2bh da vuce. Sa 2x40cm i predpluznjacima bi mogao 80% 2bh a 20% mojeg zemljista sto radim bi moralo 1bh tj 20% sporije ici.
Sa tri brazde nisam orao, kolega sto Optimista spominje jeste orao sa l950 3 brazde i islo je 2bh ali malko plice. Takodje Arma je dosta teska nazad i za oranje ne treba prednja vuca sem kad su neki ekstremno teski uslovi
 
Problem je sto su kod nas teske njive u pm. To je najveci problem. Moj stric je sa rujom 892 sa 90ks morao na dve brazde da smanji da bi dobro uzorao. Probao sa 3 i samo iskace. Nece ispod 20cm. Tako da je njemu 757 puna kapa. Da odradi 30+ cm i da ne oseti
 
757.20 bez pretpluznjaka. Orao sam sve na cca 30. Kukuruzista i malko dublje da bi svu masu zatrpao. Potrosnja u 1bh 15l a u 2sh 13l. Sve je mogao jesenas u 2bh da vuce. Sa 2x40cm i predpluznjacima bi mogao 80% 2bh a 20% mojeg zemljista sto radim bi moralo 1bh tj 20% sporije ici.
Sa tri brazde nisam orao, kolega sto Optimista spominje jeste orao sa l950 3 brazde i islo je 2bh ali malko plice. Takodje Arma je dosta teska nazad i za oranje ne treba prednja vuca sem kad su neki ekstremno teski uslovi

Sa Field 1H i 2L?
Koliko to km/h?
 
Problem je sto su kod nas teske njive u pm. To je najveci problem. Moj stric je sa rujom 892 sa 90ks morao na dve brazde da smanji da bi dobro uzorao. Probao sa 3 i samo iskace. Nece ispod 20cm. Tako da je njemu 757 puna kapa. Da odradi 30+ cm i da ne oseti
U ovom postu ima dosta nelogičnosti,prvo u pazovačkom potesu ima jako malo teške zemlje za obradu,šta su teške njive-ne znam.Većina zemlje se nalazi prema Petrović salašu,Sasama,Surduku,Banovcima i Belegišu gde Mtz 892 sa lakoćom ore sa 3 brazde.Prema Indjiji je malo teža zemlja ali ništa posebno.Prema Vojki i Golubincima može da bude problema i da zafali koja KS ali to je plafon 20% atara.Pre tu bude problem u oračima do Sodona,imam ja takvog komšiju,on pokušava da ore od 40-70 cm dubine i svi traktori su mu sranje i slabi,već par godina pravi poredjenja i nije mu jasno kako meni rodi više nego njemu a ja orem 25 cm a on nikad ispod 40cm...Kakve veze ima to što plug trobrazni neće u zemlju sa snagom traktora?
 
@Aca1Ček, ček ko sad ovde koga jebe?
Prvo pises da t40 ore sa 757 ko od sale, a vec u sledecem postu za taj isti plug treba 892?

Bojane, ako 70cm zahvata podelimo sa 58 ks dobijamo odnos od 1,2ks/cm. Kada to pomnozimo sa 83ks koje bi trebalo da su sakupljene pod haubom te arme, dobijamo 99,6cm sto ce reci da bi arma trebalo da se igra sa 3x30 zahvatom.
Ako u taj sistem jednacina uvrstimo tezinu arme vs tezine 558, činjenicu da arma ima prednju vuču radi boljeg iskorišćenja snage i to da se vn lakse vuče od imt to bi trebalo izekako da funkcioniše.
Naravno sve ovo je teorija i ja nisam nikada orao sa armom da moguda tvrdim da je tako, nego je ovo neko moje razmišljanje, koje ne mora biti tačno
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh